30. 11. 2018 | Štěpán Ondráček

Čerti už v sobotu? Ne! Do Kotliny míří novojičínští Ďáblové

Havlíčkobrodští hokejisté vyhlížejí další utkání II. ligy. V sobotu 1. prosince se soubor z Kotliny představí před svými fanoušky. Na Vysočinu zavítají Ďáblové z Nového Jičína, kteří jsou díky dobrým výkonům těsně pod vrcholem tabulky skupiny Východ. Pro Bruslaře bude sobotní utkání velmi důležité, aby se vrátili zpět do formy. Úvodní vhazovaní je naplánováno na 17:00. Neváhejte a přijďte podpořit svůj tým. (Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

HK Nový Jičín

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Nový Jičín (kapacita 2 000 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hknj.cz
Umístění v poslední sezóně: 5. místo po ZČ, čtvrtfinále play off
(s Valašským Meziříčím 0:3 na zápasy)
Trenér: Petr Macháček

__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HK Nový Jičín

znak týmu
11–0–0–6 bilance 10–1–2–6
3., 33 bodů umístění 2., 34 bodů
79:61 skóre 55:56
8:3 (David Servis, doma) nejvyšší výhra 5:2 (Orlová, doma)
3:6 (Písek, doma
Žďár nad Sázavou, venku)
nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Miroslav Třetina – 26 bodů (7+19) nejproduktivnější hráč Jakub Lehečka – 19 bodů (5+14)
Luboš Voříšek – 12 gólů nejlepší střelec Jiří Slovák – 11 gólů
Miroslav Třetina – 19 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Lehečka – 14 asistencí
Tomáš Semrád – 15 bodů (5+10) nejproduktivnější obránce Vojtěch Adamík – 7 bodů (1+6)
Čeněk Novák 3,24 (13 zápasů)
David Marek 3,59 (8 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Jan Hlaváč 2,38 (9 zápasů)
Všechny zápasy

Ďáblové působí ve II. lize nepřetržitě už 25 sezon a letos se jim daří na výbornou. Tým pod vedením čtyřicetiletého trenéra Patra Macháčka je druhý a na vedoucí Šumperk ztrácí dva body. Nový Jičín si z úvodních pěti utkání připsal tři výhry. Potom mužstvo pravidelně střídalo vítězství s porážkami, na které dala zapomenout čtyřzápasová šňůra výher. Tu zastavili až hokejisté Kopřivnice. Nicméně Ďáblové dokázali na nepovedené utkání zapomenout a v těžké bitvě udolali po prodloužení jihočeský Písek, o bod obrali i vedoucí Šumperk.

Nový Jičín spoléhá na mladou brankářskou dvojici Jana Hlaváče a Václava Sonnka. Prvně zmíněný muž s maskou nastoupil do jedenácti utkání, přičemž jeho kolega má o dva starty méně. Silnou dvojku doplňuje Tomáš Kohn, který nastoupil k jednomu utkání. Defenzivu táhne Vojtěch Adamík, který si připsal sedm kanadských bodů (1+6). S dvoubodovým odstupem ho následuje Ondřej Hrachovský (1+4). Mezi útočníky je nejvíce vidět mladý Jakub Lehečka, který vede produktivitu týmů. Za 18 kol stihl 19 bodů (5+14). Druhý v pořadí je Jan Poruba (10+7), který se stará převážně o branky, nejlepším střelcem je ovšem Jiří Slovák (11+4).

Soupiska Nového Jičína

Minulé zápasy

Plameny vměstnaly tři góly do dvou minut a ovládly derby

Havlíčkobrodští hokejisté vyjeli na led Žďáru nad Sázavou, kde je čekalo ostře sledované derby Vysočiny. Celek z Kotliny po první třetině prohrával 0:2, ale v další části hry vstřelil díky Vojtěchu Holendovi kontaktní gól. Odpověď vyzyvatele? Tři branky za necelé dvě minuty. To byl zlomový moment utkání. Bruslaři se ve třetí části nevzdali, když dvěma trefami Martina Nepokoje zdramatizovali utkání, ale na body celek z Kotliny nedosáhl.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Peslar (Kunstmüller, Hasoň), 16. Čermák (Bureš, Wasserbauer), 35. Wasserbauer (Čermák), 36. Kunstmüller (Krupka), 37. Bureš (Čermák), 50. Čermák (Pleva) – 35. Holenda (Voříšek, Kulhánek), 44. Nepokoj (Michálek, Třetina), 45. Nepokoj (Milfait). Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 5:5, navíc Milfait (HBR) 10 min. OT [NESP], Kadlec (ZDS) 10 min. OT [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 475. Střely na branku: 46:33 (13:13, 17:11, 16:9). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:3, 6:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Loubal (Sláma) – Kolda, Půža, Koželuh, Lojek, Pleva, Hort, Peslar, Pika – Gregar, Kovářů, Prokš, Kunstmüller, Bureš, Kadlec, Čermák, Krupka, Hasoň, Stehlík, Wasserbauer

BK Havlíčkův Brod: Marek (41. Novák) – Kulhánek, Kopic, Šmíd, Nepokoj, Semrád, Vala, Kadeřávek – Kuchta, Ludvík, Holenda, Michálek, Voříšek, Chlubna, Přidal, Třetina, Milfait, Kozlík

(Video: hokejzr.cz)

Souboj lídrů dopadl lépe pro Šumperk!

Nový Jičín byl svědkem pikantní bitvy, jelikož k Ďáblům dorazil první celek tabulky. První branka utkání padla ve 13. minutě, a to k radosti hostujících fanoušků, kteří tak slavili úspěch svého celku v početní výhodě. Brankový maraton předvedly oba týmy ve druhé třetině. Nový Jičín nejprve po trefě Michaela Chvostka vyrovnal, aby hned záhy Draci odskočili. Jenže vedení Šumperku nevydrželo dlouho, neboť na 2:2 vyrovnával Pavel Zedník. Bitva dvou gigantů dospěla do prodloužení, kde se radovali hosté z hole Lukáše Králíka.

znak týmu 2 – 3p znak týmu

Branky a nahrávky: 35. Chvostek (Tomeček), 39. Zedník (Slovák, Hrachovský) – 13. Králík (Gewiese, Ďurač), 38. Pokorný (Antonov, Romančík), 61. Králík. Rozhodčí: Tomáš Cabák – Michal Vengřín, Michael Hranoš. Vyloučení: 3:2, navíc Hrachovský (JIČ) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 350. Střely na branku: 27:26. Třetiny: 0:1, 2:1, 0:0 – 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3p.

HK Nový Jičín: Hlaváč (Sonnek) – Adamík, Hruška (C), Hrachovský, Kališ, Metelka, Gřesík, Tomeček – Kuba, Palička, Krupa, Macháček, Málek, Lehečka, Chvostek (A), Poruba, Zedník (A), Vaňo, Sonnek, Slovák, Irgl.

Draci Šuperk: O. Haloda (Polívka) – Gewiese (C), Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák (A), Blecha – Pokorný, Romančík, Krejčiřík, Hroch, Ďurač, Urban, Plášek (A), Králík, Šíp, Antonov, Čuřík, Ostřanský.

Víte, že...

... za Ďábly chytá Jan Hlaváč, který minulou sezonu působil v Pelhřimově?

... obránci Havlíčkova Brodu vstřelili za poslední dva zápasy 5 gólů, a skvěle tím doplňují ofenzivu?

... Nový Jičín dal v pěti případech na kluzištích soupeřů jen jednu branku?

... věkový průměr brankářských dvojic nepřesáhl 22 let? U Bruslařů činí 21,5 let a u Nového Jičína 20,5 let.

Brankář Jan Hlaváč (na snímku) v uplynulé sezoně pomáhal Pelhřimovu, v aktuálním ročníku je oporou Nového Jičína. Krom toho si připsal i několik startů v Chance lize za Frýdek-Místek.
(Foto: Jan Gebauer, hokejprerov.cz)