11. 2. 2011 | Eva Streichsbierová

Chceme to v sobotu skončit a jet domů, hlásí útočník Zohorna

Cesta ke druhému vítězství v předkole prvoligového play-off byla přeci jen o něco jednodušší. Ve středu potřebovali Rebelové k úspěchu až prodloužení, o den později slavili už na konci normální hrací doby. Kadaň prohrála v Kotlině 2:4 a v sérii hrané na tři vítězství se tak Havlíčkův Brod ujal vedení 2:0. Jedním gólem se pod čtvrteční povedené vystoupení podepsal také útočník Hynek Zohorna.

V úvodní dvacetiminutovce se skóre měnilo jenom jednou, a to zásluhou brodského obránce Mariána Moravy. Na rozdíl dvou branek pak vylepšil výsledek po pěti minutách hry v prostředním dějství mladíček Zohorna, pro kterého to byla už druhá úspěšná trefa v předkole. Ve středečním utkání skóre zápasu otevíral. „Když dá hráč v play-off gól, je vždycky spokojený, a já dal dva. Navíc v obou případech pomohly týmu k vítězství,“ radoval se dvacetiletý útočník.

Vedení 2:0 ale ještě žádnou euforii v hledišti ani na střídačce neprobudilo. Stejně skvěle měli totiž Rebelové rozehrané utkání také o den dříve a nakonec bylo ze zápasu pořádné drama. Tentokrát se ale ještě do konce druhé třetiny podařilo domácím vyhnat vedení až na rozdíl čtyř branek, a to už bylo v Kotlině podstatně veseleji. „Hráli jsme velmi dobře z obrany, soupeře jsme před naší branku skoro nepouštěli,“ pochvaloval si hru Zohorna.

V poslední třetině pak sice Severočeši přeci jen překonali havlíčkobrodského gólmana Slipčenka, ale Rebelové už se o vítězství připravit nenechali. Výsledek 4:2 ubránili až do závěrečné sirény. „Na konci zápasu rozhodčí hodně vylučoval, kouskoval hru, podle mě naprosto zbytečně,“ postěžoval si jeden z úspěšných střelců havlíčkobrodského týmu. „My jsme každopádně moc šťastní, že jsme oba zápasy vyhráli,“ dodal.

Série se nyní za stavu 2:0 stěhuje na sever Čech a havlíčkobrodští hokejisté mají málo chuti v Kadani přespávat. „Rádi bychom vyhráli hned první zápas a jeli domů,“ svěřil se s plány Zohorna. „Věřím, že budeme hrát minimálně stejně dobře, jako dnes. Oproti středečnímu utkání tam bylo určitě zlepšení. První zápasy jsou vždycky hodně těžké, protože oba mančafty se teprve oťukávají,“ vysvětloval.

V sobotu se v Kadani bude hrát od 17 hodin a v případě havlíčkobrodského neúspěchu vyjedou oba mančafty na led ve stejnou dobu také v neděli. Jasno může být v sobotu i v Třebíči, kde domácí Horácká Slavia bude odvracet první mečbol Hradce Králové. Východočeši zatím vyhráli 3:1 a 5:2.

Naopak ve zbývajících dvou sériích mají k postupu do čtvrtfinále všechny čtyři celky naprosto stejně daleko. Beroun ve čtvrtek porazil Vrchlabí 3:2 a Znojmo zdolalo Benátky nad Jizerou 2:1 v prodloužení. V obou případech je stav série nerozhodný 1:1.