14. 9. 2018 | Štěpán Ondráček

Derby na úvod sezony! Bruslaři se postaví proti Moravským Budějovicím

Letní dřina je minulostí. Havlíčkobrodští hokejisté jdou znovu do boje. Na startu nového ročníku II. ligy je čeká těžký úkol, neboť do Kotliny zavítá tým HC Moravské Budějovice 2005. Hosté mají domácím hokejistům co vracet, jelikož s nimi hned dvakrát vypadali v play off. Úvodní buly je naplánováno na sobotu 15. září v 17:00. Ostrý start zažije i realizační tým okolo nového trenéra Jiřího Čelanského. „Věříme, že jsme na novou sezonu dobře připravení,“ říká před úvodním zápasem havlíčkobrodský kouč. Neváhejte a přijďte domácí borce povzbudit. O přestávkách navíc můžete vyhrát vstupenky na Svatováclavské slavnosti s Rebelem, kde vystoupí i Divokej Bill!

HC Moravské Budějovice 2005

Založení klubu: 2005
Stadion: Stadion Moravské Budějovice (kapacita 1 350 míst)
Klubové barvy: černá a žlutá
Webové stránky klubu: hcmb.cz
Umístění v poslední sezóně: 4. místo po ZČ, semifinále play off
(s Havlíčkovým Brodem 0:3 na zápasy)
Trenér: Augustin Žák __________________________________________________________________________________
Zápasy soupeře
M. Budějovice – Tábor 4:2
Pelhřimov – M. Budějovice 6:4
M. Budějovice – Žďár n. / S. 2:3sn
Žďár n. / S. – M. Budějovice 3:4sn
M. Budějovice – Písek 2:5

Soubor okolo hlavního trenéra Augustina Žáka udržel přes letní pauzu řadu klíčových hráčů, avšak zaznamenal také jednu citelnou ztrátu. Žihadla přišla o svého prvního brankáře Jana Brože, který se vrátil do Jihlavy, aby ji pomohl k rychlému návratu do extraligy. Černožlutí budou v sezoně spoléhat na dvojici Jan Čáp a Dominik Svoboda. Obrana by neměla přijít o žádný stavební kámen, naopak by se do ní měli zařadit noví hráči. V útočných řadách došlo k jedné výraznější změně, a to k odchodu Filipa Matějky, který vyměnil českou ligu za novou výzvu v rakouském klubu Silz Bulls.

V přípravě na nový ročník se Moravským Budějovicím příliš nedařilo, jelikož z osmi utkání vyhrály jen tři. Družina okolo trenéra Žáka hned v jejím úvodu prohrála tři zápasy za sebou. Nejprve si odvezla porážku z ledů Kopřivnice (3:5) a Tábora (1:3), před vlastními fanoušky pak nestačila na jednoho z aspirantů na postup – Hodonín (1:4). Série neúspěchů skončila ve čtvrtém zápase, kdy Žihadla zdolala pelhřimovské Medvědy (5:3). Na vítězství celek z Vysočiny navázal hned v dalším klání, kdy na jeho hokejkách skončili Kohouti z Tábora (4:2). V posledních třech zápasech se černožlutým ale znovu moc nedařilo, když v odvetě podlehli Pelhřimovu (4:6), a v dvojzápase se Žďárem nad Sázavou dvakrát dovedli zápas do samostatných nájezdů (2:3sn a 4:3sn).

Peter Pucher by měl i letos patřit mezi klíčové hráče Moravských Budějovic

Vyhrajte lístky na koncert kapely Divokej Bill

Přijďte na první zápas a vyhrajte lístky na Divokej Bill!

Jak se těšíte na první zápas s Moravskými Budějovicemi? 🐝 ▶ Začínáme už tuto sobotu 15. září v 17:00. Přijďte podpořit Bruslaře v boji o první body. Navíc pro vás máme další lístky na Svatováclavské slavnosti s REBELEM, kde zahraje i Divokej Bill (OFFICIAL). Soutěžit o ně můžete během první i druhé přestávky. 🍻🎶

Zveřejnil(a) BK Havlíčkův Brod dne Čtvrtek 13. září 2018

Minulé zápasy

Bruslaři uspěli před začátkem ligy v Táboře

Celek z Vysočiny začal velmi aktivně, když se ve 4. minutě ujal vedení. Benešovu střelu vyrazil brankář Dudáček před sebe a nejrychleji u puku byl Jan Milfait, jenž měl lehkou úlohu. Filip Beneš měl prsty i ve druhé brance, když vyzval ke skórování Davida Michálka, a hostující útočník chladnokrevně zakončil.

Domácí ve druhém dějství změnili hru a za odměnu snížili. David Blažek se blýskl sólo akcí, kterou podtrhl nekompromisním blafákem. Táborská radost netrvala dlouho, neboť Kopicovu střelu tečoval kapitán Havlíčkova Brodu Miroslav Třetina. Kohouti do konce druhé třetiny snížili a opět u toho byl David Blažek. Domácí hráč si zpracoval touš na pravém kruhu a tvrdou ranou nedal Novákovi v havlíčkobrodské svatyni šanci.

Blažek svými trefami motivoval spoluhráče, kteří ve třetí třetině předvedli velký obrat. Po Matušíkově přihrávce v dvojnásobné přesilovce udeřil Dominik Točík. Radost Kohoutů vygradovala ve 43. minutě, kdy šli poprvé do vedení po úspěšné střele Kryštofa Hraly. Bruslaři za další dvě minuty kontrovali zásluhou Matěje Blinky, který doklepl těžký kotouč do sítě. Utkání rozřešily samostatné nájezdy, v nichž kralovali hosté z Vysočiny, když vítězný nájezd proměnil Ondřej Procházka.

znak týmu 4 – 5sn znak týmu

Branky a nahrávky: 29. Blažek (Heřman), 36. Blažek (Matušík, Černý), 42. Točík (Matušík), 43. Hrala (Hlaveš) – 4. Milfait (Beneš), 14. Michálek (Beneš, Milfait), 30. Třetina (Kříž, Kopic), 45. Blinka (Třetina), rozh. náj. Procházka. Rozhodčí: Macák – Matějček, Lang. Vyloučení: 3:7, navíc Beneš (HBR) 10 min. OT [ZHK]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: Střely na branku: 24:46 (5:12, 9:17, 9:11 – 1:6). Třetiny: 0:2, 2:1, 2:1 – 0:0. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3, 4:3, 4:5sn.

HC Tábor: Dudáček (M. Novák) – Havran, Duben, Černý, Raiterman, Hlaveš, Košař, Tesař, Pípal – Blažek, Matušík (C), Heřman – Březina, Kalaš, Točík – Prášek, Kadilák, Hrala

Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Šmíd, Vala, Kopic, Kříž – Beneš, Milfait (A), Michálek – Holenda, Třetina (C), Přidal – Blinka, Voříšek, Procházka – Kuchta, Ludvík, Kozlík

Žihadla otevřela skóre, ale body si připsal výborný Písek

V úvodním kole II. ligy se Moravské Budějovice představily před vlastními fanoušky a nezačaly vůbec špatně. Žihadla šla do vedení proti Písku v 8. minutě, kdy Juráňovo nahození na Buchtu doklepl do sítě rychlý Patrik Říčka. Jihočeši za minutu vyrovnali, když Svoboda vyrazil kotouč před sebe a mezi kruhy se do něj opřel Jan Polata. Hosté byli aktivnější a mohli jít do trháku, avšak veškeré pokusy skončily na Svobodovi, kterému jednou pomohla i branková konstrukce.

Písečtí se přeci jen dočkali ve 33. minutě, kdy odražený kotouč za domácího gólmana dostal Petr Hučko. Moravské Budějovice inkasovaly před druhou přestávkou ještě jednou, když neubránily oslabení. Filip Vlček chtěl přihrávat na svého spoluhráče, ale ke smůle domácího týmu si jeden z obránců srazil puk do vlastní sítě.

Jihočeši hráli ve velké pohodě, kterou podtrhli ve 43. minutě, kdy zvýšili na tříbrankový rozdíl. Petr Hučko si vybruslil až mezi kruhy, odkud vymetl všechny pavučiny v levém horním rohu. Žihadla mohla reagovat v přesilovce, jenže Rytnauerův pokus zastavilo břevno. Jiskru naděje vykřesala družina okolo trenéra Žáka 9 minut před koncem hrací doby. Pelikánovu střelu tečoval mezi betony Buchty Ladislav Rytnauer. Písek pečetil své vítězství v poslední minutě, kdy potrestal power play Moravských Budějovic. Účet zápasu uzavřel dvougólový střelec Filip Vlček.

znak týmu 2 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Říčka (Juráň), 51. Rytnauer (Pelikán, Krutiš) – 9. Polata (Sýbek), 33. Hučko (Parýzek), 36. Vlček (Sýbek, Hauser), 43. Hučko (Sýbek), 60. Vlček. Rozhodčí: Zdeněk Pokorný – Martin Musil, Roman Komínek. Vyloučení: 2:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 427. Třetiny: 1:1, 0:2, 1:2. Průběh utkání: 1:0, 1:4, 2:4, 2:5.

