15. 1. 2018 | Milan Sochor

Čtvrtý útok prožil povedený večer. Rozhodl můj buřt, směje se Beneš

Sedmadvacáté kolo zavedlo havlíčkobrodské hokejisty na jih Čech, na ledě posledního Písku je čekal ošemetný zápas. Bruslaři byli v roli jasného favorita, jenže se jim v posledních zápasech u řeky Otavy nedařilo úplně ideálně. Tentokrát však od začátku diktovali tempo hry a svému soupeři moc šancí na úspěch nenechali. „Vyhráli jsme vysoko, jsme rádi za tři body. Bylo to potřeba,“ hodnotí Filip Beneš, jenž si kromě gólu připsal do statistik také dvě asistence.

Spolupráce čtvrté formace šlapala jako Brennanovi a Daleovi z americké komedie

Pod vysokou výhrou je výrazně podepsán čtvrtý útok Havlíčkova Brodu. Formace ve složení Petr Kuchta – Tomáš Ludvík – Filip Beneš se postarala hned o čtyři góly. „Mrkli jsme se na super film a dobře jsme se naladili,“ připomíná třiadvacetiletý útočník komedii Bratři z donucení, u které se cestou na zápas řehtal celý autobus. Trojice útočníků, která většinou plní spíše defenzivní úkoly, si svým výkonem řekla i o šanci v přesilovce.

Svoji příležitost chytla za pačesy, když v pokračující početní převaze, které předcházela využitá přesilovka pěti proti třem, stanovila výsledek na konečných 2:9. Svěřenci Václava Adama s Ladislavem Fixou potrestali také faul Jihočechů ve druhé dvacetiminutovce, v proměňování přesilových her tak byli stoprocentní. „Přesilovkám se věnujeme, trénovali jsme je i před zápasem. Je to dobré do dalších zápasů, že jsme z nich dali góly.“

Snažil jsem se zamířit. Filip Beneš se trefil potřetí v sezoně

Klidu a sebedůvěře pomohla i rychle vstřelená branka. Skóre otevřel Lukáš Endál už po třiceti sekundách. „To byla psychická podpora, jelikož v Písku prohrávat nikdo určitě nechce. Tam by se to těžko obracelo, protože v Písku se obecně, nejenom nám, nehraje dobře, když se prohrává. Písek teď navíc nemá tak zkušený tým, aby otáčel zápasy,“ přemýšlí rodák z Brna o důležitosti dobrého vstupu do utkání.

Co bylo zlomovým okamžikem? „Tvůj buřt,“ napovídá parťákovi Kryštof Kulhánek. Filip Beneš svým třetím gólem v sezoně zvyšoval v polovině první třetiny náskok Bruslařů na 2:0. „Jel jsem a ukazoval jsem Valičovi (Davidu Valovi, pozn. red.), ať mi hodí puk na hybrid. Valič se dobře kouknul, hezky mi poslal kotouč o mantinel a já už jsem to neměl tak těžké. Střílel jsem z jedničky golfem. Ani ne ránu, spíš jsem se snažil zamířit a trefil jsem se,“ popisuje svůj zásah.

V A-týmu dostávají prostor i dorostenci. První start zaznamenal Viktor Horák

Dres A-týmu poprvé v soutěžním utkání oblékl starší dorostenec Viktor Horák. „Jsem rád, že jsem dostal šanci zahrát si za áčko.“ Sedmnáctiletý zadák nastupoval po většinu zápasu po boku Tomáše Semráda. „Spolupracovalo se mi s ním velice dobře. Vezme věci na sebe, může v pohodě sám založit útok. Je to dobrý hráč a hodně pomůže vzadu,“ chválí zkušenějšího spoluhráče. I díky jeho pomoci si do kolonky +/- připsal tři body za pozitivní účast na ledě.

Už ve středu čeká mužstvo okolo kapitána Miroslava Třetiny třetí ze série pěti duelů na kluzištích soupeřů. Bruslaři se připravují na nepříjemný Nymburk, kterému v prvním vzájemném měření sil podlehli 1:2 po samostatných nájezdech. Ani v domácím prostředí to neměli jednoduché. Havlíčkobrodští se nechali připravit o čtyřgólový náskok a nakonec vyhráli o prsa. „Jestli chceme pomýšlet na první místo, musíme vyhrát za tři body,“ burcuje Filip Beneš.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři