BK Havl. Brod - David Kozlík ml.: Chci nalákat fanoušky na pořádný hokej
David Kozlík ml.: Chci nalákat fanoušky na pořádný hokej

David Kozlík ml.: Chci nalákat fanoušky na pořádný hokej

24.04.2020 | Milan Sochor

Z ledu rovnou do kanceláře. David Kozlík mladší se stal v průběhu sezony novým manažerem A-týmu

Před sezonou, kdy se Jaromír Jágr připravoval s Kladnem na návrat do extraligy, se o 21 let mladší David Kozlík rozhodl svoji kariéru ukončit. Na hokej však nezanevřel. V klubu se přesunul do kanceláře a nyní mu pomáhá z pozice manažera A-týmu. „Za svůj úkol si určitě dávám stabilizovat finanční stránku, sehnat více sponzorů, vychovávat vlastní hráče a nalákat na tribuny co nejvíce fanoušků na pořádný hokej,“ prozrazuje své plány. První změny už provedl. Zavedl zlevněné vstupné pro studenty nebo pravidelné dýchánky s fanoušky.

 

Já se chci nejprve vrátit trochu do minulosti. Ty jsi před touto sezonou ve svých 26 letech ukončil aktivní kariéru. Co tě k tomuto rozhodnutí přimělo?
Vedlo mě k tomu více okolností. Nejdůležitější pro moje rozhodnutí ale bylo to, že jsem měl dceru a na cestě i druhou. Já jsem byl vlastně celý týden od rána do večera buď v práci, nebo na hokeji. I když to moje paní sama zvládala, tak jsem cítil, že takhle si svoji rodinu neužiju. Muselo tak jít něco z kola ven.

Když jsi sledoval letošní zápasy, nestalo se ti ani jednou, že by tě svrběly ruce? Že bys chtěl klukům pomoct přímo na ledě?
Párkrát se mi to stalo, ale koncem sezony jsem měl spíše obrácené pocity. Třeba po první třetině domácího zápasu proti Žďáru jsem chtěl spíše odjet domů, než jít na led.

Na jaké momenty své kariéry budeš vzpomínat nejraději?
Určitě na dvě sezony, kdy jsme hráli kvalifikaci se Vsetínem a další rok s Porubou. Nejen kvůli tomu, že jsme se dostali nejdál a chyběl krůček k tomu, abychom postoupili do první ligy, ale také z důvodu party, jaká v kabině byla. Myslím, že taková parta jen tak někde není a nebude.

Takto se bruslaři loučili se sezonou 2016/17

Z ledu ses plynule posunul do managementu klubu. Co nového ses musel naučit?
Bylo to hrozně rychlé. Asi 14 dní po oznámení, že končím, mi volal Michal Teplý, jestli bych nechtěl trošku pomoct v kanceláři klubu. Takže jsem plynule přešel z kabiny do kanceláře. Dělal jsem tam takové běžné věci jako u sebe v podnikání, takže téměř nic nového. Zlom přišel až později.

V únoru jsi dokonce povýšil do pozice manažera A-týmu, jestli to lze takto nazvat. Jaké okolnosti tomu nahrály?
Nahrál tomu asi fakt, že do té doby áčko nikdo nevedl. Bylo rozdělené na sportovní a finanční stránku, ale nějak extra spolu nekomunikovaly. Takže vedení ucítilo, že něco nefunguje tak, jak má, a je potřeba zakročit. Dostal jsem nabídku a po krátkém rozhodování jsem na ni kývl.

Jaká byla první věc, kterou jsi v nové pozici musel nebo chtěl udělat?
Věcí, co se podle mého nedělaly, jak měly, je spoustu. Snažím se je postupně dělat podle sebe a snad jdu správným směrem. Jedna z nich byla změna vstupného, nově přibyl tarif pro studenty. Po dohodě s fanoušky se zavedl takový dýchánek, při kterém jsem se scházel s pár fanoušky, kteří měli chuť a zájem se o brodském hokeji bavit a záleží jim na něm stejně jako mně. Zde se sejde pár přátel a vyměňují si názory. Právě zde tarif pro studenty vznikl.

Jakou vizi chceš do klubu přinést? Nebo co považuješ za svůj hlavní úkol?
Za svůj úkol si určitě dávám stabilizovat finanční stránku, sehnat více sponzorů, vychovávat vlastní hráče a nalákat na tribuny co nejvíce fanoušků na pořádný hokej.

Je nějaký klub, který se ti líbí, jak funguje, a chtěl ses od něj v něčem inspirovat?
Od té doby, co dělám v kanceláři, jsem se s pár lidmi, kteří mají větší zkušenosti než já, sešel. Vždy si je vyslechnu, ale tak nějak jsem zvyklý si dělat věci po svém.

Když se ohlédneme ještě za uplynulou sezonou, která skončila předčasně. Je něco, na co jsi hrdý, že se nám v ní povedlo?
Sezona skončila tak, že klub má zaplacené všechny faktury a čistý stůl. To je pro mě pozitivum. Ukázala mi, s jakými lidmi bych měl pracovat, jaké hráče bych si měl v týmu udržet, takže je toho celkem dost.

Sezona skončila vinou virové pandemie předčasně

A naopak. Byl během minulého ročníku nějaký moment, ze kterého se můžeme poučit?
Poučil bych se ze samotného závěru sezony včetně těch pár zápasů play off, protože kromě prvního kola doma se na ten hokej nedalo dívat. A to je špatně, když chcete dělat hokej pro fanoušky.

Jaký je pocit, když musíš vystoupit před kabinou, jejíž jsi byl donedávna součástí, a sdělit jí nějaké nepopulární rozhodnutí?
Pocit příjemný to není. Bude to pro mě vždy trošku obtížnější, dokud v týmu budou kamarádi, se kterými jsem ještě nedávno hrál. I to k tomu ale bohužel patří.

Jaké budou tvé kompetence směrem k následující sezoně?
V příští sezoně jsme plně zodpovědný za celkový chod A-týmu.

Jak se klubu dotknou následky způsobené současnou pandemií? A co klubu přinese podpis Michala Teplého s Chicagem Blackhawks?
Jak se klubu dotknou, se pozná, až pandemie skončí. Bohužel se nám to odrazí na finanční stránce, ale v jaké míře, to teď asi není nikdo schopen vyčíslit. Míňův podpis nám přinese to, že další Broďák má skvěle našlápnuto, aby se dostal do NHL, a zajistí nějaké výchovné, jehož částku nejsem schopen říct.

Probíhají už jednání s hráči a realizačními týmy? V jaké jsou fázi? Můžeš případně potvrdit nějaké podpisy či změny?
Jednání probíhají, s pár hráči jsem již domluven z loňska, nějaké nové hráče mám také domluvené. Bohužel kvůli pandemii nemůžu nikomu slibovat nějaké velké smlouvy nebo je už podepisovat, takže je to spíš zatím taková gentlemanská dohoda.

 
Aktuálně na webu
Strakova trefa juniorům body nepřinesla, mladí Bruslaři padli s Chrudimí

Strakova trefa juniorům body nepřinesla, mladí Bruslaři padli s Chrudimí

(pátek 26.11.) Havlíčkobrodští junioři sehráli další utkání Ligy juniorů, když na domácím ledě hostili Chrudim....

 
Covid opatření: Chystáte se do Kotliny? Připravte si certifikát o očkování

Covid opatření: Chystáte se do Kotliny? Připravte si certifikát o očkování

(pátek 26.11.) Pro vstup na zimní stadion už vám nebude stačit prokázat se negativním testem. Nově bude vstup...

 
Bruslaře čeká litá bitva! Zamíří na led Chebu

Bruslaře čeká litá bitva! Zamíří na led Chebu

(pátek 26.11.) Po nepovedeném představení na ledě píseckých Králů se pokusí havlíčkobrodští Bruslaři o reparát....

 
Napínavá bitva nepřinesla body, dorost padl s houževnatým Motorem!

Napínavá bitva nepřinesla body, dorost padl s houževnatým Motorem!

(čtvrtek 25.11.) Předposlední utkání základní části Extraligy dorostu odehráli havlíčkobrodští hokejisté, kteří...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 13:00 | Dor.
HC Dukla Jihlava
BK Havlíčkův Brod
×
Dnes v 17:00 | Muži
HC Stadion Cheb
BK Havlíčkův Brod