BK Havl. Brod - Daniel Král o nadcházející sezoně: Chceme udržet extraligu!
Daniel Král o nadcházející sezoně: Chceme udržet extraligu!

Daniel Král o nadcházející sezoně: Chceme udržet extraligu!

15.08.2018 | Štěpán Ondráček

Rozhovor po dvou přípravných zápasech

HAVLÍČKŮV BROD – Loňský ročník byl z jeho strany doslova průlomový, jelikož se během krátké doby dostal do reprezentačního výběru. Řeč není o nikom jiném než o mladém brankáři Danielu Královi (na snímku). S novými spoluhráči má za sebou dva přípravné zápasy, ve kterých byl důležitou oporou. Nadějný gólman promluvil o herních prověrkách a také o prvních zkušenostech v reprezentaci. Na adresu národního týmu se vyjádřil výstižně: „V reprezentaci je všechno rychlejší oproti klubu, kde lépe stíhám.“ Můžeme si jen přát, aby maskovaný muž napodobil úspěšné tažení z minulého ročníku.

 

Loňskou sezonu patřil k základním stavebním pilířům svého mužstva a letos se od něj očekávají podobné výkony, ne-li ještě lepší. Patnáctiletý brankář přes léto tvrdě makal, aby se udržel ve formě, která ho zdobila na konci minulého ročníku. S týmem absolvoval dva přípravné zápasy, ve kterých potvrdil předpoklady, aby byl jedním z nejlepších gólmanů dorostenecké ligy. „Obě utkání hodnotím kladně, jelikož jsme dokázali jednou vyhrát, navíc proti silnému Hradci Králové jsme uhráli slibný výsledek 2:4,“ ohlíží se za jednotlivými prověrkami.

Královi se v uplynulé sezoně dařilo obzvlášť v zimě, kdy pomohl k zisku zlatých medailí pro kraj Vysočina na Zimních olympijských hrách dětí a mládeže. Skvělou formu si posléze přinesl i do ligy, kde vynuloval brněnské střelce a v sezoně si připsal tři čistá konta. Také v přípravě na nový ročník začal slibně. Hned v prestižním posázavském derby nepustil za čtyřicet minut za svá záda ani jednu střelu žďárských hokejistů. „Musím pochválit kluky, kteří v zápase odvedli skvělou práci,“ chválí své spoluhráče maskovaný muž, který byl oporou i ve druhém utkání proti Hradci Králové.

Daniel Král přispěl výraznou měrou k zisku zlatých medailí na Zimních olympijských hrách dětí a mládeže
(Foto: Martin Voltr)

Východočeši si připsali vítězství o dvě branky, ale nebýt Daniela Krále, rozdíl by mohl být mnohem vyšší. „Byl jsem rád, že na mě šlo hodně střel, alespoň jsem byl v permanenci.“ Na druhé straně hradecký Tichý neměl moc práce, ale i on v důležitých momentech podržel svůj tým. „Před utkáním jsme si popovídali a zdravě se nabudili,“ říká havlíčkobrodský brankář o svém reprezentačním kolegovi do šestnácti let. Daniel Král přiváděl střelce Mountfieldu k zoufalství, jelikož dokázal chytit i nemožné. „Byl jsem spokojený. Vždycky je lepší, když na vás jde více střel, než aby jich šlo pár, navíc některá by mohla propadnout,“ říká nadšený gólman.

Svými výkony si řekl i o reprezentační pozvánku. První kemp proběhl v Jihlavě, kde ve velké konkurenci uspěl, ale své místo na slunci si musí vybojovat. „V reprezentaci je všechno rychlejší oproti klubu, kde lépe stíhám. Navíc tréninky s národním týmem mi pomohly, jelikož jsem byl na ledě o celé dva týdny dříve než kluci z Brodu,“ libuje si po přátelských utkáních. Letos mladého brankáře čeká poslední rok v dorostenecké kategorii a cíle na novou sezonu jsou více než jasné. „Chceme udržet extraligu, a kdyby se nám dařilo, tak postoupit do play off,“ představuje si ideální scénář maskovaný muž.

Daniel Král na tréninku reprezentačních gólmanů
(Foto: Juniorský hokej)

Související články

 
Aktuálně na webu
Bruslaři neudrželi nadějné vedení a ze Žďáru se vrací s prázdnou!

Bruslaři neudrželi nadějné vedení a ze Žďáru se vrací s prázdnou!

(středa 19.9.) ŽĎÁR NAD SÁZAVOU - Havlíčkobrodští hokejisté se po vydařeném vstupu do druholigového ročníku...

 
Junioři cestují do neporažené Boleslavi, dorost vyzve v derby Žďár

Junioři cestují do neporažené Boleslavi, dorost vyzve v derby Žďár

(středa 19.9.) Je to tady! Mládežnické kategorie sehrají další duely. Svěřenci Václava Adama a Richarda Cachnína...

 
Derby je tady! Brod si zahraje o 1. místo na ledě žďárských Plamenů!

Derby je tady! Brod si zahraje o 1. místo na ledě žďárských Plamenů!

(úterý 18.9.) Derby znamená prestiž, zájem fanoušků a velkou rivalitu na pokraji nevraživosti. Tohle všechno...

 
Mladí Bruslaři skončili na Poháru Josefa Vašíčka čtvrtí!

Mladí Bruslaři skončili na Poháru Josefa Vašíčka čtvrtí!

(úterý 18.9.) Sedm let uplynulo od tragické letecké katastrofy, při které zahynuli hráči hokejového klubu...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Jun.
BK Mladá Boleslav
BK Havlíčkův Brod