17. 1. 2013 | Eva Streichsbierová

Čisté konto v Mostě zakřiknul Láďa Rytnauer, prozradil trenér gólmanů Neruda

Luxusní sedmigólový náskok po dvou třetinách dával tušit, že si Rebelové tentokrát z Mostu odvezou všechny tři body. A vzhledem k nulové produktivitě domácích v úvodních čtyřiceti minutách začali hosté z Vysočiny pomýšlet i na čisté konto. „Strašně moc jsem to Dáňovi Dolejšovi přál, protože by si tu nulu opravdu zasloužil,“ nechal se slyšet trenér brodských brankářů Stanislav Neruda.

Dokonce raději z pověrčivosti ani nenabádal před posledním dějstvím ostatní hráče, aby gólmanovi k čistému kontu trochu pomohli. „Nerad to dělám, protože se to pak většinou akorát zakřikne,“ vysvětloval. „Já to sice vydržel, ale zakřikl to Láďa Rytnauer, který něco v tom smyslu chvilku před začátkem třetí třetiny v kabině zahlásil,“ pokáral zkušeného útočníka.

Nulu na kontě inkasovaných gólů pokazil osmnáctiletému brankáři ve 46. minutě mostecký Vaněk. „Opravdu mě to kvůli Dáňovi mrzelo,“ svěřil se Neruda. „Celkově jsme do té poslední třetiny vstoupili dost lehkovážně, Dáňa měl v téhle části hry hodně práce. Napočítal jsem asi patnáct střel, které na něj šly, a to je dost. Dohromady pak likvidoval nějakých třicet pokusů,“ dodal.

Rebelové nakonec v Mostě vyhráli vysoko 8:1 a do tabulky si připsali další důležité body. Jen to čisté konto jim v letošní sezoně pořád jaksi chybí. „Zklamání zprvu bylo, ale důležitější jsou tři body,“ odmítá se tím trápit Dolejš. „Je pravda, že se o tom se Standou pořád bavíme, že už by to mělo přijít. No co, tak to snad vyjde příště,“ mávl rukou.

Poslední týdny roku 2012 Dolejš promarodil. Na led se kvůli poraněné noze nedostal od poloviny listopadu až do konce prosince. „On je typ gólmana, který takové situace nesnáší. Na led byl doslova nadržený,“ prozradil na svého svěřence Neruda. „Proto jsem taky moc rád, že se mu teď takhle daří. Je to kluk zapálený do hokeje a já věřím, že z něj jednou bude super gólman. Už to, co předvádí v osmnácti letech, je na smeknutí klobouku,“ nešetřil chválou.

V dalším utkání se Rebelové i s Dolejšem v brance vrátí na domácí led. V sobotu 19. ledna přivítají v Kotlině od 17 hodin Litoměřice.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři