17. 6. 2024 | Tomáš Sochor

Dorostenci znají svůj jízdní řád! Naváží na úspěchy z minulé sezony?

Havlíčkobrodští dorostenci znají systém soutěže. Liga dorostu se rozšířila z 16 družstev na 20, zmizely tak zápasy s týmy z protější skupiny. Pozor si budou muset dávat mužstva na chvostu tabulek, sestupovat totiž budou hned dva celky. (Foto: Luboš Vácha)

Jak je v mládežnických kategoriích zvykem, soutěž je rozdělená na dvě skupiny dle územního rozdělení. Kvůli rozšíření ligy vymizela utkání se soupeři z protější skupiny, v základní části ale přesto každý z týmů odehraje 36 kol, což je stejně jako minulou sezonu. Hracími dny jsou pátek a neděle.

Do play off postoupí čtyři nejlepší mužstva z obou skupin, která se ve čtvrtfinále utkají křížem. První přímé porovnání týmů z obou skupin tak proběhne až v úvodním kole vyřazovací části. Čtvrtfinále a semifinále se budou hrát na tři vítězná utkání, finálová série na čtyři. Vítěze Ligy dorostu čeká přímý postup do extraligy.

Vzhledem k rozšíření soutěže se o udržení utkají křížem poslední dva celky z obou skupin. Mužstva, která sérii hranou na čtyři vítězná utkání prohrají, spadnou do regionální ligy.

Složení skupin Ligy dorostu pro sezonu 2024/2025

Západ: Piráti Chomutov, HC Hvězda Praha, HC Baník Sokolov, HC Energie Karlovy Vary „B“, IHC Králové Písek, HC Slovan Ústí nad Labem, HC Kobra Praha, HC Příbram, HC Poděbrady, HC Chrudim.

Východ: HK Mladí Draci Šumperk, BK Havlíčkův Brod, VHK ROBE Vsetín, Technika Hockey Brno, Polsko U17, HC Lvi Břeclav, SK Horácká Slavia Třebíč, HC Olomouc, AZ Havířov, Berani Zlín „B“.

Havlíčkobrodští dorostenci většinu svých soupeřů ve východní skupině dobře znají. Bruslaři tak znovu změří síly se silným Vsetínem, zůstává krajské derby s Třebíčí a program ozvláštní i utkání s výběrem Polska, který dle pravidel nemůže postoupit do play off. Nováčky soutěže jsou Havířov, rezervní tým zlínských Beranů a Olomouc, která se bude chtít po sestupu rychle vrátit zpět mezi elitu.

Liga dorostu začne v pátek 20. září, poslední 36. kolo základní části se odehraje v neděli 9. března. Havlíčkobrodští dorostenci v minulé sezoně postoupili do play off ze druhého místa, kde v semifinále jen těsně padli s nadupaným Chomutovem. Podaří se mančaftu trenérů Lukáše Bureše a Antonína Nečase navázat na úspěšný ročník?

Rozlosování Bruslařů v první třetině základní části Ligy dorostu 2024/2025

 • 1. kolo, pá 20.9.2024: Havlíčkův Brod – Břeclav
 • 2. kolo, ne 22.9.2024: Zlín B – Havlíčkův Brod
 • 3. kolo, pá 27.9.2024: Havlíčkův Brod – Olomouc
 • 4. kolo, ne 29.9.2024: Vsetín – Havlíčkův Brod
 • 5. kolo, so 5.10.2024: Havlíčkův Brod – Havířov
 • 6. kolo, pá 18.10.2024: Havlíčkův Brod – Technika Brno
 • 7. kolo, ne 20.10.2024: Třebíč – Havlíčkův Brod
 • 8. kolo, pá 25.10.2024: Havlíčkův Brod – Polsko U17
 • 9. kolo, ne 27.10.2024: Šumperk – Havlíčkův Brod
 • 10. kolo, pá 15.11.2024: Břeclav – Havlíčkův Brod
 • 11. kolo, ne 17.11.2024: Havlíčkův Brod – Zlín B
 • 12. kolo, pá 22.11.2024: Olomouc – Havlíčkův Brod

KOMPLETNÍ ROZLOSOVÁNÍ

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu