BK Havl. Brod - Chytráčkův memoriál? Byla to krásná akce, shodují se účastníci
Chytráčkův memoriál? Byla to krásná akce, shodují se účastníci

Chytráčkův memoriál? Byla to krásná akce, shodují se účastníci

01.09.2021 | Ladislav Vácha

Ohlasy po víkendovém Memoriálu Václava Chytráčka

Minulý víkend se v Kotlině nesl ve znamení Memoriálu Václava Chytráčka, který se konal na počest velké legendy havlíčkobrodského hokeje. Turnaj nakonec ovládli Young Boys Žďár nad Sázavou, stříbro brali Kytka Stars, bronzové medaile ukořistil tým Phoenix Jihlava a mimo medailové pořadí skončila domácí Zlodějka BK 1928. Akce se povedla na jedničku s hvězdičkou. „Hraje se na počest mého dědy. Velká čest patří všem těm, kteří tuhle akci zorganizovali. Přiznám se, že mi z toho úplně běhá mráz po zádech. Jsem za to opravdu hrozně moc rád,“ zářil Petr Chytráček, vnuk legendárního hokejisty a trenéra. Pozvání na slavnostní ceremoniál přijal i starosta Havlíčkova Brodu Jan Tecl, který předal pohár pro vítěze a medaile.

 

Petr Janda: Memoriál Václava Chytráčka je příjemná akce!

„Turnaj hodnotíme pozitivně. Zúčastnili jsme se už prvního ročníku a víme, že ta akce je velmi příjemná. Navíc jsme vyhráli, takže pocity máme skvělé,“ pochvaloval si triumf na prestižním turnaji Petr Janda z kádru žďárských Young Boys, kteří ve třech zápasech ztratili jediný bodík.

Cesta ke zlatu však byla pořádně trnitá. V přímé bitvě o první místo se žďárští hokejisté střetli s Kytka Stars a po tuhém boji nakonec zvítězili 8:5. „Určitě to byl nejtěžší zápas. Je vidět, že za Kytka Stars hrají bývalí vynikající hokejisté. Vyhráli jsme i se štěstím. Hlavně jsme se snažili dobře zavřít prostor kolem brány a z brejků jsme nějaké góly dali. Každopádně musím uznat, že soupeř byl hokejovější,“ ohlédl se za rozhodující bitvou Janda.

Celý hokejový svět nedávno zasáhlo úmrtí pana Jana Suchého, bývalého vynikajícího obránce a velkou hokejovou legendu. „Trošku jsem ho znal, protože když jsme do Brodu dřív jezdili s áčkem Žďáru, tak můj táta dělal vedoucího týmu a moc dobře se s ním znal. Byl to vynikající člověk. Na to, jaká to byla hvězda, zůstal nohama na zemi a choval se úplně normálně. Bylo vidět, že si uměl užívat života,“ zavzpomínal na charismatického „Soušku“.

Petr Janda ze žďárských Young Boys přebral trofej pro vítěze

Všichni jsme si to moc užili, zářil dojatý Petr Chytráček

Stříbro bral tým Kytka Stars, parta kolem Petra Chytráčka, vnuka legendy, na jejíž počest se turnaj hrál. „Co si budeme povídat, druhé místo je vždycky nejhorší, protože se prohraje ve finále. Myslím si, že to ale bylo super, protože jde o úplně jiné věci. Hraje se na počest mého dědy. Je skvělé, že se tady vždy sejde tahle suprová parta. Řekl bych, že to bylo úžasné a všichni jsme si to moc užili. Velká čest patří všem těm, kteří tuhle akci zorganizovali. Přiznám se, že mi z toho úplně běhá mráz po zádech. Jsem za to opravdu hrozně moc rád,“ neskrýval spokojenost usměvavý lodivod.

A ptáte se, jak hodnotil duel o zlato? „Řekl bych, že nakonec vyhrál šťastnější a chytřejší tým. Kluci ze Žďáru bránili a čekali na brejky. My jsme hráli hokej a bušili jsme do nich. Přišlo mi, že jsme se to snažili hrát až moc do prázdné brány. Kluci, se kterými jsem hrál, jsou páni hokejisti. Bylo to vážně super,“ vysekl poklonu svým spoluhráčům.

Také on si vzpomněl na nezapomenutelnou legendu Honzu Suchého. „Každou legendu moc uctívám. Vždy, když někdo takový odejde, je to moc smutný příběh. Říká se, že hvězdy nikdy nevyhasnou. Určitě by bylo hezké na památku Soušky něco uspořádat. I kdyby šlo o nějaký exhibiční zápas, řekl bych, že bych dokázal spoustu kluků domluvit. Mělo by to tak být,“ přeje si odchovanec Kotliny a dlouholetá opora Trutnova.

Stříbro vybojovali Kytka Stars, parta kolem Petra Chytráčka

Ladislav Rytnauer: Třetí místo bereme všemi deseti!

„Byla to skvělá akce. Ta myšlenka uctít památku takové hokejové legendy je samozřejmě výborná. Je pěkné si s kluky jednou za rok zahrát. Člověk s nimi prožil kus kariéry a moc se s nimi nevidí, takže je to určitě fajn,“ usmíval se Ladislav Rytnauer, opora mužstva Phoenix Jihlava.

Se svými spoluhráči si nakonec pověsil na krk bronzové medaile. „Každé medaile je dobrá, takže my třetí místo bereme všemi deseti. Na začátku to vypadalo, že to tady asi projedeme, ale nakonec jsme urvali remízu s celkovým vítězem. Jsme tak maximálně spokojení,“ radoval se exbrodský útočník.

I „vlasatou kometu“ odchod Jana Suchého hodně zasáhl. „Honza Suchý byl velkou brodskou legendou, ve své době to byl jeden z nejlepších obránců na světě. Zanechal v brodském, českém i světovém hokeji obrovskou stopu. Zaslouží si absolutorium,“ vysekl poklonu obrovské hokejové persóně.

Ladislav Rytnauer přebral pro Jihlavu bronzové medaile

Cemba nejlepším střelcem? Nechal jsem ho, směje se Kuchta

„Memoriál hodnotím určitě pozitivně. Šlo o to si hlavně dobře zahrát a uctít památku mého dědy. Myslím si, že to se povedlo. Ze sportovního hlediska mě mrzí, že jsme nevyhráli alespoň jeden zápas. To bylo ale vedlejší,“ zhodnotil po všech stránkách úspěšný turnaj útočník Zlodějky Petr Kuchta.

Jeho souboj s nestárnoucím Richardem Cachnínem starším o nejlepšího střelce týmu skončil smírně, ale jak to nakonec bylo? „Od Cemby to beru. Je starší a už moc gólů na rozdíl ode mě nedá. Přeju mu, ať si to užije. Věřím, že příští rok ho porazím. Šance jsem na to měl už teď, ale je starší, tak jsem ho nechal vyhrát,“ žertoval vousatý šikula.

Zesnulého Jana Suchého dobře znal. „Vzpomínám na něj v dobrém. Jak říká moje mamka, každého dobrého člověka je škoda. A tohle je hodně velká škoda. Byl to děda mého nejlepšího kamaráda, pamatuju si, že nás v dorostu vozil i na tréninky. Někteří lidé by tady s námi měli být pořád, ale to je prostě život. Moc mě to mrzí,“ povzdechl si hokejista, kterému se v brodské kabině říká „Kuchťák“.

„Lidé z vedení by určitě měli vymyslet nějaký hezký turnaj. Honza Suchý by si to určitě zasloužil. Nevím, jak by měl být ten turnaj velký, aby to alespoň trochu vystihlo jeho velikost. Věřím, že klub něco uspořádá,“ přeje si.

Havlíčkobrodský útočník Petr Kuchta

Zápasy na Memoriálu Václava Chytráčka

Zlodějka BK 1928 – Young Boys Žďár nad Sázavou 4:10 (3:9, 1:1)
Kytka Stars – Phoenix Jihlava 8:1 (2:0, 6:1)
Zlodějka BK 1928 – Kytka Stars 7:12 (3:5, 4:7)
Phoenix Jihlava – Young Boys Žďár nad Sázavou 7:8sn (5:4, 2:3 – 0:1)
Zlodějka BK 1928 – Phoenix Jihlava 9:10 (3:7, 6:3)
Young Boys Žďár nad Sázavou – Kytka Stars 8:5 (3:1, 5:4)

Konečné pořadí Memoriálu Václava Chytráčka

P Tým Bilance Skóre Body
1. Young Boys Žďár nad Sázavou 2-1-0-0 26:16 8
2. Kytka Stars 2-0-0-1 25:16 6
3. Phoenix Jihlava 1-0-1-1 18:25 4
4. Zlodějka BK 1928 0-0-0-3 20:32 0
 
Aktuálně na webu
Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

Junioři dotahovali Šumperk, na body to však nestačilo

(neděle 26.9.) Š U M P E R K - Havlíčkobrodští junioři se poprvé postavili soupeři z východní skupiny. Zápas v...

 
První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

První domácí prohra, Kotlinu vyloupily Klatovy

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští hráči nastoupili ke druhému domácímu zápasu letošní sezony. Bruslaři se dvakrát...

 
Dorost dostal lekci od Slavie

Dorost dostal lekci od Slavie

(sobota 25.9.) Havlíčkobrodští dorostenci se po vydařeném představení v Praze představili na domácí půdě. Soubor...

 
Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

Druhý zápas doma! Odolá Kotlina Klatovům?

(pátek 24.9.) Havlíčkův Brod čeká další domácí zápas. Bruslaři mohou proti Klatovům navléci druhý korálek na...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv