18. 12. 2018 | Štěpán Ondráček

Derby Vysočiny je tady! Do Brodu přijede zlepšující se Pelhřimov

Havlíčkobrodští hokejisté se chystají na velmi zajímavé utkání, neboť ve středu 19. prosince přijede do Kotliny tým HC Lední Medvědi Pelhřimov. Derby Vysočiny bude pro obě dvě mužstva klíčové, protože v dalších utkáních narazí na těžké soupeře. Zahajovací bule je na programu od 18:00. Nenechte si ujít další třaskavou bitvu o Vysočinu.

HC Lední Medvědi Pelhřimov

Založení klubu: 1932
Stadion: Zimní stadion Pelhřimov (kapacita 2 660 míst)
Klubové barvy: červená, bílá
Webové stránky klubu: hokejpelhrimov.cz
Umístění v poslední sezóně: 9. místo po ZČ
Trenér: Libor Bezděk

__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x HC Lední Medvědi Pelhřimov

14–0–1–6 bilance 4–2–2–15
3., 43 bodů umístění 6., 18 bodů
98:68 skóre 67:99
8:0 (Orlová, doma) nejvyšší výhra 5:0 (Písek, doma)
3:6 (Písek, doma
Žďár nad Sázavou, venku)
nejvyšší porážka 0:9 (Opava, venku)
Miroslav Třetina – 32 bodů (9+23) nejproduktivnější hráč Martin Vysloužil – 21 bodů (8+13)
Luboš Voříšek – 13 gólů nejlepší střelec Martin Hadrava – 11 gólů
Miroslav Třetina – 23 asistencí nejlepší nahrávač Martin Vysloužil – 13 asistencí
Tomáš Semrád – 19 bodů (6+13) nejproduktivnější obránce Ladislav Pospíchal – 10 bodů (0+10)
Čeněk Novák 2,74 (17 zápasů)
David Marek 3,59 (8 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Holík 4,40 (19 zápasů)
Martin Holata 4,06 (5 zápasů)

David Servis ČB – Pelhřimov 7:2
Pelhřimov – Orlová 3:0
Hodonín – Pelhřimov 6:3
Pelhřimov – Písek 5:0
Pelhřimov – Šumperk 1:2

Pelhřimov se nenachází vůbec v dobré pozici, jelikož se krčí na 6. místě tabulky. U Ledních Medvědů došlo k řadě změn. Nejprve odešel trenér Marek Melenovský a později i řada hráčů, kteří byli podepsáni pod důležitými výsledky týmu. Pelhřimov v posledních dvanácti kolech prohrál celkem desetkrát. Z toho vyplývá, že vyhrál dva duely. Oba shodně s nulou vzadu, když porazil 3:0 Orlovou a Písek 5:0. Celek z města rekordů a kuriozit na danou situaci zareagoval příchody dvou hráčů. Do obrany přišel ruský hráč Alexander Grebenyuk. Šestadvacetiletý zadák působil v letošní sezoně v Kadani, kde si připsal čtyři gólové nahrávky. Druhou posilou je rovněž obránce, a to Silvestrs Selickis, lotyšský bek hrál Alpskou hokejovou ligu .

Lední Medvědi na začátku ročníku spoléhali na brankářskou dvojici Martina Holatu a Martina Holíka. Zatímco první jmenovaný u týmu skončil, tak Holík v Pelhřimově setrval a sbírá velmi cenné zkušenosti v dospělém hokeji. Záda mu kryje Martin Urban, jenž se do branky zatím nepodíval. Kanadské bodování sice vede Martin Vysloužil, ale vynikající útočník společně s dalšími hráči opustil kádr Medvědů. Produktivitu nyní vede útočník Petr Votápek, který má na svém kontě 9 bodů (4+5). Nejlepším bekem je po odchodu Pospíchala Tomáš Kohút. Obránce Pelhřimova si za osmnáct utkání připsal 6 bodů (2+4).

Soupiska Pelhřimova

Bruslaři vyučovali Orlovou v ofenzivě!

Havlíčkobrodští hokejisté zkřížili hokejky s Orlovou a utkání se neslo v režii Bruslařů. Soubor okolo nové trenérské dvojice Richard Cachnín – David Meloun začal výborně. Díky první trefě Davida Kozlíka ze 13. minuty opanoval první třetinu v poměru 3:0. Hosté se do pásma moc často nedostávali, ale Novák musel v několika situacích předvést svůj um. Utkání nakonec jasně vyhrál Havlíčkův Brod 8:0, když poslední branku utkání vstřelil symbolicky David Kozlík, jenž dovršil hattrick.

znak týmu 8 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 13. Kozlík (Blinka, Kadeřávek), 15. Kopic (Třetina, Kuchta), 16. Vala (Milfait, Voříšek), 29. Kozlík (TS), 30. Třetina (Beneš, Kuchta), 43. Beneš (Semrád, Kuchta), 50. Semrád (Milfait, Voříšek), 52. Kozlík (Ludvík, Kopic). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Petr Křivohlavý, Martin Klouda . Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 438. Střely na branku: 56:26 (13:12, 23:8, 20:6). Průběh utkání: 8:0.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – Kulhánek, Semrád, V. Šmíd, Vala, Kopic, Kadeřávek – Kuchta, Třetina (C), Beneš – Milfait (A), Voříšek (A), Chlubna – Kozlík, Ludvík, Blinka

HC Orlová: Ovčaři (16. Svoboda) – Janiczek, Tomis (C), Kropka, Amirov, Spálovský, Štěpánek, Šendera – Ballner, Smrčka, Blaško, J. Šmíd, Kovařík, Klíma, Tvrdík, Brodek, Dang, Achmetianov, Hovspejan (A), Kysučan

Pelhřimov držel krok s favoritem, ale na body těsně nedosáhl!

