8. 11. 2019 | Štěpán Ondráček

Další štace na kluzišti soupeře: Bruslaři míří k páté Opavě!

Havlíčkobrodští hokejisté po nervy drásajícím střetnutí s Hodonínem čeká dlouhá cesta na východ republiky. Bruslaři dne 9. října vyjedou na led HC Slezan Opava. Celek, který drží páté místo a na domácím ledě se mu daří, když vyhrál pět ze sedmi utkání, nedá svůj led zadarmo. Havlíčkův Brod čeká těžká zkouška. Úvodní buly je naplánováno na 17:00. Neváhejte a přijeďte podpořit svůj tým!

HC Slezan Opava

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion města Opavy (kapacita 5 500 míst)

55:50 skóre 68:40
10:1 (Moravské Budějovice, doma) nejvyšší výhra 8:1 (Nový Jičín, doma)
1:8 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:6 (Šumperk, venku)
Vlastimil Malina – 17 bodů (5+12) nejproduktivnější hráč Patrik Přidal – 20 bodů (10+10)
Jiří Šindelář – 9 bodů (2+7)
nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 17 bodů (6+11)
Matyáš Daňa 3,47 (13 zápasů)
Kryštof Lamla 2,37 (2 zápasy)
René Svoboda 7,50 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 2,82 (12 zápasů)

Střídavé výkony Slezanu

Opava má za sebou čtrnáct utkání, přičemž má víceméně vyrovnanou bilanci. Slezan dokázal vyhrát sedm utkání, šest jich ztratil a jedno zaváhání má v nastaveném čase. Moravskoslezský celek se drží na kolísavých vlnách výsledků. Svěřenci Pavla Zdráhala prohráli třikrát za sebou a v opačném gardu vyhráli čtyři utkání za sebou.

Trenér Opavy Pavel Zdráhal
(Foto: Věra Václavková, dracisumperk.cz)

Vyvážený tým, který stojí na brankáři

Opava prozatím kopíruje postavení v tabulce z minulé sezony. Slezan skončil pátý a stejnou pozici drží i nyní. Velkou zásluhu na tom má brankář Matyáš Daňa. Maskovaný muž nastoupil mezi tři tyče ve třinácti střetnutích. Záda mu kryje Kryštof Lamla, který má na svém kontě dva starty. Defenzivu mají na starosti Jakub Peslar s Jiřím Šindelářem. Oba zadáci mají na svém kontě devět bodů, i když mají rozdílný zápis. Ofenzivu má na své hokejce mladý Vlastimil Malina. Útočník Slezanu pokračuje ve svých výkonech z loňské sezony, kdy nasbíral 29 bodů. Letos už má více, jak polovinu, a to 5+12. Forvardovi sekunduje matador Bohumil Herman, který má o dva body méně (3+12).

Matyáš Daňa je mezi třemi tyčemi jasnou jedničkou

Slezanu vycházejí odvety

Pozorný fanoušek druholigové scény si určitě povšimne speciální bilance Opavy. Slezanu vycházejí odvetná utkání proti soupeřům. V první polovině padl tým okolo trenéra Pavla Zdráhala se Šumperkem, Hodonínem, Novým Jičínem, Valašským Meziříčím, a také s Havlíčkovým Brodem. Odvety... Opava dokázala obrat o body všechny zmíněné týmy. Navíc smazala náskok Šumperka, který vydřel svoji výhru 7:6 po prodloužení. Jak dopadne sobotní zápas s Havlíčkovým Brodem při formě Slezanu...

Kompletní soupiska Opavy

Zápas jako na houpačce vyzněl lépe pro Brod

Do Kotliny přijel Hodonín a hrál se bojovný hokej. Bruslaři šli jako první do vedení, když se prosadili na začátku prvního dějství. Drtiči ale třemi trefami zvrátili stav utkání na svoji stranu. Úspěšný obrat oživil Hodonínské, kteří mohli vést vyšším rozdílem. Všechny pokusy lapil Holík. Havlíčkův Brod potom vyrovnal, ale hosté opět odskočili. Rozhodující pro celý duel byla třetí třetina. V ní dokázal celek z Vysočiny nasázet pět gólů a dokráčel si pro vítězství.

znak týmu 7 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 2. Semrád (Holík), 31. Mikeš (Přidal), 46. Přidal (Třetina, Mikeš), 50. Semrád (Přidal, Třetina), 53. Vala (Kliment, Voříšek), 54. Mikeš (Třetina, Přidal), 57. Třetina (Vala, Mikeš) – 8. Janás (Balán, Matula), 21. Mlynář (Komínek), 21. Janás (Balán, Matula), 48. Matula (Balán). Rozhodčí: Daniel Reich – Petr Křivohlavý, Martin Klouda. Vyloučení: 3:10, navíc Mlynář (HOD) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 4:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 495. Střely na branku: 42:20 (10:5, 12:10, 20:5). Průběh utkání: 1:0, 1:3, 3:3, 3:4, 7:4.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Altrichter) – Benák, Semrád, Pospíchal, M. Krejčí, Vala, Kliment – Přidal, Třetina (C), Mikeš, Matušík, Voříšek (A), Juráň, Kadlec, Ludvík, Cachnín, Holenda

SHK Hodonín: Kubáň (Hlaváč) – Věžník, Horák, Ševčík, Sedláček, Slabý, Miklík (A), Čermák – Leška, P. Krejčí, Matula, Komínek, Bulíř, Mlynář, Charvát (A), Pröschl, Hložánek, Balán (C), Janás, Polák

David Vala příjma gratulace k vítěznému gólu utkání

Opava přežila střelecký tlak Bobrů, když bodovala naplno

Slezan začal zápas na ledě Valašského Meziříčí vskutku náramně. Slezan si za prvních jedenáct minut vystřílel tříbrankový náskok. Bobři přes výraznou střeleckou převahu dokázali překonat Daňu v 53. minutě. Opava dokázala ke konci zápasu vstřelit ještě jednu branku a připsala si cenné vítězství.

znak týmu 1 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 53. Martiník (Romančík) – 5. Wolf (Peslar, Cihlář), 6. Malina (Peslar, Rousek), 11. Šindelář (Rousek, Herman), 27. Hendrych (Kysučan, Peterka), 57. Rousek (Malina, Zdeněk). Rozhodčí: Markovský – Šimčík, Bubela. Vyloučení: 6:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 303. Střely na branku: 44:26 Průběh utkání: 0:4, 1:4, 1:5.

HC Bobři Valašské Meziříčí: Slovák (27. Sachr) – Ďurkáč, Holiš, Kamas, Weintritt, Běhal, Žák, Ondračka, Baroš – Dvořák (C), Vaněk, Seidler, Pořický, Romančík, Daněk (A), Andris, Martiník (A), Kuchařík, Paťava, Klímek

HC Slezan Opava: Daňa (Lamla) – Chalupa (A), Šindelář (C), Ficek, Peslar, Ševeček, Chujac, Zdeněk – Danielčák, Pawliczek, Kysučan, Peterka, Černý, Hendrych, Štindl, Herman (A), Wolf, Rousek, Malina, Cihlář, Zelenkov

Opava ustála střeleckou převahu Bobrů i za pomoci Matyáše Daňa
(Zdroj: Petr Widenka, hcslezan.cz)

Brod uhájil svůj led ve druhé třetině

Čtvrté pokračování mezi Havlíčkovým Brodem a Opavou se neslo ve vyrovnaném duchu. Domácí šli do vedení v 11. minutě po zásahu Ladislava Pospíchala. Slezan našel odpověď ve stejné pasáži hry. Rozhodující pro celý duel byla druhá třetina. V ní dokázali bruslaři vstřelit dvě branky, které byly klíčové. Opava ve zbývající části hry tlačila, jenže na výborného Altrichtera si nepřišla.

znak týmu 3 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Pospíchal (Třetina), 27. Kulhánek (Voříšek), 39. Voříšek (Matušík, Kulhánek) – 20. Šěvěček (Herman, Malina), 29. Malina (Tomi, Herman). Rozhodčí: Nikola Marek – Martin Klouda, Robin Horký. Vyloučení: 4:8, navíc Štindl (OPA) 10 min. OT [VRÁŽ]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 577. Střely na branku: 32:20 (14:2, 14:7, 4:11). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Benák, Vála – Přidal, Třetina (C), Mikeš – Kadlec, Matušík, Voříšek (A) – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda, Kuchta

HC Slezan Opava: Lamla (Daňa) – Zdeněk, Ficek, Šěvěček, Šindelář (C), Peslar, Chalupa (A), Zouhar – Peterka, Herman (A), Hendrych, Kovařík, Štindl, Kadula, Pělucha, Wolf, Tomi, Malina, Zelenkov, Cihlář

Víte, že...

…všechna vzájemná utkání dopadla rozdílem jedné branky?

…Slezan nedokázal v posledních třech vzájemných utkáních vstřelit branku ve třetí třetině?

…Martin Holík a Matyáš Daňa se proti sobě naposledy postavili v DHL Extralize juniorů? Z obou duelů vyšel jako vítěz gólman Havlíčkova Brodu (Holík pomohl k výhrám Komety Brno nad Vítkovicemi 7:1 a 8:0)...

…nejlepším střelec Bruslařů Patrik Přidal má více branek, jak v loňské sezoně v základní části (Přidal loni zaznamenal sedm gólů, přičemž letos má o tři více)?

…oba gólmani Opavy účinkují v Univerzitní lize (Daňa a Lamla chytají za BO Ostrava Vítkovice Steel)?