Havlíčkobrodští deváťáci před sebou mají poslední dva zápasy sezony, ve kterých se rozhodne, zda se i v příští sezoně udrží mezi republikovou smetánkou. Mladí Bruslaři se v pátek 28. března od 14:25 doma utkají s Havířovem, v neděli se pak představí ve Slaném. Hrají také ještě sedmáci, kteří doma vyzvou Humpolec a šesťáci, kteří se vypraví do Prostějova.
Havlíčkobrodští deváťáci nevstoupili do bojů o udržení vůbec dobře, když na ledech soupeřů první dva zápasy prohráli. Třetinův výběr tak musel minulý týden zabrat a pro reálnou šanci na záchranu dvakrát vyhrát. To se mu podařilo. Mladí Bruslaři nejdříve díky skvělé otočce porazili Slaný a v neděli si za přispění výborného výkonu brankáře vyšlápl i na Říčany.
Havlíčkův Brod je tak nyní třetí, na druhé Říčany ztrácí bod a na první Havířov dva. Vše je tak stále otevřené. Nejlepšími střelci Bruslařů jsou Jakub Adam a Dominik Pavlas (oba 3+2). Jen o bod méně mají Jack Dylan Crosby s Andreou Kantorovou (oba 1+3). Všechny zápasy odchytal Dominik Brázdil.
Založení klubu: 1928 Stadion: Gascontrol Aréna (kapacita 5 100 míst) Klubové barvy: bílá, černá, modrá Webové stránky klubu: hc-havirov.cz Trenér: Peter Kristián
Havířov byl po 30 kolech základní skupiny a nadstavby vůbec nejhorší, na svém kontě měl pouhé čtyři body. Před závěrečnými dvěma koly má ale v boji o záchranu nejlepší postavení. AZet je průběžně první, na Říčany má náskok jednoho bodu a na Havlíčkův Brod dva. Slezané v závěrečném týdnu vyzvou právě druhý a třetí tým tabulky. Tým trenéra Petera Kristiána sice v první kole prohrál se Slaným, odvetu se Lvem a utkání s Havlíčkovým Brodem ale již zvládl a po prodloužení porazil i Říčany.
Defenzivy soupeřů si musí dávat pozor hlavně na Gregorze Bytoma (6+4), jenž je s deseti body nejproduktivnějším hráčem skupiny o udržení. Daří se také Danielu Cihlářovi (3+3), obránci Kryštofu Palovi (1+5), Martinu Sikorovi (3+2) nebo Jakubu Dvořáčkovi (0+5). Čas mezi třemi tyčemi si mezi sebe rovnoměrně rozdělili David Barabosz (92,42%) s Matoušem Šlachtou (88,46%).
(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)
Založení klubu: 1933 Stadion: Zimní stadion Slaný (kapacita 3 200 míst) Klubové barvy: bílá, modrá a červená Webové stránky klubu: hklevslany.cz Trenér: Pavel Šelicha
Slaný má po čtyřech kolech na kontě jen tři body a zachránit by se mohl pouze za předpokladu, že sám vyhraje oba zbývající zápasy a Havířov navíc porazí Říčany a Havlíčkův Brod. Lvi neměli po základní části na kontě ani bod, v nadstavbě se ale trochu zvedli a díky dvěma vítězstvím a jedné prohře po nájezdech nakonec sedm bodíků posbírali. Středočeši v bitvě o záchranu hned v prvním utkání porazili Havířov, pak ale třikrát za sebou prohráli.
Nejproduktivnějším hráčem Slaného je Erik Budaev (1+4), za kterým se nachází David Leška (3+1), Zbyněk Podpěra (1+3) a Matyáš Kozák (0+3). Také Lvi v závěrečné sezony protočili své brankáře. První a třetí zápas odchytal Matyáš Hlavatý (90,91%), ve druhém a čtvrtém utkání se mezi tři tyče postavil Jan Řezáč (85,48%).
Pondělí 23. února | Bruslaři mají dvě kola před koncem základní části jistotu, že v tabulce skončí nejhůře čtvrtí. To znamená, že postoupí přímo do osmifinále, ve kterém budou mít výhodu domácího prostředí. První zápas se v Kotlině odehraje v úterý 10. března od 18:00 a třetí v sobotu 14. března od 17:00. Případný pátý rozhodující duel by se hrál v Kotlině ve středu 18. března od 18:00.
Čtvrtek 29. ledna | Utkání dorostu v Šumperku, které se mělo odehrát v pátek 30. ledna ve 14:15, je odloženo! Odehraje se v náhradním termínu, o kterém se bude jednat.
Úterý 27. ledna | Utkání 32. kola v Písku, které se mělo původně odehrát 31. ledna, bylo z důvodu marodky Králů odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Pískem utkají venku v pondělí 16. února od 18:00.
Sobota 3. ledna | Vydražte si na serveru sportovniaukce.cz dres svého oblíbeného hráče a přispějte na pomoc předčasně narozeným dětem. Charitativní aukce speciálních dresů končí v neděli 11. ledna ve 20:00.
Úterý 18. listopadu | Utkání 15. kola proti Ústí nad Labem, které se mělo původně odehrát 15. listopadu, bylo z důvodu marodky Slovanu odloženo. Kluby se domluvily na náhradním termínu, Bruslaři se s Ústím nad Labem utkají doma v Kotlině ve středu 26. listopadu od 18:00.
Středa 20. srpna | Přípravné utkání, které se mělo odehrát ve čtvrtek 21. srpna ve Znojmě, je z důvodu marodky Bruslařů bez náhrady zrušeno.