24. 9. 2019 | Tomáš Sochor

Derby o Vysočinu! Bruslaři se utkají se Žďárem nad Sázavou

Po první porážce sezony si Bruslaři budou chtít spravit chuť. První možnost budou mít ve středu 25. září od 18:00 na domácím ledě, kdy vyzvou krajského rivala Žďár nad Sázavou. Plamenům se moc nedaří, na derby se ale jistě vyhecují. Každá pomoc proto bude platná. Přijďte svůj tým podpořit!

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1938
Stadion: Zimní stadion Bouchalky (kapacita 3 500 míst)

8:1 (Nový Jičín, doma) nejvyšší výhra x
4:5p (Šumperk, doma) nejvyšší porážka 1:5 (Šumperk, doma)
Patrik Přidal – 8 bodů (4+4) nejproduktivnější hráč Aleš Heinrich – 3 body (0+3)
Patrik Přidal – 4 góly nejlepší střelec Lukáš Bureš – 2 góly
Tomáš Semrád – 5 asistencí nejlepší nahrávač Aleš Heinrich – 3 asistence
Tomáš Semrád – 6 bodů (1+5) nejproduktivnější obránce Aleš Koželuh – 1 bod (1+0), Martin Pleva – 1 bod (0+1)
Martin Holík 2,22 (4 zápasy) průměr inkasovaných gólů na zápas Jiří Sláma 3,67 (3 zápasy)

Nepovedený start Plamenů

Žďár n. S. – Trutnov 5:3
Havlíčkův Brod – Žďár n. S. 11:1
Žďár n. S. – Šumperk 1:5
Hodonín – Žďár n. S. 4:3p
Žďár n. S. – Kopřivnice 1:3

Po třech kolech jediný bod, předposlední místo a pouhých pět vstřelených branek. Taková je bilance Žďáru nad Sázavou. Vše ale není tak černé, jak by se mohlo na první pohled zdát. První porážka přišla z holí zatím neporaženého Šumperku. Cenný bod si Plameny odvezly z ledu velice silného Hodonína, pro které to je zatím jediná bodová ztráta. I třetí utkání proti Kopřivnici bylo těsné. Žďár nad Sázavou ale doplatil na střeleckou nemohoucnost a na první vítězství tak stále čeká.

Na střelce stále čekají

Žďárským hokejistům se dopředu nedaří. Zatím nejbodovanější je posila z Moravských Budějovic Aleš Heinrich (0+3). Na záda mu dýchá v loňské sezoně nejbodovanější Lukáš Bureš (2+0). Další hráči se zatím dostali maximálně na jeden bod. Mezi nimi je i havlíčkobrodský odchovanec Tomáš Chlubna (0+1). Svoje první body stále vyhlíží hráči jako Jan Wasserbauer nebo Marek Prokš.

Ze Žďáru nad Sázavou přestoupil do Havlíčkova Brodu Jakub Kadlec

Derby!

I přesto, že se Žďáru nad Sázavou momentálně příliš nedaří, můžeme očekávat zajímavý zápas. Tento duel totiž přinese každoročně tolik očekávané derby – výjimečné utkání, ve kterém jdou všechny statistiky stranou. Utkání, které se již tradičně pyšní vynikající atmosférou. Proto neváhejte a přijďte nás i tentokrát podpořit!

Kompletní soupiska Žďáru nad Sázavou

Bruslaři padli s Šumperkem po prodloužení

Do šlágru kola vstoupili pravou nohou hosté z Šumperka. Vstřelili první gól a minutu po polovině zápasu měli na kontě již tříbrankový náskok. Domácí Bruslaři se ale dokázali zmátořit. Ještě ve druhé třetině snížili na rozdíl pouhého jediného gólu. Ve třetí periodě dokonce zápas srovnali. Necelé čtyři minuty před koncem si ale Draci vzali vedení zpět na svou stranu. O pouhých osmnáct sekund bylo v Kotlině znovu veselo. Havlíčkobrodským hokejistům se totiž znovu podařilo dorovnat skóre. V prodloužení se z vítězství radoval Šumperk.

znak týmu 4 – 5p znak týmu

Branky a nahrávky: 34. Cachnín (Plachý, Semrád), 36. Třetina (Semrád, Přidal), 46. Přidal (Třetina, Semrád), 57. Matušík (Kadlec, Vala) – 15. Milfait (M. Haloda), 30. Spratek (Pokorný, Krejčiřík), 31. Vachutka (Jaroš, Sedlák), 57. Drtil (Antonov), 62. Jaroš (Sedlák). Rozhodčí: Vojtěch Král – Robin Horký, Jiří Roupec. Vyloučení: 5:8, navíc Gewiese (ŠUM) 5+OK [BŠH]. Využití: 1:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 35:29 (8:10, 16:8, 9:10, 2:1). Třetiny: 0:1, 2:2, 2:1 – 0:1. Průběh utkání: 0:3, 3:3, 3:4, 4:4, 4:5.

BK Havlíčkův Brod: Holík (Nedvěd) – Kliment, Semrád, Kulhánek, Vala, Krejčí – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Kadlec, Matušík, Voříšek – Juráň, Cachnín ml., Plachý – Holenda

Draci Šumperk: Wanecki (O. Haloda) – Drtil, Sedlák (A), Gewiese (C), Kabelka, M. Haloda, Řezáč – Jaroš, Milfait (A), Vachutka – Krejčiřík, Spratek, Pokorný – Scheuter, Antonov, Hroch – Urban, Šíp, Haluza

Šlágr čtvrtého kola nabídl skvělý zápas

Tatra si ze Žďáru odvezla vítězství

V první polovině zápasu měli optickou převahu domácí. Tu nakonec ve druhé třetině přetavili v úvodní branku zápasu. I přes další tlak Plamenů se podařilo hostům vstřelit gól do šatny, a srovnat tak utkání. Tatra skvěle vstoupila do třetí periody, když si vzala vedení na svou stranu. Díky výborné defenzivní hře už Kopřivnice neinkasovala. Naopak ještě upravila skóre gólem do prázdné brány.

znak týmu 1 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 27. Jícha (Kunstmüller) – 39. Ollender (Šendera), 41. Suchý (Štěpánek), 59. M. Mach (Štěpánek). Vyloučení: 6:2. Bez využití. V oslabení: 0:0. Třetiny: 0:0, 1:1, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:3.

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Pleva, Adam, Lojek, Wasserbauer, Koželuh, Hort – Kunstmüller, Kovářů, Knap, Gregar, Bureš, Prokš, Kadleček, Hromádka, Jícha, Chlubna, Heinrich

HC Tatra Kopřivnice: Hromada – Stříž, Imrich, Šendera, Bail, Štěpánek, Krzak, T. Fojtík – Gola, Suchý, M. Mach, J. Mach, Ollender, Kofroň, F. Fojtík, Sluštík

Letošní sezona zatím Plamenům moc radosti nepřinesla
Zdroj: Petr Nedvěd, hokejzr.cz

Bruslaři nasázeli Plamenům jedenáctku

Poslední přípravné utkání obou týmů bylo jednoznačně v rukou domácích. Po dvaceti minutách hry si Bruslaři vytvořili tříbrankový náskok. Ve druhé třetině pokračovala demolice Plamenů. Po obdržení šesté branky vystřídali hosté brankáře. Do třetí části si havlíčkobrodští hokejisté odnášeli vedení 7:0. Osmý gól přinesl Jakubu Matušíkovi hattrick. Nakonec se hostům podařilo vstřelit čestou branku. Už ale jenom upravili skóre na konečných 11:1.

znak týmu 11 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Vala (Matušík), 6. Třetina (Semrád), 11. Mikeš (Třetina, Přidal), 22. Semrád (Pospíchal, Přidal), 25. Matušík (Voříšek), 25. Ludvík (Třetina), 29. Matušík (Juráň, Voříšek), 48. Matušík (Kulhánek, Kuchta), 49. Přidal (Kulhánek, Třetina), 53. Kliment (Přidal, Třetina), 53. Pospíchal – 60. Pazourek (Kovářů, Gregar). Vyloučení: 7:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 42:22 (18:4, 9:7, 15:11). Třetiny: 3:0, 4:0, 4:1. Průběh utkání: 11:0, 11:1.

BK Havlíčkův Brod: Holík (33. Nedvěd) – Pospíchal, Semrád, Kulhánek, Vala, Kliment, Vála – Mikeš, Třetina (C), Přidal – Juráň, Matušík, Voříšek (A) – Holenda, Kadlec, Plachý – Kuchta, Ludvík

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (25. Čáp) – Lojek, Kolda, Koželuh (C), Čermák, Pazourek – Sokolík, Bureš (A), Heinrich – Chlubna, Jícha, Knap – Kovářů, Gregar, Kunstmüller (A) – Kadleček

Jakub Matušík vstřelil hattrick

… Žďár nad Sázavou a Moravské Budějovice ze všech druholigových týmu vstřelily nejméně gólů (5)? Na tým China Golden Dragon, který vstřelil gólů sedm, ale mají dva zápasy k dobru.

… ve třetím utkání Havlíčkova Brodu v řadě některý z hokejistů nastoupí proti týmu, ve kterém hrál v minulé sezoně? Nejdříve to bylo kvarteto Ladislav Pospíchal, Michal Kliment, Marcel Juráň a Roman Mikeš, v dalším zápase Jan Milfait a nyní se proti svým představí Tomáš Chlubna a Jakub Kadlec.

… Cemba prostě jede? Richard Cachnín ml. si za áčko drží bilanci bod za zápas (3+1). V juniorce stihl během tří zápasů nasbírat bodů devět (2+7).

Bilance se Žďárem nad Sázavou od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 30
Bilance: 17-1-2-10
Výsledky: 2:1, 8:5, 2:3p, 4:2, 2:4, 6:2, 1:3, 4:0, 8:2, 6:2, 6:2, 3:2, 3:2, 5:2, 2:4, 3:4sn, 4:5, 2:4, 4:2x, x3:8, x4:1, x3:2p, 3:6, 8:1, 3:4, 3:1, 4:5, 6:3, 3:6, 7:1
Skóre: 122:89