4. 11. 2021 | Tomáš Sochor

Dorost stojí, juniory čeká přímý souboj o čtvrté místo

Zatímco si dorostenci užívají díky reprezentační pauze volno, juniory čeká náročný týden. V pátek hostí tabulkového souseda, Ústí nad Labem. Havlíčkův Brod má na Slovan náskok pouhého jednoho bodu, čeká nás tak přímý souboj o čtvrté místo. V neděli se pak Bruslaři postaví vedoucímu Písku. Králové navíc hrají doma, Adamova parta tak bude mít velice náročný úkol vybojovat venku body.

Juniorka

HC Slovan Ústí nad Labem

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem (kapacita 6 500 míst)
Klubové barvy: žlutá, modrá a bílá
Webové stránky klubu: slovanusti.cz
Trenéři: Marco Vrba

Ústí nad Labem zatím se svými výsledky nemůže být spokojeno. Po dvanácti odehraných zápasech je s šestnácti body na předposledním místě. Na čtvrtý Havlíčkův Brod ztrácí však pouze bod a dokonce má za sebou o jedno utkání méně. Díky tomu bude příští duel mezi Slovanem a Bruslaři pro obě mužstva nesmírně důležitý.

Hlavní příčinou neúspěchu Slovanu je špatný útok. V obou skupinách Ligy juniorů jsou na počet vstřelených gólů horší jen beznadějně poslední Kralupy nad Vltavou. Ústí nad Labem již ve dvou utkáních nevstřelilo jedinou branku, v dalších dvou se pak trefilo jednou. Jeho maximem jsou čtyři vstřelené branky v jednom zápase. Na druhou stranu obrana Lvům funguje dobře. V západní skupině inkasovali nejméněkrát.

Jak z předchozího odstavce vyplývá, nejlepšími hráči Ústí jsou brankáři. Zajímavostí je, že mezi třemi tyčemi se střídá hned trojice maskovaných mužů. Sebastian Tuček, Daniel Štěpka i Pavel Ježek mají výborné statistiky. Každý z nich se může chlubit méně než třemi inkasovanými góly na zápas. Nejproduktivnějším hráčem Slovanu je s deseti body Jan Macel (3+7).

BK Havlíčkův Brod – HC Slovan Ústí nad Labem (5.11.2021, 18:30) online přenos


Ústí nad Labem se z výhry v základní hrací době radovalo čtyřikrát

IHC Králové Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Trenéři: Radek Volf

Písku se tuto sezonu zatím daří náramně. Po čtrnácti kolech kraluje západní skupině Ligy juniorů. Na druhou Kobru má náskok šesti bodů. Králům se daří hlavně v útoku. S pětasedmdesáti vstřelenými brankami mají jasně nejlepší útok. Písek se před svými soupeři musel sklonit třikrát. Nestačil na Přerov – lídra skupiny Východ, po prodloužení prohrál s druhou Kobrou a trochu překvapivě se nechal zaskočit předposledním Ústím nad Labem.

V TOP10 neproduktivnějších hráčů celé Ligy juniorů má Písek hned trojí zastoupení. Ondřej Pešek s dvaceti devíti body (15+14) tuto tabulku dokonce vede. Peškovi se podařilo získat alespoň bod v každém zápase, pětkrát nastoupil i v Extralize juniorů za Plzeň, kdy se mu podařilo nasbírat zatím čtyři body (1+3). Daří se také Matyáši Krasanovskému (3+18) a Jaroslavu Kreuzmanovi (14+6). Brankářskou jedničkou je Jan Lokajíček s 2,47 obdrženými góly na zápas.

IHC Králové Písek – BK Havlíčkův Brod (7.11.2021, 12:00) online přenos


Písek se ze vstřelené branky raduje často
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Zápasový program tříd

9. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Příbram (30.10.2021, 14:15)

8. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava (7.11.2021, 13:00)

7. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Příbram (6.11.2021, 12:15)

6. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Dukla Jihlava (7.11.2021, 11:00)

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři