8. 10. 2021 | Tomáš Sochor

Dorost stojí, juniorka vyzve silný Přerov

Zatímco dorostenci tento týden kvůli reprezentační pauze nehrají, junioři vyzvou soupeře nejsilnějšího. V neděli 10. října od 13:00 hostí na ledě Kotliny Přerov. Zubři jsou letos k nezastavení a s velkým náskokem vedou skupinu Východ. Svěřence trenéra Václava Adama tak čeká velice tuhý boj. Přijďte juniory v duelu s atraktivním soupeřem podpořit! (Foto: Alena Zapletalová)

Juniorka

HK ZUBR Přerov

Založení klubu: 1928
Stadion: Meo Aréna (kapacita 3 000 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hokejprerov.cz
Trenéři: Ing. Pavel Neuman

Přerov je tuto sezonu suverénní. Po sedmi kolech vévodí skupině Východ, nasbíral devatenáct bodů, na druhý Vsetín má náskok úctyhodných šest bodů, celkem devět obdržených branek by mu mohl závidět leckterý fotbalový tým. Zubři jsou zkrátka zatím bez přehánění zdaleka nejlepším týmem Ligy juniorů.

Přerov dominuje Lize juniorů
(Foto: Alena Zapletalová)


Přerov ztratil body jen jednou s Šumperkem. Draci se v první třetině dostali do vedení 2:0, Zubři ale ve skvěle odehrané druhé třetině otočili. V poslední dvacetiminutovce však udělali hrubou chybu a ve dvojnásobné přesilové hře si nechali dát vyrovnávající branku. Zápas nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, ve kterých byli o něco šťastnější hosté z Šumperku.

Jinak je ale Přerov stoprocentní. V prvním kole sice nad Porubou vyhrál nepřesvědčivě 1:0, pak už se ale pro Moravany stalo zvyklostí vstřelit alespoň pět branek na zápas. S druhým Vsetínem si Zubři poradili snadno 6:1. Lídra západní skupiny Písek pak porazili 5:1. Pro Krále je to jediné utkání, ve kterém nezískali ani bod. Modrožlutí se zatím vždy mohli spolehnout na druhou třetinu, kterou pokaždé vyhráli a ve které nastříleli téměř polovinu všech svých gólů.

Taková dominance se zákonitě podepsala i do statistik hráčů. V první desítce nejproduktivnějších hráčů celé Ligy junioru jsou hned čtyři Přerované. Nejbodovanějším Zubrem je Jan Fencl, jenž posbíral již jedenáct bodů (6+5). Jen o bod méně má Patrik Kleniar (7+3). V TOP10 se s devíti body umístili ještě Michal Šilhavý a Radim Kolařík (oba 3+6).

Jan Fencl
(Foto: Alena Zapletalová)


Vrchním strážcem přerovské klece je Petr Žurek, který si po šesti odchytaných utkáních drží výbornou bilanci 1,15 obdržených branek na zápas. Záda mu kryje Petr Hanáček, který chytal jednou a inkasoval také jen jednou. Taková čísla by nebyla možná bez pevné defenzivy. Přerovská obrana si ale najde cestu i do útoku. Vždyť Matyáš Gréč je s osmi body (1+7) nejproduktivnějším bekem Ligy juniorů.

Petr Žurek
(Foto: Alena Zapletalová)


BK Havlíčkův Brod – HC ZUBR Přerov (10.10.2021, 13:00) online přenos


Zápasový program tříd

9. třídy:

BK Havlíčkův Brod – Motor České Budějovice (9.10.2021, 14:15)

8. třídy:

HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod (10.10.2021, 13:30)

7. třídy:

BK Havlíčkův Brod – Motor České Budějovice (9.10.2021, 12:15)

6. třídy:

HC Lední Medvědi Pelhřimov – BK Havlíčkův Brod (10.10.2021, 11:30)

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu