18. 1. 2013 | Ladislav Vácha

David Krajhanzl: Měli bychom hlavně bojovat, nehrajeme týmově

Starší dorostenci hostili dnes odpoledne pražské Letňany, proti nimž chtěli nejen vylepšit nepříznivou bilanci s kluby z hlavního města, ale také konečně utnout dlouhou a nepříjemnou sérii porážek. Mladí Rebelové sice Letcům dlouho vzdorovali, ale nakonec nedokázali přetavit výhodu domácího prostředí v bodový zisk. Pár minut po skončení zápasu jsme si pozvali ke krátkému rozhovoru Davida Krajhanzla, osmnáctiletého útočníka, který se stal jediným úspěšným střelcem svého týmu.

Havlíčkobrodská družina vstoupila do zápasu hororovým způsobem, když už po devatenácti sekundách hry inkasovala. Ještě v první dvacetiminutovce se jí sice podařilo s Letci srovnat krok, jenže Pražané potom udeřili ještě dvakrát a rozhodli o svém tříbodovém vítězství. „Dostali jsme rychlý gól. Potom jsme to srovnali, ale vlastními chybami jsme se dostali zpět tam, kde jsme byli. Měli bychom hlavně bojovat, nehrajeme týmově,“ pustil se do hodnocení duelu David Krajhanzl.

A byl to právě on, kdo se v 8. minutě po promarněné šanci soupeře postaral z rychlého protiútoku o vyrovnání. „Semič (Michal Semrád – pozn. red.) to tam prostrčil u mantinelu a jeli jsme s Polskem (Martinem Polákem – pozn. red.) dva na jednoho. Polsko mi to dal před bránu a já jsem to tam už jen doťukl. Naštěstí to projelo gólmanovi mezi nohama,“ okomentoval svůj nejdůležitější moment a jedinou trefu Rebelů.

Letňany nakonec potvrdily ošemetnou roli papírového favorita, když se do vedení dostaly ve 25. minutě a v závěrečném dějství svůj hubený náskok navýšily. Po závěrečné siréně tak svítil na tabuli výsledek 1:3. Podle mladého útočníka se na výsledku podepsalo vedle kvality Letců i to, že jeho tým se zkoušel prosadit až moc individuálně. „Soupeř byl rychlejší, více bruslil. A my jsme nehráli týmově.“

Na truchlení kvůli další porážce nemá soubor pod vedením trenérského tandemu Richard Cachnín – Karel Dvořák vůbec čas. Už zítra si může spravit chuť, protože v Kotlině přivítá severočeský Litvínov, který v dosavadním průběhu soutěže prokazuje velkou sílu. A co by měl Havlíčkův Brod ve své hře zlepšit, aby to už tentokrát konečně vyšlo? „Hlavně bruslení, týmovou hru a bojovnost,“ uzavřel své povídání.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři