27. 1. 2011 | Pavel Buňat

Chceme se posunout ještě výš, uděláme pro to všechno, hlásí Němec

Konec základní části už doslova klepe na dveře. První liga má před sebou už jenom 4 kola, ve kterých se rozhodne o tom, jaké sloužení bude mít play-off. A Rebelové mají před sebou velkou motivaci, stále totiž mohou teoreticky postoupit přímo do čtvrtfinále. Podaří se jim již zdánlivě nemožný kousek?

Po středeční výhře nad Hradcem Králové se Havlíčkův Brod v tabulce dotáhl na týmy před sebou. Na Znojmo ztrácí pouze 1 bod, na Hradec 3 a čtvrtou Olomouc bodů devět. Právě k týmu z Hané se upírá největší pozornost. Rebelové mohou získat ještě 12 bodů, a postoupit tak přímo do čtvrtfinále. „Ztrácíme 9 bodů, takže ta šance je vážně jen teoretická, každopádně se v tabulce chceme posunout ještě výš,“ má jasno kanonýr Vojtěch Němec. „Kam až to bude, napoví čas. Uděláme pro to všechno,“ hlásí.

A právě posun na šesté, nebo dokonce páté místo, což vypadá už reálněji, by Rebelům mohl hodně pomoci. Nejenom že by v předkole play-off dostali papírově lehčího soupeře, ale také by se v případném čtvrtfinále vyhnuli Ústí nad Labem a Chomutovu (teoretickou šanci na druhé místo mají ještě i Jihlava a Olomouc). „Hlavní je se do čtvrtfinále dostat. Pak už je jedno, jakého soupeře dostaneme. Všichni soupeři mají kvalitu, ale Ústí s Chomutovem asi převyšují ostatní. Ale zase na druhou stranu na Chomutov se nám letos docela daří, mohly by to tak být zajímavé zápasy pro fanoušky“ prohlásil Němec. „Ačkoli s Jihlavou by samozřejmě byly mnohem atraktivnější“ svěřil se s přáním. A určitě není jediným, kdo by si přál čtvrtfinále právě s Duklou.

S velkou pravděpodobností tedy bude na Brod čekat předkolo play-off. Velkou otázkou ale zůstává, kdo by měl být jeho soupeřem. O čtyři postupová místa se totiž pere hned šestice týmů – Benátky, Vrchlabí, Kadaň, Třebíč, Litoměřice a Tábor. A koho by si za soupeře přál Vojtěch Němec. „Ani nevím,“ váhá. „Asi Litoměřice, když to vezmu z osobního hlediska,“ přeje si. „Docela se mi na ně dařilo, i když teď obměnily kádr. “

„Možná ještě Vrchlabí, jelikož jsem tam chvilku působil ještě ve 2. lize,“ dodal. Mezi šesticí výše zmiňovaných týmů figurují i pro Rebely méně oblíbené celky jako třeba Kadaň nebo Tábor, se kterým letos uhráli jen jeden bod. „Já bych si určitě nepřál Kadaň,“ svěřil se sympatický útočník. Právě Severočeši jsou pro hokejisty z Kotliny soupeřem, na kterého se jim nikdy příliš nedařilo.

Poslední čtyři kola rozluští tajenku o složení vyřazovacích bojů. Svěřenci Petra Nováka nejprve odcestují do Olomouce, kde budou mít poslední možnost zaútočit na čtvrtou příčku. Poté je čeká domácí dvojzápas s Berounem resp. Znojmem a základní část zakončí na ledě Chomutova. Trenéři se budou muset obejít bez několika zraněných hráčů, mezi nimiž je i Vojtěch Němec, který si poranil tříslo. „V pondělí chci jít na led. Uvidíme, jak to bude vypadat,“ prozradil aktuálně pátý nejproduktivnější hráč ligy. Minimálně v Olomouci tak bude v kádru chybět.

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu