2. 2. 2018 | Ladislav Vácha, Dominik Adam

Dlouhá cesta na západ! Bruslaři zkusí vyloupit nepříjemné Klatovy

Havlíčkobrodští hokejisté si v posledním utkání spravili reputaci, když po dvou prohraných zápasech porazili Kohouty z Tábora. Teď budou mít Bruslaři další šanci na vítězství a pokusí se nastartovat další šňůru neporazitelnosti. Teď je čeká bitva na ledě šestých Klatov, proti kterým se Broďákům daří. V této sezóně je dokázali vždy porazit! Jak dopadne další utkání? To se dozvíme v sobotu 3. února, úvodní buly proběhne v 17:30!

SHC Klatovy

Založení klubu: 1928
Stadion: Zimní stadion Klatovy (kapacita 3 250 míst)
Klubové barvy: bílá a červená
Webové stránky klubu: hc-klatovy.cz
Umístění v poslední sezóně: 2. místo po ZČ, čtvrtfinále play-off (s Moravskými Budějovicemi 0:3 na zápasy)
Trenér: Pavel Vostřák

Sestava z posledního utkání: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Polívka, Slavík "A", Marcel – Kokoška, Pacanda "A", Topinka "C", Kantner, Kodýtek, Pour, Vavřička, Chalupa, Rubner, Tejral, Krs
__________________________________________________________________________________

SHC Klatovy x BK Havlíčkův Brod

znak týmu znak týmu
11–3–2–14 bilance 20–2–2–6
6., 41 bodů umístění 1., 66 bodů
104:134 skóre 156:85
6:3 (Písek, venku) nejvyšší výhra 14:3 (Pelhřimov, doma)
2:10 (Havlíčkův Brod, venku) nejvyšší prohra 1:6 (David Servis ČB, venku)
Jan Topinka – 28 bodů (8+20) nejproduktivnější hráč Miroslav Třetina – 57 bodů (21+36)
Tomáš Vracovský – 14 gólů nejlepší střelec Lukáš Endál – 26 gólů
Jan Topinka – 20 asistencí nejlepší nahrávač Miroslav Třetina – 36 asistencí
Ondřej Leština – 12 bodů (4+8) nejproduktivnější obránce Tomáš Semrád – 36 bodů (9+27)
Lukáš Sochůrek 3,89 (26 zápasů)
Adam Beran 8,46 (3 zápasy)
Kristián Kolář 4,10 (2 zápasy)
Václav Plánička 10,00 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Čeněk Novák 2,91 (26 zápasů)
Všechny zápasy

Klatovy patří mezi jedny z nejstálejších účastníků 2. ligy, v níž nepřetržitě hrají už od sezony 2001/2002. V sezoně 2014/2015 skončili Západočeši na posledním místě skupiny Západ a měli sestoupit, ale ve třetí tuzemské nejvyšší soutěži nakonec zůstali. Klub poté začal spolupracovat s extraligovou Plzní a od té doby si počíná velmi dobře. V soutěžním ročníku 2015/2016 tým došel až do čtvrtfinále play-off, v němž vypadl 1:3 na zápasy s pražskou Kobrou. V předchozím soutěžním období svěřenci trenéra Pavla Vostřáka obsadili ve skupině Západ skvělou 2. příčku a přes Pelhřimov došli až do čtvrtfinále, v němž je přemohly Moravské Budějovice (konečný stav série 0:3).

V klatovském brankovišti brankovišti je jedničkou Lukáš Sochůrek, který působil v extraligové Plzni a má průměr obdržených gólů na jeden zápas 3,89. Záda mu kryje osmnáctiletý Adam Beran. Mezi nejproduktivnější obránce patří Jan Walter (3+9) společně s Ondřejem Leštinou (4+8). V útoku výrazně figuruje devětadvacetiletý Jan Topinka (8+20).

Klatovy za posledních devatenáct zápasů dvanáctkrát prohrály. Nejprve podlehly poslednímu Písku (1:8), následně Havlíčkovu Brodu (2:3), následně 3:7 v Táboře a 0:4 v Moravských Budějovicích. Po tomto utkání přišly další čtyři porážky, nejprve s Táborem (0:2), poté s David Servisem (4:5p), následně se Žďárem (4:6) a nakonec proti Kolínu (2:3p). Tuto dlouhou sérii porážek ukončila výhra nad Nymburkem (5:3). V tabulce patří Západočechům 6. místo.

Soupiska Klatov

V minulých vzájemných zápasech Klatovy svého soupeře z Kotliny pořádně potrápily.

Kdo patří mezi klíčové hráče soupeře?

Jan Walter (O)

Jednadvacetiletý obránce je odchovancem Plzně, kde prošel dorosteneckými kategoriemi i juniorkou. O jeho kvalitě svědčí už to, že hrál za reprezentaci do 17, 19 a 20 let. V minulé sezoně působil ve slovenské Detvě a vypomáhal i tehdy prvoligovému Mostu, jenž však sestoupil. Teď je nejproduktivnějším bekem Klatov, nasbíral už 12 bodů (3+9)!

Filip Kokoška (Ú)

Dvacetiletý útočník, původem z Rokycan, odehrál spoustu utkání v Plzni, kde prošel mládežnickými kategoriemi. Hrál i v české reprezentaci devatenáctiletých. Poté šel do Klatov, kde působí dodnes. Je druhým nejproduktivnějším útočníkem v tomto týmu. Má 22 bodů (6+16).

Jan Topinka (Ú)

Osmadvacetiletý forvard prošel mládežnickými kategoriemi Karlových Varů, odkud v sezonách 2008/2009 a 2009/2010 vypomáhal druholigovému Sokolovu, kam se v dalším soutěžním ročníku napevno přesunul. Potom se přesunul do Klatov, kde působí už sedmou sezonu a na hrudi nosí kapitánské céčko. V předchozím soutěžním období naskočil i za extraligovou Plzeň. Je nejproduktivnějším útočníkem tohoto týmu - 28 bodů (8+20).

Minulé kolo

Bruslaři prolomili své trápení! Doma skolili Tábor

Bruslaři přivítali v Kotlině čtvrtý Tábor, se kterým si chtěli spravit chuť po dvou prohraných utkáních na soupeřových kluzištích v řadě. V první třetině Broďáci svého soka přestříleli a tuto část vyhráli o dvě branky. Ve druhé periodě dali domácí hráči také dvě branky, ale jejich soupeř dal o jednu více. Ve třetí třetině tak hájili hubený náskok, který nakonec navýšili a radovali se z vítězství 6:3. Za Havlíčkův Brod se dvakrát trefil Lukáš Endál, jednu branku přidali Luboš Voříšek, David Vala, Miroslav Třetina a Jakub Šuhaj.

znak týmu 6 - 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 9. Voříšek (Třetina), 17. Třetina (T. Semrád, Vala), 26. Endál (Kulhánek), 28. Vala (Beneš), 48. Endál (Přidal, Kříž), 59. Šuhaj (Voříšek, Milfait) – 26. Škrdleta (Šulek, Seidl), 34. Seidl (Šulek), 38. Doktor (K. Černý). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 5:6, navíc Seidl (TAB) 10 min. OT [NESP] + OK [NESP]. Využití: 3:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 735. Střely na branku: 45:32 (21:13, 7:9, 17:10). Třetiny: 2:0, 2:3, 2:0. Průběh utkání: 3:0, 3:1, 4:1, 4:3, 6:3.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (od 41. Marek) – T. Semrád, M. Semrád, Kulhánek, Vala, Balgalvis, Kříž – Endál, Milfait (A), Přidal – Šuhaj, Třetina (C), Voříšek – Kozlík, Kuchta, Chlubna – Křehlík, Ludvík, Beneš

HC Tábor: D. Novák (Klestil) – Tesař, Havran, K. Černý (C) Kachyňa, Dvořák, T. Černý, Duben – Blažek, Heřman (A), Seidl (A) – Březina, Šulek, Škrdleta – Pechánek, Doktor, Syrovátka – Kadilák

Sympatický výkon Písku na Klatovy nestačil, prohrál 3:6

Klatovští sice na střídačce ani tentokrát neměli zrovna těsno, tento fakt ale jejich výkon zrovna dvakrát nelimitoval. Přestože se Jihočeši dostali v průběhu prvních čtyřiceti minut hned třikrát do vedení, Západočeši ani jednou nedopustili, aby na svého vyzyvatele ztráceli nějak výrazněji. Nepříjemné jednogólové manko v závěrečném dějství posléze nejenže úplně smazali, svůj čerstvě nabytý gólový objem pak dokonce ještě zdvojnásobili. Ke své vedoucí trefě totiž zakrátko přidali ještě dva přesné zásahy - jeden potrestal písecký risk s odkrytými zády, ten druhý už pouze pečetil klatovský houževnatý obrat. Velký zápas za sebou má Marek Rubner, který se stal alfou a omegou vítězství hostů, když se blýskl hattrickem.

znak týmu 3 - 6 znak týmu

Branky a nahrávky: 14. Sýbek, 30. Sýbek (Urbanec, Parýzek), 39. Sýbek (Ciboch) – 15. Rubner (Marcel, Kodýtek), 35. Rubner (Kodýtek, Houfek), 52. Rubner (Kodýtek, Kantner), 56. Chalupa (Kokoška, Kodýtek), 59. Kokoška, 60. Kodýtek (Rubner, Kantner). Rozhodčí: Volf – Vavruška, Sedláček. Vyloučení: 3:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 180. Třetiny: 1:1, 2:1, 0:4. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:6.

IHC Písek: Štekr (Kříž) – Parýzek "C", Hanus "A", Hřebíček, Suda, Turek, Červinský, Hora – Sýbek "A", Urbanec, Volf, Bárta, Ciboch, Koupal, Drda, Vlk, Duchoň, Rod, Strnad, Novák

SHC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Polívka, Slavík "A", Marcel – Kokoška, Pacanda "A", Topinka "C", Kantner, Kodýtek, Pour, Vavřička, Chalupa, Rubner, Tejral, Krs

Písek sahal s Klatovy po bodech, nakonec však doma musel skousnout další porážku.
(Foto: Petr Eliáš, ihcpísek.cz)

Minulý vzájemný zápas

Bruslaři zlomili nepříjemné Klatovy až ve třetí třetině

Klatovy Bruslaře zaskočily bleskově vstřelenou brankou. Už po 12 sekundách se prosadil Aleš Furch. Celku z Vysočiny se ovšem podařilo rychle odpovědět, o vyrovnání se postaral Tomáš Semrád. Ve druhé periodě se hosté dostali zásluhou Václava Krliše zpátky do vedení, ale reakce Miroslava Třetiny na sebe nenechala dlouho čekat. V závěrečné části hry nepříjemného soupeře zlomily trefy Jana Milfaita s Patrikem Přidalem.

znak týmu 4 – 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. T. Semrád (Třetina, Endál), 35. Třetina (Michálek, Endál), 47. Milfait (Kulhánek), 48. Přidal (Endál, Vašíček) – 1. Furch (Vracovský, Pour), 33. Krliš (Topinka, Kokoška). Rozhodčí: Michal Maršálek – David Urubčík, Jan Kleprlík. Vyloučení: 4:8, navíc Topinka a Marcel (oba KLT) OT 10 min. [NESP]. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 648. Střely na branku: 51:35 (11:17, 22:9, 18:9). Třetiny: 1:1, 1:1, 2:0. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 4:2.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Marek) – T. Semrád, Vašíček "A", Vala, Kulhánek, Balgalvis, Kříž, Hrabaň – Přidal, Třetina "C", Endál – Voříšek, Milfait "A", Šuhaj – Michálek, Ludvík – Kozlík, Chlubna, Beneš

HC Klatovy: Sochůrek (Plánička) – Houfek, Marcel, Slavík, Leština, Hlaváček, Čechura – Vracovský, Furch, Kokoška, Heldák, Topinka "C", Krliš, Vavřička, Pacanda "A", Pour

Věděli jste, že...

...Havlíčkův Brod porazil Klatovy vždy za 3 body?

...Klatovy měly osmizápasovou šňůru porážek?

...Bruslaři vstřelili o 52 branek více než Klatovy?

...Západočeši dosud vyfasovali od svého soupeře jen jednou desítku, a to právě v Kotlině od Havlíčkova Brodu (2:10)?

...brodský útočník Jan Milfait nasázel v prvním vzájemném utkání v Kotlině Klatovům hned 4 branky?