6. 1. 2013 | Eva Streichsbierová

Dáňa Dolejš byl fantastický, držel nás celý zápas, chválí brankáře Ondráček

Obrat favorizovanou Mladou Boleslav o body není v letošním prvoligovém ročníku jednoduché doma, natož na jejím ledě. Havlíčkobrodským Rebelům se to ale v sobotu večer povedlo. Po výborném výkonu si na Vysočinu vezli vítězství 2:1 v nastaveném čase. „Myslím, že jsme ten zápas zvládli parádně,“ pochvaloval si cenný dvoubodový zisk havlíčkobrodský útočník Martin Ondráček.

Úvodní třetina skončila bez gólů, na ledě totiž čarovali brankáři obou celků. Na domácí straně Roman Will a na brodské uzdravený Daniel Dolejš. „Byl fantastický, držel nás celý zápas,“ nešetřil komplimenty na adresu spoluhráče Ondráček. „Snažili jsme se mu samozřejmě pomoct, ale důležité pro nás bylo, že ty první nebezpečné střely z něj nevypadávaly a tím, že je pokryl, nám dal klid,“ dodal.

Právě začátek duelu byl pro konečný výsledek de facto klíčový. „Soustředili jsme se na to, aby Boleslav nedala hned v úvodu nějaký gól, protože pak se s ní dá hrát,“ tvrdí brodský forvard. „Do vedení jsme šli nakonec ve druhé třetině my a náskok 1:0 jsme potom drželi skoro až do konce. Jenže soupeř z toho velkého talku nakonec přeci jen vyrovnal,“ povzdechl si.

V nastavení se ale štěstí zase obrátilo k Rebelům, kterým druhý bonusový bod vystřelil kapitán Lukáš Endál. Skupina příznivců v brodských dresech tak mohla slavit. „Atmosféra na stadionu byla celkově skvělá. Vlastně už při tom našem prvním zápase v Boleslavi. Tentokrát ale přijelo i víc našich fanoušků a byli parádní,“ poslal vzkaz Ondráček.

Do statistik se tentokrát tenhle pětadvacetiletý hokejista zapsal jednou asistencí u gólu Milana Kostourka ve 22. minutě. „Někdo z domácích chtěl odpálit puk, ale zlomil hokejku, takže se dostal ke mně, já ho dal Milanovi a ten pak udělal kličku a bylo to tam,“ popsal úspěšnou situaci.

Kromě zmiňovaného autora gólu měl vedle sebe Ondráček už zase také uzdraveného Ladislava Rytnauera. „Je to strašně moc znát, když je Láďa s námi na ledě,“ přesvědčuje. „Svými zkušenostmi a přehledem dává našemu útoku tvář. Tentokrát to ale pro něj nebylo vůbec jednoduché, protože předtím vlastně trénoval jenom jednou a hned šel hrát,“ vysvětloval.

V následujících třech kolech budou mít Rebelové pokaždé výhodu domácího prostředí, přičemž jako první se v Kotlině představí ve středu 9. ledna Písek. „Nejlepší scénář samozřejmě je, že získáme devět bodů, protože je moc potřebujeme,“ hlásí Ondráček. „Budeme chtít nastoupit útočně, ale nesmíme při tom zapomínat na obranu,“ varuje.

Aktuality

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

Změna času utkání

Začátek utkání v Havířově, který se odehraje v sobotu 25. listopadu, byl posunut z původních 17:00 nově na 14:00.

Pozor, změna pořadatelství

V sobotu 28. října hrajeme venku. Utkání v Kopřivnici startuje v 17:00.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Novák bilancuje: Bude to znít divně, ale nejvíc se mi líbilo v Rusku, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Neděle 10. září | Odchod do Děčína, návrat z Německa. Havlíčkův Brod hlásí změny v kádru, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 3. srpna | Endál v roli hrajícího manažera: Můžu na sebe zařvat nebo si napsat výpověď, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner