17. 1. 2013 | Eva Streichsbierová

Čisté konto v Mostě zakřiknul Láďa Rytnauer, prozradil trenér gólmanů Neruda

Luxusní sedmigólový náskok po dvou třetinách dával tušit, že si Rebelové tentokrát z Mostu odvezou všechny tři body. A vzhledem k nulové produktivitě domácích v úvodních čtyřiceti minutách začali hosté z Vysočiny pomýšlet i na čisté konto. „Strašně moc jsem to Dáňovi Dolejšovi přál, protože by si tu nulu opravdu zasloužil,“ nechal se slyšet trenér brodských brankářů Stanislav Neruda.

Dokonce raději z pověrčivosti ani nenabádal před posledním dějstvím ostatní hráče, aby gólmanovi k čistému kontu trochu pomohli. „Nerad to dělám, protože se to pak většinou akorát zakřikne,“ vysvětloval. „Já to sice vydržel, ale zakřikl to Láďa Rytnauer, který něco v tom smyslu chvilku před začátkem třetí třetiny v kabině zahlásil,“ pokáral zkušeného útočníka.

Nulu na kontě inkasovaných gólů pokazil osmnáctiletému brankáři ve 46. minutě mostecký Vaněk. „Opravdu mě to kvůli Dáňovi mrzelo,“ svěřil se Neruda. „Celkově jsme do té poslední třetiny vstoupili dost lehkovážně, Dáňa měl v téhle části hry hodně práce. Napočítal jsem asi patnáct střel, které na něj šly, a to je dost. Dohromady pak likvidoval nějakých třicet pokusů,“ dodal.

Rebelové nakonec v Mostě vyhráli vysoko 8:1 a do tabulky si připsali další důležité body. Jen to čisté konto jim v letošní sezoně pořád jaksi chybí. „Zklamání zprvu bylo, ale důležitější jsou tři body,“ odmítá se tím trápit Dolejš. „Je pravda, že se o tom se Standou pořád bavíme, že už by to mělo přijít. No co, tak to snad vyjde příště,“ mávl rukou.

Poslední týdny roku 2012 Dolejš promarodil. Na led se kvůli poraněné noze nedostal od poloviny listopadu až do konce prosince. „On je typ gólmana, který takové situace nesnáší. Na led byl doslova nadržený,“ prozradil na svého svěřence Neruda. „Proto jsem taky moc rád, že se mu teď takhle daří. Je to kluk zapálený do hokeje a já věřím, že z něj jednou bude super gólman. Už to, co předvádí v osmnácti letech, je na smeknutí klobouku,“ nešetřil chválou.

V dalším utkání se Rebelové i s Dolejšem v brance vrátí na domácí led. V sobotu 19. ledna přivítají v Kotlině od 17 hodin Litoměřice.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner