13. 2. 2011 | Eva Streichsbierová

Dokázali jsme vytěžit z minima maximum, přiznal trenér Novák

Úkol splněn, havlíčkobrodští hokejisté postoupili do čtvrtfinále prvoligové sezony 2010/2011! Rozhodující třetí krok udělali svěřenci trenérské dvojice Petr Novák, Jaroslav Benák v neděli v Kadani, kde vyhráli 6:3. Celou sérii zvládli 3:1 na zápasy a v pátek je čeká cesta do Olomouce. „Jsme moc rádi, že už nemusíme hrát s Kadaní pátý zápas,“ oddechl si Novák, hlavní kouč Rebelů.

Po sobotní porážce 3:4 v prodloužení strávili brodští hokejisté noc v Žatci, a zcela evidentně se na nedělní čtvrtý duel předkola dobře vyspali. „Jo, já myslím, že žádný problém nebyl,“ usmíval se Novák. „Ráno jsme měli zhruba dvacetiminutový trénink na ledě, a pak jsme zase strávili půl hodiny v autobusu. Všechno bylo fajn,“ dodal.

Do utkání ale výrazně lépe vstoupili Severočeši, kteří se už v 5. minutě ujali vedení 1:0. „Doslova na nás vlítli, měli daleko víc gólových šancí,“ přiznal šéf brodské střídačky. „Nám se podařilo vyrovnat v podstatě hodně náhodně a byli jsme šťastní, že to bylo jen 1:1. Kdybychom totiž po první třetině prohrávali 1:3, nikdo se nemohl divit,“.

Od druhé dvacetiminutovky už ale byla hra havlíčkobrodského týmu viditelně lepší. „Postupem času jsme se do toho dostali, a pak už jen čekali, co nám soupeř dovolí,“ hlásil Novák. „Naší výhodou bylo, že jsme měli k dispozici víc hráčů. Domácí totiž nastoupili jen s nějakými sedmnácti, což se v dalších minutách projevilo. Hlavně jsme ale dokázali vytěžit z minima maximum,“ oddechl si.

Do závěrečného dějství vstupovali Rebelové s dvougólovým náskokem, který ve 53. minutě navýšili až na 5:1. Domácí se ale dál rvali jako lvi a na začátku 59. minuty už prohrávali jen 3:5. „Udělali jsme dvě chyby, které Kadaň potrestala. Najednou jsme se báli hrát,“ prozradil trenér. „Naštěstí jsme ale potom ještě dali gól do prázdné brány a bylo rozhodnuto. Jsme spokojeni,“ svěřil se.

Následující dva dny budou mít havlíčkobrodští hokejisté volno a znovu se sejdou až ve středu, kdy začne jejich příprava na čtvrtfinále s Olomoucí. Úvodní dvě utkání odehrají na Hané v pátek 18. a v sobotu 19. února. Do Kotliny se pak série hraná na čtyři vítězství přesune v úterý 22. a středu 23. února.

Jediným kazem na nedělním úspěchu v Kadani bylo zranění útočníka Vojtěcha Němce, který zůstal ležet na ledové ploše v 49. minutě po zákroku domácího Mazance. Do kabin pak zamířil v doprovodu lékaře. „Jde o nějaký problém s klíční kostí. Ale Vojta je jako kočka, má sedm životů, takže věřím, že do čtvrtfinále bude fit,“ poznamenal ke zranění svého svěřence Novák.