HC Moravské Budějovice 2005: Svoboda (Čáp) – Trnka, Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Peroutka, Kabelka, Kliment, Sobotka – Lupač, Juráň, Horký, Mikeš, Pucher, Hačecký, Rytnauer, Ferda, Říčka, Bulín, Krutiš.

IHC Písek: Buchta (Hauser) – Turek, Suda, Hora, Parýzek, Červinský, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Stauber, Sýbek, Rod, Polata, Koupal, Volf, Strnad, Jabůrek, Novák, Vlček.

Bruslaři předvedli velkolepý obrat a postoupili do kvalifikace

Bruslaři zkřížili hole s Moravskými Budějovicemi v tuhé semifinálové bitvě potřetí a bylo na co koukat. Hosté šli v první třetině do vedení, když Wasserbauerovu střelu vyrazil Novák jen před sebe. Volného puku si všiml Petr Krutiš, jenž ho poslal za záda domácího gólmana. Soubor z Kotliny mohl na konci úvodní dvacetiminutovky odpovědět, ale přesilová hra nebyla využita.

Ve druhé třetině měli Bruslaři velký tlak, který přinesl kontaktní branku. Třetina přihrál na Patrika Přidala, který střelou k tyči uspěl. Radost v domácích řadách netrvala dlouho, neboť Juráňovu nabídku využil Ladislav Rytnauer. Pro Bruslaře bylo ještě hůř, když na 3:1 zvyšoval hostující Jan Bulín, ale Jiří Kopic do druhé sirény snížil. Bek Havlíčkova Brodu dostal ideální kotouč, který přišpendlil pod horní tyč.

Ve třetím dějství si oba týmy vytvořily gólové šance, ale branky nepadly. Až ve 45. minutě, kdy Kozlík zaměstnal Brože, který ztratil hrací předmět z dohledu. Nejlépe se zorientoval Filip Beneš, jenž poslal kus černé gumy mezi gólmanovy betony. Dramatické utkání rozhodlo prodloužení a v ní první útočná formace. Třetina vyhrál buly na hůl Lukáše Endála, který odšpuntoval velikou radost v havlíčkobrodské Kotlině.

znak týmu 4 – 3p znak týmu

Branky a nahrávky: 31. Přidal (Endál, Třetina), 37. Kopic (T. Semrád), 45. Beneš (Kozlík), 66. Endál (Třetina) – 15. Krutiš (Salák, Wasserbauer), 34. Rytnauer (Juráň), 36. J. Bulín (Rytnauer, Krutiš). Rozhodčí: Tomáš Battěk, Daniel Jechoutek – Radek Špringl, Michal Tasch. Vyloučení: 2:3. Bez využití. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 713. Střely na branku: 48:24 (16:9, 17:8, 13:3 – 2:4). Třetiny: 0:1, 2:2, 1:0 – 1:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:3, 4:3p.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Kopic, Vala, Kulhánek, Šmíd, Kříž, Balgalvis, Lacina – Endál, Třetina (C), Přidal – Michálek, Milfait (A), Voříšek – Chlubna, Kozlík, Beneš – Ludvík, Šuhaj

HC Moravské Budějovice 2005: Brož (Čáp) – R. Čermák, Kabelka, Wasserbauer, Pelikán, Kliment, Peroutka, Pucher ml. – Pucher st. (C), Juráň, Matějka, Rytnauer (A), Krutiš, Lupač, J. Bulín, Salák, P. Bulín, Sobotka

Víte, že...

... oba týmy přišly o nejlepší hráče? Na straně Bruslařů to byl Lukáše Endál, u Žihadel Filip Matějka.

... Bruslaři loni prohrávali v 5 ze 7 zápasů s Žihadly, ale nakonec většinu utkání otočili?

... Bruslaři před startem ligy nastříleli 47 branek, přičemž Moravské Budějovice nasázely téměř o polovinu méně (24 gólů)?

... Havlíčkův Brod vyhrál loni ve druhém kole proti Moravským Budějovicím 6:4?

... v přípravě nestačily oba celky z Vysočiny na jednoho z favoritů celé soutěže – Hodonín?

... můžete vyhrát lístky na Svatováclavské slavnosti s Rebelem, kde vystoupí Divokej Bill, i v tipovací soutěži na facebookových stránkách BKHB?

Kapitán týmu Miroslav Třetina v loňské sezoně nasbíral proti Žihadlům 14 bodů (7+7)

Bilance se Žihadly od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 14
Bilance: 9-2-0-3
Výsledky: 6:5p, 4:2, 5:2, 4:7, x8:5, x5:0 (kontumace), x8:2, 6:4, 6:2, 1:2, 3:4, x3:2, x5:4, x4:3p
Skóre: 65:42