14. 9. 2017 | Štěpán Ondráček, Ladislav Vácha

Derby je tady! Do Kotliny přijedou Žihadla z Moravských Budějovic

Havlíčkobrodští hokejisté mají za sebou úspěšný vstup do nového ročníku 2. ligy, když v prvním zápasu doma jednoznačně porazili David Servis České Budějovice 7:0. Druhý zápas před svými fanoušky odehrají Bruslaři v sobotu 16. září, kdy v Kotlině přivítají rivala z Vysočiny – HC Moravské Budějovice 2005. Úvodní kolo zvládla i Žihadla, jež si odvezla dva body z Písku za výhru 4:3 po samostatných nájezdech. Oba soupeři se naposledy střetli v semifinále play-off minulé sezony a z postupu se radovali bojovníci z Kotliny. Kdo bude úspěšnější tentokrát? Úvodní buly proběhne v 17:00. Těšíme se na vás!

HC Moravské Budějovice 2005

Založení klubu:2005
Stadion: Zimní stadion Moravské Budějovice (kapacita 1350 míst)
Klubové barvy: žlutá a černá
Webové stránky klubu: hcmb.cz
Umístění v poslední sezóně: 3. místo po ZČ, semifinále play-off (s BK Havlíčkův Brod 0:3 na zápasy)
Trenéři: Augustin Žák

Poslední utkání Moravských Budějovic

Žihadla měla do utkání lepší vstup a už v 10. minutě se radovala z vedení, když se po pěkné akci trefila jejich největší hvězda Peter Pucher. Domácím se podařilo vyrovnat, když Červinského střelu šikovně tečoval Tomáš Rod. Hosté si ale vzápětí vzali vedení zpět, když skóroval Denis Kusý. A v táboře Moravských Budějovic bylo ještě veseleji, když na konci první půlky zápasu Peter Pucher nahrál při přesilovce Lukáši Havlovi a ten upravil na 1:3. Jihočeši však nesložili zbraně a ve třetí periodě vyrovnali. Nejdříve se trefil Václav Pouch a v čase 57:52 mířil přesně k tyčce Milan Hřebíček. O vítězi musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž souboru z Vysočiny vystřelil bonusový bod Denis Kusý.

znak týmu 3 - 4sn znak týmu
Branky a nahrávky: 15. Rod (Červinský), 44. Pouch (Koupal, Ciboch), 58. Hřebíček (Hanus, Doktor) – 10. Pucher (Havel, Kabelka), 15. Kusý (Pelikán, Mikeš), 30. Havel (Pucher, Horký), rozh. náj. Kusý. Rozhodčí: Jakub Hornáček – Petr Marek, Marek Kučera. Vyloučení: 3:7, navíc Čermák(MBU) OT 10 min. [NESP]. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 220. Třetiny: 1:2, 0:1, 2:0 – 0:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 1:3, 3:3, 3:4.

IHC Písek: Štekr (Kříž) – Hanus, Hřebíček, Suda, Herr, Turek, Červinský, Koutenský, Švagr – Vlk, Doktor, Polata, Ciboch, Koupal, Bárta, Jiřinec, Drda, Rod, Torba, Novák, Pouch

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Sobotka, Pelikán, Kliment, Peroutka – Havel, Pucher, Mikeš, Rytnauer, Matějka, Lupač, Horký, Hačecký, Kusý, Niederhafner

(Foto: ihcpisek.cz)
__________________________________________________________________________________

Kdo by měl patřit k nevějtším oporám Žihadel?

Peter Pucher

Jednoznačně největší posila a nejzvučnější jméno v kádru Žihadel. Třiačtyřicetiletý rodák z Prešova si ve své bohaté kariéře zahrál za mateřský klub, Košice, Znojmo, Pardubice, Kometu Brno a Zvolen, pravidelně také oblékal dres slovenské reprezentace. Upozornil na sebe už v 1. kole v Písku, kde vstřelil jednu branku a připsal si jednu asistenci.
Lukáš Havel

Pětatřicetiletý útočník a rodák z Jihlavy se může pochlubit bohatou hokejovou kariérou. Pravidelně hrál ve třech nejvyšších tuzemských soutěžích, tři sezony v juniorském věku strávil také v zámoří a s českou dvacítkou získal zlato. V Havlíčkově Brodě odehrál pět sezon a slavil s ním postup do 1. ligy.
Ladislav Rytnauer

Bohatý hokejový životopis má i tento sedmatřicetiletý útočník a odchovanec Havlíčkova Brodu. Své nejlepší roky strávil v Dukle Jihlava, má za sebou i dvě zahraniční angažmá v Německu a Rumunsku. U Žihadel začne už třetí sezonu a znovu by měl patřit k velkým oporám týmu.

(Foto: hcorli.cz, hcmb.cz)

Úvodní zápas z říše snů, aneb David Servis neměl šanci

První ligový zápas svedl dohromady domácí Bruslaře a David Servis České Budějovice. Úvod duelu byl zpočátku nervózní a bylo to vidět i na ledové ploše, když puky létaly, kam chtěly. Prvotní šanci si vytvořili havlíčkobrodští hokejisté. Konkrétně v úniku Přidal, který na Dudáčka nevyzrál. O pár minut později už byl Patrik Přidal přesnější v zakončení a zaznamenal první gól v nové sezóně. Bruslaři moc nepouštěli David Servis do útočného pásma, ba naopak to byli domácí, kteří přidali další branku. Ve slibné šanci byl faulován Třetina a rozhodčí nařídil trestné střílení. K němu se postavil sám Miroslav Třetina a s noblesou zakončil nájezd střelou nad beton. Do konce první části se prosadil ještě z dorážky Luboš Voříšek.

Ve druhé periodě to byli opět Bruslaři, kteří navýšili skóre. Nejprve se krásnou střelou o tyč zapsal do listiny střelců Tomáš Semrád a za pár minut na něj navázal Patrik Přidal. David Servis se v útočném pásmu moc neohřál a prohrával po dvou třetinách 0:5. Do třetího dějství vstoupili lépe hosté, kteří zahrozili. Štěpán Hřebejk už chtěl zasunout puk do prázdné svatyně, ovšem zákrok večera si připsal Čeněk Novák! Bruslaři dodrželi normu a zatížili gólový účet hostů o další dvě branky. Jakub Šuhaj nabil Luboši Voříškovi, který se z první trefil přesně. Na Voříškovu trefu zareagoval ještě obránce Tomáš Semrád, jenž těžil z dobré práce Jiřího Vašíčka. Domácí tým vyhrál v premiéře vysoko 7:0 a v sobotu bude chtít na tuto výhru navázat.

znak týmu 7 - 0 znak týmu
Branky a nahrávky: 8. Přidal (Třetina, Havlík), 15. Třetina (TS), 19. Voříšek (Kulhánek, Vala), 25. T. Semrád (Endál, Ludvík), 34. Přidal (T. Semrád, Třetina), 50. Voříšek (Šuhaj, Kulhánek), 54. T. Semrád (Vašíček, Přidal). Rozhodčí: Filip Vrba – Pavel Mikšík, Roman Komínek. Vyloučení: 3:7. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 696. Střely na branku: 42:22 (12:7, 18:2, 12:13). Třetiny: 3:0, 2:0, 2:0. Průběh utkání: 0:7.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Havlík, M. Kříž, M. Semrád – Endál, Třetina "C", Přidal – Šuhaj, Milfait "A", Voříšek – Pipek, Szilva, Kozlík – Kuchta, Ludvík, Chlubna

HC David Servis České Budějovice: Dudáček (Spáčil) – Škopek, Žáček, Macháček, L. Kříž, Michal, Radoš, Babčuk, Svoboda – Šulčík "C", Ferebauer, Benda, Bílek, Trummer, Zayml, Mrkvička, Sumerauer, Hřebejk, Stodolovský, Volf

Tomáš Semrád: S Moravskými Budějovicemi to bude těžký zápas