1. 12. 2021 | Tomáš Sochor

Dorost začíná druhou část sezony, juniorka vyzve prvního

Dorostencům skončila základní část sezony. Nyní tak budou hrát ve skupině „o účast v play off“, kde je možno si jak vybojovat nasazení do vyřazovací části, tak ale přijít o extraligovou příslušnost. Junioři pokračují v boji o první dvě pozice. Tento týden je čeká předposlední a první tým tabulky. Přijďte naše mládežníky podpořit!

Juniorka

HC Slovan Ústí nad Labem

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Ústí nad Labem (kapacita 6 500 míst)
Klubové barvy: žlutá, modrá a bílá
Webové stránky klubu: slovanusti.cz
Trenéři: Marco Vrba

Ústí nad Labem je velice nevyzpytatelné. Momentálně se krčí na předposledním místě, přesto v posledním kole porazilo vedoucí Písek vysoko 7:2. Severočeši mají za sebou šňůru pěti venkovních utkání v řadě, ze kterých se jim podařilo získat sedm bodů. V zápasech Lvů padá málo branek. V prvních šestnácti kolech ani jedna ze stran nedala více než čtyři branky. I proto má Ústí nejméně inkasovaných gólů.

V kádru Ústí nad Labem nikdo příliš nevyčnívá. Nejproduktivnějším hráčem je se čtrnácti body Aleš Macek (5+9). Nejvíce branek vsítil Jiří Špaček (6+3), nejvíce asistencí nasbíral David Gašpar (3+10). Největší zajímavostí je, že všichni tři brankáři, kteří letos za Lvi chytají, mají méně než tři inkasované góly na zápas.

HC Slovan Ústí nad Labem – BK Havlíčkův Brod (3.12.2021, 17:00) online přenos


Ústí nad Labem si vyšláplo na první Písek

IHC Králové Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)
Klubové barvy: žlutá a modrá
Webové stránky klubu: ihcpisek.cz
Trenéři: Radek Volf

Písek je se čtyřiačtyřiceti body stále na prvním místě. Ve skupině Západ má zdaleka nejvíce vstřelených branek. Z posledních pěti utkání ale získali Králové jen pět bodů. Jihočeši nestačili na Vsetín, Chrudim a Ústí nad Labem. Šumperk porazili až po prodloužení a jedinou výhru vybojovali doma s Kralupy nad Vltavou. Zajímavostí je, že Písek ve všech třech vzájemných zápasech s Havlíčkovým Brodem vždy vstřelil sedm branek.

Nejproduktivnějším hráčem týmu je s úctyhodnými třiceti sedmi body Ondřej Pešek (17+20). Není divu, že s takovými čísly je zároveň nejlepším střelcem i nahrávačem. Mimo Písek letos odehrál devět utkání v Extralize juniorů za Plzeň, kde si za devět zápasů připsal pět bodů (2+3). Jasnou jedničkou mezi třemi tyčemi je Jan Lokajíček (3,25 inkasovaných gólů na zápas).

BK Havlíčkův Brod – IHC Písek (5.12.2021, 14:00) online přenos


Dorost

HC Kobra Praha

Založení klubu: 1929
Stadion: Zimní stadion Kobra Praha (kapacita 600 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hckobra.cz
Trenéři: Jiří Doležal

Kobra skončila po základní části na osmém místě. Z osmnácti odehraných kol vyhrála tři. Podařilo se jí porazit Tábor, Techniku Brno a Havlíčkův Brod. Šestkrát však dostala deset a víc branek. Pražané mají ve skupině střed nejméně vstřelených a nejvíce inkasovaných gólů. V bojích o záchranu tak budou muset i přes výhodnější pozici zabrat.

Jak předchozí odstavec napovídá, Pražané moc bodů mít nebudou. Nejproduktivnějším hráčem je tak s pouhými dvanácti body Vojtěch Příhoda (6+6). Je jediným, kdo v týmu posbíral alespoň deset bodů. Ani brankáři moc nezáří. Nejvíce toho odchytal Jonáš Bašta, jehož průměr činí 5,79 obdržených branek na zápas.

BK Havlíčkův Brod – HC Kobra Praha (2.12.2021, 18:15) online přenos


Od Hradce Králové dostala Kobra ve dvou zápasech 19 gólů
(Foto: Martin Voltr, mountfieldhk.cz)

Hockey Club Tábor

Založení klubu: 1921
Stadion: Zimní stadion Tábor (kapacita 4 992 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hctabor.com
Trenéři: Tomáš Matušík

Tábor zakončil základní část na předposledním místě o bod za Kobrou Prahou. Paradoxně ale Jihočeši oproti Pražanům inkasovali o padesát branek méně a vstřelili o šest gólů více. Podařily se jim nasbírat celkem tři výhry. Porazili České Budějovice, Techniku Brno a Kobru. Na svém kontě mají několik těsných porážek. Pokud dokáží tyto těsné zápasy dotáhnout k bodovému zisku, měli by příčky znamenající přímý sestup opustit.

První v počtu vstřelených gólů i nasbíraných asistencí je Adam Kofroň (6+8). Přes hranici deseti bodů se pak dostal už jen Filip Šindelář (5+6). Jan Seidl sice nasbíral pouhých sedm bodů (5+2), stihl to ale jen za devět odehraných utkání. Jasnou jedničkou v bráně je Jiří Tesař, jehož průměr obdržených branek na zápas je 4,36.

Hockey Club Tábor – BK Havlíčkův Brod (4.12.2021, 14:45) online přenos


Zápasový program tříd

9. třídy: Hockey Club Tábor – BK Havlíčkův Brod (4.12.2021, 12:00)

8. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Lední Medvědi Pelhřimov (4.12.2021, 14:15)

7. třídy: Hockey Club Tábor – BK Havlíčkův Brod (4.12.2021, 10:00)

6. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Lední Medvědi Pelhřimov (4.12.2021, 12:15)

Aktuality

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři