15. 1. 2014 | Richard Wagner

Dominik Halmoši: Už to musí přijít, není na co čekat

Havlíčkův Brod - Nastartovaní výhrou nad Havířovem přijeli do Kotliny zlomit brodské prokletí. To se ale celku Českých Budějovic nepovedlo. Pořádnou trhlinu dostaly jejich plány hned v první minutě, kdy výběr Petra Rosola a Radka Bělohlava inkasoval gól. Pak se sice Motor zvedl, ale nedařilo se mu v zakončení. Veškeré naděje na jakýkoliv zisk pak téměř definitivně pohasly v prostřední části a dvou trefách domácích Rebelů. Alespoň malý plamének naděje žhavil svými zákroky brankář Dominik Halmoši, jenž je Havlíčkobrodským znám ze svého působení v Dukle Jihlava či Písku. Ihned po zápase jsme se jej zeptali na pár otázek.

TOP foto: Pavel Kacerovský (hcmotor.cz)

Jak byste zhodnotil dnešní zápas. Počtvrté jste na Rebely nestačili.
Určitě nás mrzí, že jsme dneska prohráli. Vůbec nám to nelepilo. Měli jsme tam dát minimálně dva jasné góly. Nemáme štěstí. Hned na začátku se tam puk tak hloupě odrazil a dostali jsme první gól. Nemáme štěstí, ale zkrátka už to musí přijít, není na co čekat.

Dostal jste branku hned v první minutě. Byla to vůbec první šance domácích. Jak jste se pak z toho zvedal?
Samozřejmě, že pro gólmana to není nic příjemného, když hned z první střely dostaně gól. Já se to ale snažím hned házet za hlavu, jít dál a vůbec to nevnímat. Takže jsem dostal z první střely gól a jel jsem odznova.

Vy jste odchytal první zápas proti Rebelům a ty poslední dva chytal Hynek Kůdela. Bavili jste se spolu před zápasem? Došlo třeba na výměnů rad a zkušeností?
Nebavili jsme se o tom. Každý zápas je jiný a já navíc kluky z Havlíčkova Brodu moc dobře znám, takže jsem si vlastně ani neměli co radit.

V minulém kole jste doma vyzráli na Havířov. Měnili jste pro dnešní utkání taktiku?
Sice jsme vyhráli, ale něco jiného je hrát doma a něco jiného je hrát venku. Taktika ale byla stejná - urvat tři body. To se, bohužel, nepovedlo.

Domácí vás sice nepřestříleli, ale šancí měli dost. V čem pro vás byly nebezpečné jejich pokusy?
Vždycky, když se dostali k brance, tak tam byli sami a v dobrém střeleckém úhlu. To je pro gólmany vždycky nejtěžší. Vždycky se to k nim nějak odrazilo, nebo tam byla naše chyba a oni tyhle šance dokázali proměňovat.

Co je potřeba na vašem herním projevu do příštího utkání ještě zlepšit?
Musíme začít dávat góly a jít tomu naproti. Ale hlavně si musíme věřit, protože nás to svazuje. Musíme si víc věřit, naše sebevědomí musí růst zápas od zápasu.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner