Po vyrovnaném duelu starších dorostenců Havlíčkova Brodu se Slovanem Bratislava jsme si na krátký rozhovor vybrali hráče, který si v tomto utkání počínal velmi dobře. Je to Daniel Vosyka, jenž zaznamenal jeden gól a dvě asistence. Velmi dobré hodnocení si zasloužil taky v předešlé sezóně, kdy sbíral jeden kanadský bod za druhým. Pojďme ale k jeho poslednímu zápasu.
Rebelové vstoupili do zápasu o hodně lépe než hosté. Ihned po první buly byl kotouč v náruči brankáře Bratislavy. Domácí zpočátku disponovali značným tlakem a nedovolovali přechod soupeře do jejich pásma. „Do zápasu jsme nastoupili příjemně naladěni, bez ohledu na předešlé zápasy. To bylo taky vidět, hostující obrana měla problémy,“ nechal se slyšet šikovný útočník.
Vosyka se gólově prosadil jako první a otevřel skóre zápasu, kdy se ve velkém chumlu před bránou zorientoval nejlépe ze všech hráčů a po přesném zakončení mohl zvedat ruce nad hlavu.
Potom ale přišlo prostřední dějství. „Druhá třetina byla z našeho pohledu strašná. Byli jsme příliš laxní, málo jsme napadali a taky jsme nechávali volné hráče před brankou, což má na svědomí vyrovnání stavu ve druhé třetině. To nenechalo trenéry klidnými, v kabině jsme si řekli, že takhle prostě hrát nemůžeme,“ přiznává.
Ve vyrovnaném duchu se pak nesla i poslední část zápasu, kdy každý z táborů přidal jeden gól a stanovil konečný stav na 3:3. „Určitě je to pro nás další poučení, od toho je celá příprava. Do začátku ligy musíme vychytat všechny mouchy a vstoupit do ní co nejlépe,“ dodává na závěr Daniel Vosyka.
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.