7. 2. 2024 | Tomáš Sochor

Deváťáci vyzvou Vsetín a Šumperk, junioři jdou na Písek! Dorost stojí

Druhý únorový víkend tolik zápasů mládeže nepřinese. Dorostenci mají volno a junioři odehrají jen dohrávku 18. kola na ledě Písku. Hlavní slovo tak budou mít třídy. Deváťáci budou chtít navázat na úspěch proti Warriors. Třetinův výběr v pátek na domácím hřišti vyzve Vsetín, v neděli pak vyjede do Šumperka. Sedmáci v Kotlině vyzvou Ledeč nad Sázavou a Telč a proti Ledči se na domácím ledu představí také páťáci. (Foto: Ronald Hansel)

Juniorka

Havlíčkobrodští junioři se v kvalitní západní skupině deset kol před koncem základní části stále drží na skvělém druhém místě. Třetí Třemošná na ně momentálně ztrácí šest bodů, má však tři zápasy k dobru. Mladým Bruslařům se minulý týden podařilo v dohrávce 14. kola porazit brněnskou Techniku, v sobotu pak brali bod, když po prodloužení padli s vedoucím mužstvem východní skupiny ze Vsetína.

IHC Králové Písek

Založení klubu: 1902
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Trenér: Radek Volf

Písečtí hokejisté budou v poslední čtvrtině základní části bojovat o play off. Momentálně se sice nachází na posledním místě, na páté Kladno však ztrácí jen dva body a navíc mají tři utkání k dobru. Na čtvrtý Chomutov ztrácí sedm bodů a oproti Pirátům odehráli o dvě utkání méně. Pokud se Jihočechům zadaří v dohrávkách bodovat naplno, na vytouženou čtvrtou pozici budou ztrácet jen bod. Králům se ale v poslední době moc nedaří. Po fotbalové výhře 1:0 nad Havlíčkovým Brodem prohráli s Kladnem 3:7 a s Chrudimí 2:5.

IHC Králové Písek – BK Havlíčkův Brod (pátek 9.2.2024, 19:45) online

Zdaleka nejproduktivnějším hráčem Písku je Alois Dubský (11+15), jenž má ale na kontě i nelichotivých 22 trestných minut. V bodování se za ním nachází Jan Zátopek (7+11), Aleš Hofrajtr (7+9) a David Hohenberger (6+10). Z beků se nejvíce daří Martinu Velíškovi (2+9). Jasnou brankářskou jedničkou Králů je Metoděj Císař (24 zápasů, 2,66 obdržených branek), jemuž záda kryje Albert Schacherl (10 zápasů, 4,34 obdržených branek).

(Foto: Karolína Vencovská)

9. třída

Havlíčkobrodští deváťáci se ziskem pouhých dvou bodů skončili na posledním místě základní skupiny, a v nadstavbové části tak budou společně s Hradcem Králové a čtyřmi týmy z Moravy bojovat o účast v play off a záchranu. Mladí Bruslaři za sebou mají první kolo, ve kterém si hned připsali velice důležité tři body, když na ledě soupeře porazili Warriors Brno.

VHK ROBE Vsetín

Založení klubu: 1939
Stadion: Na Lapači (kapacita 5 400 míst)
Klubové barvy: zelená a žlutá
Webové stránky klubu: hc-vsetin.cz
Trenér: Jan Dědek

Vsetín skončil v základní čísti se ziskem 32 bodů na šestém místě, a měl by tak být hlavním soupeřem Vítkovic a Hradce Králové o místo v play off. Valaši však v prvním kole nadstavby nečekaně padli 3:7 s Šumperkem, který za celou základní část získal celkem jen devět bodů. Vsetín nad Mladými Draky v první části sezony vždy zvítězil, o to víc je jejich porážka překvapující. Výběru trenéra Jana Dědka se nepovedla hlavně první třetina, kterou prohrál o čtyři branky.

BK Havlíčkův Brod – VHK ROBE Vsetín (pátek 9.2.2024, 15:00) online

Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je překvapivě obránce Roman Dubec (13+15), za ním se pak nachází útočník Filip Man (10+12). Excelentních 21 bodů za pouhých 9 zápasů si připsal talentovaný Adam Němec (11+10), který strávil většinu sezony v dorostu. Ani on však nedokázal zabránit prohře deváťáků s Mladými Draky. Nejvce utkání odchytal Šimon Holaň (21 zápasů, 4,05 obdržených branek), který ale do zápasu s Šumperkem nenastoupil vůbec.

(Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz)

HK Mladí Draci Šumperk

Založení klubu: 1945
Stadion: Škoda Aréna (kapacita 3500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hkmdsumperk.cz
Trenér: Dušan Bařica

Šumperk skončil v moravské skupině C na posledním místě, když si za 28 kol základní skupiny připsal celkem devět bodů. Bařicovi svěřenci po prodloužení porazili Warriors, jejich jedinou výhru za tři body si připsali proti Jihlavě a bod po prohře po prodloužení vydolovali s Třincem. Další tři body si pak připsali díky kontumační výhře nad brněnskými Warriors. Mladí Draci tak společně s Bruslaři patří k papírově nejslabším mužstvům nadstavbové skupiny. Stejně tak jako Havlíčkovu Brodu se jim ovšem první zápas vydařil, když senzačně porazili Vsetín 7:3.

HK Mladí Draci Šumperk – BK Havlíčkův Brod (neděle 11.2.2024, 15:30) online

Šumperk se v útoku spoléhá hlavně na odskočené útočné duo Matěj Novák (22+18) a Matěj Pospíšil (10+19), který třemi body společně s Janem Žerníčkem řídil v prvním kole nadstavby výhru Mladých Draků nad Vsetínem. Alespoň deset bodů pak mají již pouze Jáchym Hovanec (6+7) a Tereza Gildainová (3+8). Jedničkou v bráně je Matyáš Jurečka (24 zápasů, 5,88 inkasovaných branek), jemuž hlídá záda Ondřej Petruň (14 zápasů, 7,16 obdržených branek).

Zápasový program tříd

7. třída: SK Horácká Slavia Třebíč – BK Havlíčkův Brod (7.2.2024, 18:15), online

7. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Ledeč nad Sázavou (10.2.2024, 12:00), online

7. třída: BK Havlíčkův Brod – Rytíři z Telče (11.2.2024, 10:00), online

5. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Ledeč nad Sázavou (10.2.2024, 10:00), online