7. 2. 2024 | Tomáš Sochor

Deváťáci vyzvou Vsetín a Šumperk, junioři jdou na Písek! Dorost stojí

Druhý únorový víkend tolik zápasů mládeže nepřinese. Dorostenci mají volno a junioři odehrají jen dohrávku 18. kola na ledě Písku. Hlavní slovo tak budou mít třídy. Deváťáci budou chtít navázat na úspěch proti Warriors. Třetinův výběr v pátek na domácím hřišti vyzve Vsetín, v neděli pak vyjede do Šumperka. Sedmáci v Kotlině vyzvou Ledeč nad Sázavou a Telč a proti Ledči se na domácím ledu představí také páťáci. (Foto: Ronald Hansel)

Juniorka

Havlíčkobrodští junioři se v kvalitní západní skupině deset kol před koncem základní části stále drží na skvělém druhém místě. Třetí Třemošná na ně momentálně ztrácí šest bodů, má však tři zápasy k dobru. Mladým Bruslařům se minulý týden podařilo v dohrávce 14. kola porazit brněnskou Techniku, v sobotu pak brali bod, když po prodloužení padli s vedoucím mužstvem východní skupiny ze Vsetína.

IHC Králové Písek

Založení klubu: 1902
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Trenér: Radek Volf

Písečtí hokejisté budou v poslední čtvrtině základní části bojovat o play off. Momentálně se sice nachází na posledním místě, na páté Kladno však ztrácí jen dva body a navíc mají tři utkání k dobru. Na čtvrtý Chomutov ztrácí sedm bodů a oproti Pirátům odehráli o dvě utkání méně. Pokud se Jihočechům zadaří v dohrávkách bodovat naplno, na vytouženou čtvrtou pozici budou ztrácet jen bod. Králům se ale v poslední době moc nedaří. Po fotbalové výhře 1:0 nad Havlíčkovým Brodem prohráli s Kladnem 3:7 a s Chrudimí 2:5.

IHC Králové Písek – BK Havlíčkův Brod (pátek 9.2.2024, 19:45) online

Zdaleka nejproduktivnějším hráčem Písku je Alois Dubský (11+15), jenž má ale na kontě i nelichotivých 22 trestných minut. V bodování se za ním nachází Jan Zátopek (7+11), Aleš Hofrajtr (7+9) a David Hohenberger (6+10). Z beků se nejvíce daří Martinu Velíškovi (2+9). Jasnou brankářskou jedničkou Králů je Metoděj Císař (24 zápasů, 2,66 obdržených branek), jemuž záda kryje Albert Schacherl (10 zápasů, 4,34 obdržených branek).

(Foto: Karolína Vencovská)

9. třída

Havlíčkobrodští deváťáci se ziskem pouhých dvou bodů skončili na posledním místě základní skupiny, a v nadstavbové části tak budou společně s Hradcem Králové a čtyřmi týmy z Moravy bojovat o účast v play off a záchranu. Mladí Bruslaři za sebou mají první kolo, ve kterém si hned připsali velice důležité tři body, když na ledě soupeře porazili Warriors Brno.

VHK ROBE Vsetín

Založení klubu: 1939
Stadion: Na Lapači (kapacita 5 400 míst)
Klubové barvy: zelená a žlutá
Webové stránky klubu: hc-vsetin.cz
Trenér: Jan Dědek

Vsetín skončil v základní čísti se ziskem 32 bodů na šestém místě, a měl by tak být hlavním soupeřem Vítkovic a Hradce Králové o místo v play off. Valaši však v prvním kole nadstavby nečekaně padli 3:7 s Šumperkem, který za celou základní část získal celkem jen devět bodů. Vsetín nad Mladými Draky v první části sezony vždy zvítězil, o to víc je jejich porážka překvapující. Výběru trenéra Jana Dědka se nepovedla hlavně první třetina, kterou prohrál o čtyři branky.

BK Havlíčkův Brod – VHK ROBE Vsetín (pátek 9.2.2024, 15:00) online

Nejproduktivnějším hráčem Vsetína je překvapivě obránce Roman Dubec (13+15), za ním se pak nachází útočník Filip Man (10+12). Excelentních 21 bodů za pouhých 9 zápasů si připsal talentovaný Adam Němec (11+10), který strávil většinu sezony v dorostu. Ani on však nedokázal zabránit prohře deváťáků s Mladými Draky. Nejvce utkání odchytal Šimon Holaň (21 zápasů, 4,05 obdržených branek), který ale do zápasu s Šumperkem nenastoupil vůbec.

(Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz)

HK Mladí Draci Šumperk

Založení klubu: 1945
Stadion: Škoda Aréna (kapacita 3500 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hkmdsumperk.cz
Trenér: Dušan Bařica

Šumperk skončil v moravské skupině C na posledním místě, když si za 28 kol základní skupiny připsal celkem devět bodů. Bařicovi svěřenci po prodloužení porazili Warriors, jejich jedinou výhru za tři body si připsali proti Jihlavě a bod po prohře po prodloužení vydolovali s Třincem. Další tři body si pak připsali díky kontumační výhře nad brněnskými Warriors. Mladí Draci tak společně s Bruslaři patří k papírově nejslabším mužstvům nadstavbové skupiny. Stejně tak jako Havlíčkovu Brodu se jim ovšem první zápas vydařil, když senzačně porazili Vsetín 7:3.

HK Mladí Draci Šumperk – BK Havlíčkův Brod (neděle 11.2.2024, 15:30) online

Šumperk se v útoku spoléhá hlavně na odskočené útočné duo Matěj Novák (22+18) a Matěj Pospíšil (10+19), který třemi body společně s Janem Žerníčkem řídil v prvním kole nadstavby výhru Mladých Draků nad Vsetínem. Alespoň deset bodů pak mají již pouze Jáchym Hovanec (6+7) a Tereza Gildainová (3+8). Jedničkou v bráně je Matyáš Jurečka (24 zápasů, 5,88 inkasovaných branek), jemuž hlídá záda Ondřej Petruň (14 zápasů, 7,16 obdržených branek).

(Foto: Roman Kantor, hc-kometa.cz)

Zápasový program tříd

7. třída: SK Horácká Slavia Třebíč – BK Havlíčkův Brod (7.2.2024, 18:15), online

7. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Ledeč nad Sázavou (10.2.2024, 12:00), online

7. třída: BK Havlíčkův Brod – Rytíři z Telče (11.2.2024, 10:00), online

5. třída: SK Horácká Slavia Třebíč – BK Havlíčkův Brod (7.2.2024, 15:00), online

5. třída: BK Havlíčkův Brod – HC Ledeč nad Sázavou (10.2.2024, 10:00), online

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu