6. 2. 2018 | Ladislav Vácha

Derby Vysočiny o čelo tabulky! Brod doma vyzve druhé Plameny

Velký hokejový svátek je znovu tady! Havlíčkobrodští hokejisté před sebou mají prestižní derby Vysočiny, ve středu 7. února přivítají v Kotlině druhý Žďár nad Sázavou! Zatímco Bruslařům se v poslední době tolik nedaří, Plameny se vezou na vítězné vlně, vyhrály třikrát za sebou a připsaly si všech 9 bodů. Parta z Kotliny má svému regionálnímu rivalovi co oplácet, protože s ním naposledy na Bouchalkách padla těsně 3:4. Už tak pikantní bitva bude mít ještě větší říz, protože půjde o přímý souboj o čelo tabulky! Utkání bude mít charitativní ráz, vstupné bude tentokrát činit 60 Kč a z každého prodaného lístku půjde desetikoruna na pomoc malé Terezce, jíž lékaři diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Slavností buly vhodí asistent trenéra staršího dorostu Jaroslav Benc, který brzy oslaví jubilejní 70. narozeniny. Přijďte podpořit naše hokejisty i malou Terezku! Začínáme v 18:00!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Umístění v minulé sezóně: 9. místo po ZČ, semifinále play-off (porážka s Táborem 1:3 na zápasy)
Trenér: Michal Konečný

Sestava z posledního utkání: Radosta (Sláma) – Pleva, Lojek, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda, Klodner – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Kovářů, Konečný, Krupka
__________________________________________________________________________________

BK Havlíčkův Brod x SKLH Žďár nad Sázavou

20–3–2–6 bilance 19–3–2–7
1., 68 bodů umístění 2., 65 bodů
162:90 skóre 141:105
14:3 (Pelhřimov, doma) nejvyšší výhra 9:1 (Tábor, doma)
1:6 (David Servis ČB, venku) nejvyšší prohra 1:8 (Havlíčkův Brod, venku)
Miroslav Třetina – 59 bodů (22+37) nejproduktivnější hráč Petr Štěpánek – 59 bodů (24+35)
Lukáš Endál – 26 gólů nejlepší střelec Petr Štěpánek – 24 gólů
Miroslav Třetina – 37 asistencí nejlepší nahrávač Petr Štěpánek – 35 asistencí
Tomáš Semrád – 38 bodů (10+28) nejproduktivnější obránce Martin Pleva – 18 bodů (7+11)
Čeněk Novák 2,91 (26 zápasů)
David Marek 2,56 (9 zápasů)
průměr inkasovaných gólů na zápas Milan Řehoř 3,25 (22 zápasů)
Žďár n. S. - Písek 5:1

Žďár nad Sázavou je na druholigové scéně naprostou stálicí. Plamenům se hodně povedly předešlé dvě sezony, v nichž došly daleko. V soutěžním ročníku 2015/2016 skončily v základní části na 9. místě a v předkole play-off, jež se hrálo na dva vítězné zápasy, narazily na Nymburk. Svěřenci tehdejšího kouče Martina Sobotky sice prohráli úvodní bitvu u Labe těsně 2:3, ale doma přetlačili soupeře 4:3 po prodloužení a rozhodující bitvu na půdě Středočechů ovládli jednoznačně 5:1. Ve čtvrtfinále vyřadili těsně 3:2 na zápasy silný Kolín a padli až v semifinále, kde nestačili na Tábor, jenž předtím vystavil stopku Bruslařům. Kohouti vyhráli semifinálovou sérii 3:1. V předešlém soutěžním období si parta z Bouchalek polepšila v základní části na 4. místo a v osmifinále vyřadila Trutnov 4:1 na zápasy. Ve čtvrtfinále se potkala s krajským rivalem z Havlíčkova Brodu a padla 1:3 na utkání, když v posledním duelu doma přišla o vedení 11 sekund před koncem třetí třetiny a v prodloužení jí ukončil sezonu přesnou trefou Lukáš Endál.

Jasnou jedničkou mezi tyčemi Plamenů je zkušený gólman Milan Řehoř, jenž odchytal už 22 zápasů. Jedenáct startů má na kontě jeho parťák Jiří Sláma a druholigový debut mezi muži si v minulém kole proti Písku odbyl sedmnáctiletý starší dorostenec Jan Radosta. Ze zadních řad nejvíce vyčnívají svou produktivitou kapitán Martin Pleva (7+11) a Martin Lojek (2+16), 10 a více kanadských bodů už nasbírali také Peter Beneš (5+7) a Josef Kolda (1+9). Velmi dobře si vede posila Jakub Peslar (3+5), šest bodů nastřádal Lukáš Hort (0+6) a tři bodíky zaznamenal starší dorostenec Daniel Poizl (1+2). Nepostradatelným článkem žďárské ofenzivy je bývalý Rebel Petr Štěpánek (24+35), nejproduktivnější hráč, nejlepší střelec a nejlepší nahrávač týmu. Alespoň už 15 bodů zapsali také Luboš Kunstmüller (8+22), talentovaný mladíček Jaromír Pytlík (13+11), David Vítek (13+10), Ondřej Stehlík (10+10), Martin Gregar (8+12), Lukáš Bureš (11+5) a Tomáš Střecha (11+4).

Celek z Bouchalek odstartoval tuto sezonu na jedničku, když z úvodních pěti kol ztratil jen jediný bodík a jako první tým dokázal porazit Havlíčkův Brod, který ve Žďáře nad Sázavou padl 3:6. Potom si Konečného družina prošla menší krizí, když z pěti zápasů hned čtyři prohrála a připsala si tři body jen za výhru nad českobudějovickým David Servisem (doma 3:2). S velkým zklamáním se přitom vracela z Moravských Budějovic, kde utrpěla debakl 4:10. Od té doby Plameny šlapou, až na menší zaváhání, jako dobře promazaný stroj. Z předešlých osmi kol padly jen dvakrát, a to v domácím prostředí s David Servisem (3:4p) a v Kolíně (4:5). V současné době drží tým třízápasovou sérii výher bez bodové ztráty, naposledy na Bouchalkách porazil poslední Písek 5:1. V tabulce mu patří skvělé 2. místo a na vedoucí Bruslaře ztrácí jen tři body.

Soupiska Plamenů

Broďáci mají co napravovat. V minulém vzájemném klání Plamenům těsně podlehli.

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Milan Řehoř (B)

Třiatřicetiletý gólman je nepostradatelnou součástí Plamenů. Právě Řehoř přiváděl minulou sezónu k zoufalství útočníky Brodu, a to jak v základní části, tak zejména v následném play–off. V současné sezoně na něj tým znovu hodně spoléhá, je jasnou jedničkou. Dá se očekávat, že zkušený brankář nastoupí i do derby.

Jaromír Pytlík (Ú)

Šestnáctiletý mladík prožívá životní sezonu. Skvělými výkony v extralize staršího dorostu si řekl o šanci v A-mužstvu Plamenů a chytl ji doslova za pačesy. A to tak, že si jej vyhlédly extraligové Vítkovice, za něž odehrál už 5 zápasů! Za Plameny nasbíral už 24 bodů (13+11) a 2x skóroval proti Bruslařům.

Petr Štěpánek (Ú)

Sedmadvacetiletý odchovanec Plamenů hrál i za juniorku Komety Brno a hned ve čtyřech sezonách vypomáhal ze Žďáru nad Sázavou prvoligovému Havlíčkovu Brodu. V soutěžních ročnících 2013/2014 a 2014/2015 hájil barvy jihlavské Dukly. Má za sebou i dvě zahraniční angažmá, a to v Austrálii a ve Velké Británii. Od této sezony je znovu hráčem Plamenů, vede jejich kanadské bodování, tabulku střelců a je i nejlepším nahrávačem (24+35). Velká hrozba pro soupeřovy defenzivy, pozor na něj!

(Foto: hokejzr.cz)

Charitativní aukce pro Terezku

Terezce 5 týdnů po porodu diagnostikovali dětskou mozkovou obrnu. Vydražte dres a dětské odrážedlo s podpisy hráčů BK Havlíčkův Brod. Výtěžek z dražby půjde na zahraniční rehabilitační pobyt a zdravotnické pomůcky, které jejímu zdravotnímu stavu velmi pomohou.

Pomoct můžete i přispěním na transparentní účet č. 115-6650130277/0100. Její boj s osudem můžete sledovat ve facebookové skupině Život s Terezkou.

Dres BK Havlíčkův Brod: Vydražte nový dres pro sezonu 2017/2018, který vyrobíme podle vašeho přání. Vyberte si červenou nebo bílou variantu, vlastní jmenovku s číslem, případně s čistými zády. Pokud dovolíte, na dres se vám podepíšou všichni hráči havlíčkobrodského A-týmu.

Dětské odrážedlo s podpisy hráčů BK Havlíčkův Brod: Vydražte fungl nové odrážedlo, které věnoval útočník Tomáš Chlubna (Cyklo Chlubna), pro svého potomka, nebo jenom jako malou vzpomínku, že jste pomohli Terezce v boji s krutým osudem.

Čestnou buly vhodí trenér Jaroslav Benc. Brzy oslaví 70tiny!

Prestižnímu derby Vysočiny bude předcházet slavnostní ceremoniál. Asistent trenéra staršího dorostu Jaroslav Benc přijme gratulace ke svým jubilejním 70. narozeninám, které bude mít 15. února, a vhodí čestnou buly. Zkušený kouč se věnuje trénování už přes 40 let, se starším dorostem Havlíčkova Brodu dokázal jako asistent současného trenéra A-mužstva Václava Adama postoupit do extraligy této věkové kategorie a tým hned v nováčkovské sezoně postoupil do osmifinále prestižního play-off, kde potrápil tehdy úřadujícího mistra ze Třince. Při svém předchozím působení ve Žďáře nad Sázavou se nesmazatelně zapsal do historie Plamenů, když jako hlavní trenér dovedl tým k postupu do 2. ligy. V současné době u staršího dorostu Bruslařů vypomáhá Richardu Cachnínovi st.

Asistent trenéra staršího dorostu Jaroslav Benc při utkání nadstavby v Olomouci.
(Foto: Alena Zapletalová, hc-olomouc.cz)

Brod zvládl lépe divokou přestřelku. Z Klatov dovezl 2 body

Bruslaři začali skvěle a už ve 14. minutě vedli o dvě branky. Nejdříve se při signalizované výhodě trefil z mezikruží David Vala a při oslabení udeřil z dorážky Petr Kuchta. Domácí sice snížili při přesilovce zásluhou Jakuba Houfka, ale partě z Kotliny vrátil dvoubrankové vedení dělovkou z kruhu Tomáš Semrád. V prostřední části snížil šikovnou tečí Vojtěch Kovařík, jenže hosté odpověděli povedenou střelou Kryštofa Kulhánka z okraje kruhů. Při hře v početní převaze pak však ujel brodské defenzivě Jan Topinka a upravil na 3:4.

Tentýž hráč zaúřadoval i při přesilovce na začátku třetí periody, když z kruhu skrytou střelou nedal brankáři Markovi žádnou šanci. Trest na 5 minut plus do konce zápasu potom obdržel Vojtěch Šmíd a Západočeši toho využili k obratu, když parádní kombinaci až do prázdné brány zakončil Jiří Uhlík. Havlíčkův Brod se však nevzdal, v 56. minutě při přesilovce vyrovnal po důrazu před brankovištěm Patrik Přidal a při další hře v početní převaze vystřelil partě z Kotliny bonusový bod v prodloužení kapitán Miroslav Třetina.

znak týmu 5 - 6p znak týmu

Branky a nahrávky: 15. Houfek (Uhlík, Topinka), 24. Kovařík (Mrázek, Topinka), 37. Topinka (Houfek), 42. Topinka (Kubeš, Slavík), 48. Uhlík (Topinka, Polívka) – 11. Vala (Endál, Milfait), 14. Kuchta (T. Semrád, Chlubna), 20. T. Semrád (Endál, Třetina), 26. Kulhánek (Milfait, Přidal), 56. Přidal (Endál, Vala), 61. Třetina (Endál, Kulhánek). Rozhodčí: Šindel – Sedláček, Vavruška. Vyloučení: 7:4, navíc Šmíd 5+OK [ZHK], Kulhánek a T. Semrád (všichni HBR) 10 min. OT [NESP]. Využití: 3:2. V oslabení: 1:1. Diváci: 278. Střely na branku: 32:44 (10:14, 11:13, 11:16 – 0:1). Třetiny: 1:3, 2:1, 2:1 – 0:1. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 2:3, 2:4, 5:4, 5:6p.

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Polívka, Slavík, Čechura, Mrázek, Bouček – Kubeš, Topinka, Uhlík, Tejral, Vlček, Markov, Kovařík, Reitspies, Červenka, Prokop, Vondrák, Krs

BK Havlíčkův Brod: Marek (Novák) – T. Semrád, Šmíd, Vala, Kulhánek, Lacina, Kříž, Balgalvins, Přidal, Milfait, Endál, Voříšek. Třetina, Šuhaj, Chlubna, Kuchta, Kozlík, Beneš, Ludvík

Bruslaři se v Klatovech na body nadřeli. Dvoubodovou výhru jim zařídil Miroslav Třetina.
(Foto: David Kojan, klatovsky.denik.cz)

Plameny si pohrály s Pískem a umazaly bod na čelo tabulky

Žďár nad Sázavou se sice v úvodní dvacetiminutovce trápil, pouhých 14 sekund před první sirénou se ale dočkal kýženého vedení. Z mezikruží vypálil Petr Štěpánek a svou bombu poslal přesně do šibenice Štekrovy branky. Prostřední dějství už vyšlo Plamenům o poznání lépe, když z prostoru mezi kruhy skóroval Martin Kuřítko, tříbrankový náskok obstaral patnáctiletý debutant Jakub Konečný a ve 39. minutě zvýšil už na 4:0 obránce Jakub Peslar. Hosté sice vykřesali jiskřičku naděje po gólu Lukáše Drdy z levého kruhu, ale v 55. minutě ji sfoukl Lukáš Krupka a domácí slavili jednoznačný triumf 5:1.

znak týmu 5 - 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 20. Štěpánek, 35. Kuřítko (Jícha, Kolda), 37. Konečný (Krupka, Kovářů), 39. Peslar (Štěpánek, Pytlík), 55. Krupka (Kovářů, Konečný) – 46. Drda (Hřebíček). Rozhodčí: Maršálek – Kleprlík, Otáhal. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 679. Střely na branku: 31:18 (11:8, 13:5, 7:5). Třetiny: 1:0, 3:0, 1:1. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

SKLH Žďár nad Sázavou: Radosta (Sláma) – Pleva, Lojek, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda, Klodner – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Kovářů, Konečný, Krupka

IHC Písek: Štekr (Buchta) – Parýzek, Hanus, Hřebíček, Turek, Červinský, Hora, Suda – Urbanec, Volf, Ciboch, Koupal, Drda, Vlk, Strnad, Rod, Duchoň, Novák

(Video: hokejzr.cz)

Bruslaři stáhli dvoubrankovou ztrátu, přesto na Bouchalkách padli

Fanoušci si v prestižním derby Vysočiny museli počkat na první branku až do 24. minuty, kdy při přesilovce poslal Havlíčkův Brod pěknou ranou do vedení Tomáš Semrád. Domácí se dočkali vyrovnání rovněž při početní převaze, když ve 39. minutě tečoval puk mezi Novákovy betony David Vítek. Plameny dokonaly obrat ve třetí periodě, když se nejdříve při přesilovce zblízka trefil Ondřej Stehlík a dvoubrankový náskok zajistil povedenou ranou zblízka mladík Jaromír Pytlík. Bruslaři nesložili zbraně a své manko dvěma trefami smazali. Z dorážky udeřil v početní výhodě Miroslav Třetina a vzorný důraz před brankovištěm potom prokázal Petr Kuchta. Rozhodující moment přišel v 59. minutě, kdy zajistil Žďáru nad Sázavou všechny tři body přesnou střelou nad Novákův beton hrdina zápasu Jaromír Pytlík.

znak týmu 4 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 39. Vítek (Štěpánek), 42. Stehlík (Gregar, Kunstmüller), 50. Pytlík (Štěpánek, Beneš), 59. Pytlík (Gregar, Krupka) – 24. T. Semrád (Endál), 55. Třetina (Vašíček), 56. Kuchta (Vašíček, Michálek). Rozhodčí: Libor Veinfurter – Jan Pechánek, Aleš Roischel. Vyloučení: 7:7, navíc Jícha (ZDS) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 1512. Střely na branku: 34:34 (13:11, 10:12, 11:11). Třetiny: 0:0, 1:1, 3:2. Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Řehoř (Sláma) – Pleva, Lojek, Beneš, Poizl, Peslar, Sedláček, Kolda – Štěpánek, Vítek, Pytlík, Kuřítko, Bureš, Jícha, Gregar, Stehlík, Kunstmüller, Dospěl, Krupka, Kovářů

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček (A), Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina (C), Endál – Voříšek, Milfait (A), Kozlík – Šuhaj, Michálek, Chlubna – Beneš, Ludvík, Kuchta.

...Žďár nad Sázavou utrpěl v této sezoně svou nejvyšší porážku právě proti Havlíčkovu Brodu, když v Kotlině padl vysoko 1:8?

...oba nejproduktivnější hráči regionálních rivalů, brodský Miroslav Třetina a žďárský Petr Štěpánek, zatím nasbírali shodně po 59 kanadských bodech?

...Plameny prohrály v Kotlině už třikrát za sebou a naposledy zde uspěly takřka před rovným rokem (11. února 2017 vyloupily Kotlinu po výhře 4:2)?

...ve vzájemných duelech obou soupeřů v této sezoně padlo vždy nejméně 7 branek?

...nejlepšími střelci ve vzájemných bitvách jsou v této sezoně havlíčkobrodští útočníci Lukáš Endál a Petr Kuchta (oba 3 branky), přičemž druhý jmenovaný se dokázal zatím pokaždé proti Plamenům trefit?

Specialista na Plameny? Zatím jednoznačně Petr Kuchta! Trefil se ve všech 3 zápasech.
(Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Bilance s Klatovy od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 25
Bilance: 14-1-2-8
Výsledky: 2:1, 8:5, 2:3p, 4:2, 2:4, 6:2, 1:3, 4:0, 8:2, 6:2, 6:2, 3:2, 3:2, 5:2, 2:4, 3:4sn, 4:5, 2:4, 4:2x, x3:8, x4:1, x3:2p, 3:6, 8:1, 3:4
Skóre: 99:73