Lední Medvědi v domácím stánku hostili suverénní Šumperk, a kdo čekal jasnou záležitost, ten byl mile překvapen. Favorit se ujal vedení až ve 25. minutě, když se trefil Petr Gewiese. Vyrovnaná bitva pokračovala i nadále, a to především díky skvěle chytajícímu Holíkovi, který se ve svém modrém půlměsíci překonával. Zajímavou zápletku rozkryl v 57. minutě hostující Vladimír Antonov. Jenže Medvědi se nevzdali a hned vzápětí korigovali díky úspěšnému zásahu Alexandra Grebenyuka. Domácí celek zkusil v závěru hru bez brankáře, ale vyrovnat se mu nepodařilo.

znak týmu 1 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 58. Grebeňuk (Kosnar) – 25. Gewiese (Vorobjev, Sedlák), 57. Antonov (M. Haloda, Drtil). Rozhodčí: Horáček – Tasch, Bohuňěk. Vyloučení: 6:4. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 190. Třetiny: 0:0, 0:1, 1:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Urban) – Kříž, Grebenyuk, Krtek, Adam, Selickis, Kasalý D., Kaminsky, Kopic, Kohút, Votápek, Bezděk, Piš, Sigmund, Plachý, Kosnar.

HC Draci Šumperk: Polívka (O. Haloda) – Tolokonnikov, Geweise, Drtil, M. Haloda, Řezáč, Sedlák, Pokorný, Romančík, Hroch, Vachutka, Ďurač, Urban, Plášek, Králík, Antonov, Čuřík, Vorobyev, Ostřanský.

Martin Holík dramatizoval utkání se Šumperkem, jeho tým na body nedosáhl!

Pelhřimov byl blízko senzaci, ale Brod vyhrál za minutu dvanáct!

Medvědi vstoupili do utkání lépe, když v 7. minutě otevřel skóre utkání Vladimír Port. Domácí se z vedení neradovali dlouho, neboť vzápětí vyrovnal Luboš Voříšek. Diváci na zimním stadionu se dočkali, další branky až ve 28. minutě, když se trefil Aleš Heindrich. Derby se vším všudy vyrovnal tři minuty před koncem Petr Kuchta. Všichni přítomní byli nachystaní na prodloužení, ale to rezolutně odmítl Miroslav Třetina, který tři sekundy před koncem dokonal obrat Havlíčkova Brodu.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Port (Vysloužil, Patočka), 28. Heinrich (Mejzlík, Vysloužil) – 8. Voříšek (Milfait, Šmíd), 57. Kuchta (Semrád, Šmíd), 60. Třetina (Semrád, Kulhánek). Rozhodčí: Ivan Čuňočka – Jan Vašíček, Henrich Kráľ. Vyloučení: 7:7, navíc F. Kasalý (PEL) 10 min. OT [NESP] + OK. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 380. Střely na branku: 30:41. Třetiny: 1:1, 1:0, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Holík (Holata) – Kohút, Pospíchal, Port, Slabý, D. Kasalý (C), Oščádal – Martin Hadrava, F. Kasalý (A), Marek Hadrava – Heinrich, Patočka, Vysloužil – Votápek (A), Mejzlík, Kadlec

BK Havlíčkův Brod: Marek (Folvarský) – Semrád, Dvořák, Vala, Kulhánek, Kadeřávek, Šmíd – Holenda, Přidal, Třetina (C) – Milfait (A), Voříšek (A), Michálek – Kuchta, Chlubna, Kozlík – Beneš, Blinka

Kapitán týmu Miroslav Třetina rozhodl v závěru napínavé derby Vysočiny.

...brankáři Martin Holík s Čeňkem Novákem udrželi v prosinci dvě čistá konta?

...Pelhřimov vyhrál na ledě soupeře dvakrát z jedenácti možností? Naposledy se mu to povedlo 27. 10. 2018, když vyloupil Písek 5:1?

...Bruslaři dali Medvědům v obou zápasech sezony gól v oslabení? V prvním klání ho vstřelil Ondřej Procházka a potom Petr Kuchta?

...Pelhřimov v prvním i druhém zápase vystřelil na branku Havlíčkova Brodu třicetkrát?

...Pikantní zápas čeká Martina Kříže, který působil na začátku sezony u Bruslařů a nyní hraje ze Pelhřimov?

Bilance s Pelhřimovem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 22
Bilance: 16-2-1-0-3
Výsledky: 5:2, 8:2, 2:1, 3:1, 3:4, 1:1, 1:4, 2:1, 4:0, 3:2, 4:3, 2:3, 2:1sn, 6:4, 5:1, 7:6sn, 14:3, 5:2, 3:2, 11:2, 5:3, 3:2
Skóre: 99:50