BK Havl. Brod - Druhá šance: Snad se probojuji do kádru, přeje si Vojtěch Veverka
Druhá šance: Snad se probojuji do kádru, přeje si Vojtěch Veverka

Druhá šance: Snad se probojuji do kádru, přeje si Vojtěch Veverka

08.08.2018 | Milan Sochor

Trenéři hodlají dát v letošním ročníku větší prostor mladým havlíčkobrodským odchovancům, kteří v uplynulých sezonách sbírali zkušenosti v extralize juniorů. Ti si ovšem musí své místo zasloužit výkony na ledě. Vojtěch Veverka se připravoval s A-týmem Bruslařů už loni, do kádru se ale nevešel. „Mrzelo mě to. Přestoupil jsem do Pardubic, kde se mi ze začátku moc nedařilo. Pak jsem se ale chytil, nakonec to byla dobrá sezona.“ (Foto: Juniorský hokej)

 

Devatenáctiletý útočník se domníval, že na východě Čech přidá další sezonu v juniorské soutěži. Nakonec se však zapojil do přípravy v Havlíčkově Brodě. „Dozvěděl jsem se to až úplně na konci sezony, když se změnily podmínky pro juniorku. Jinak se počítalo s tím, že bych pokračoval dál v Pardubicích v juniorce. Situace se ale změnila, takže jsem nastoupil sem k Bruslařům,“ vysvětluje, jak se jeho přesun zpátky na Vysočinu zrodil.

Vojtěch Veverka před předešlou sezonou odehrál tři přípravná utkání v dresu Bruslařů a proti Písku si připsal jednu asistenci. Na místo v konečné sestavě mezi muži to ale nestačilo. Teď má tak druhou možnost ukázat, že může být přínosem pro druholigové mužstvo. „Přišel nový trenér, takže všichni mají stejnou startovní čáru. Snad se mi podaří probojovat se do kádru,“ nepovažuje svoji loňskou zkušenost za výhodu.

V dresu Dynama stihl nastoupit k 32 zápasům, ve kterých nastřílel 10 branek a na dalších 7 přihrál. To mu jako „prvoročákovi“ vyneslo devátou příčku v týmové produktivitě. „Celkově to bylo v Pardubicích super, měli jsme skvělou partu a těšili jsme se na novou sezonu. Poznal jsem, jak to chodí ve větším klubu. Poznal jsem nové trenéry, nové tréninkové metody, zase to bylo trošku jiné. Určitě mi to něco dalo,“ pochvaluje si předchozí angažmá.

Vojtěch Veverka se snaží obejít Vojtěcha Šmída, který pomohl Bruslařům v závěru uplynulé sezony
(Foto: Juniorský hokej)

Teď je ale rád, že je opět v Havlíčkově Brodě. „Tady v Kotlině to dobře znám, takže jsem se těšil.“ Z dorostenecké šatny se přestěhoval do kabiny A-týmu, některé tváře se ale nezměnily. Spolu s ním bojuje o místo i řada jeho bývalých spoluhráčů z mládeže. „My jsme si už jednou říkali, že by bylo hezké, kdybychom se tady takhle v áčku potkali a zahráli si spolu,“ svěřuje se mladý forvard. Nyní se jejich přání může stát skutečností.

S dalším spoluhráčem z mládeže a dobrým kamarádem se navíc může potkat jako soupeř. Tomáš Kulich, který s Vojtěchem Veverkou prošel starším dorostem Bruslařů a juniorkou Dynama, se totiž připravuje na nadcházející sezonu se žďárskými Plameny. „Zápasy se Žďárem jsou vždycky vyhrocené. Navíc jestli bude Kulda v bráně, tak se budu snažit, aby mu tam něco spadlo,“ směje se havlíčkobrodský navrátilec.

Tomáš Kulich se v Havlíčkově Brodě podepsal pod jednu z nejúspěšnějších mládežnických sezon, když v extralize staršího dorostu 2015/16 dokráčel až do play off. V týmu působila i sedmice hráčů, která se nyní připravuje s muži. Kromě Vojtěcha Veverky to jsou také Miroslav Folvarský, Jiří Benák, Jiří Kopic, Lukáš Beran, Vojtěch Holenda a David Michálek. „Jsou dvě sezony, na které nejradši vzpomínám. První je ta, když jsme s kluky postoupili do play off, to bylo hodně slušné. A potom na tu v Pardubicích.“ Teď by se chtěl Vojtěch Veverka dostat co nejdál s A-týmem.

Vojtěch Veverka v modré bundě a Tomáš Kulich s červenými betony se radují z vítězství nad Litvínovem
(Foto: Luboš Vácha)
 
Aktuálně na webu
Pořád jsem nahrával, tak jsem jednou vystřelil, směje se Jan Milfait

Pořád jsem nahrával, tak jsem jednou vystřelil, směje se Jan Milfait

(pondělí 20.8.) Bruslaři o víkendu odvedli skvělou práci a ovládli Slezský pohár v Opavě. Po výhrách nad Opavou a...

 
Další změny v kádru! Skončil Pražák, Benák na zkoušce ve Francii

Další změny v kádru! Skončil Pražák, Benák na zkoušce ve Francii

(pondělí 20.8.) Zadní řady Bruslařů zeštíhlily o dva obránce. Dvacetiletý Jiří Benák (na snímku vlevo) se...

 
Bruslaře čeká těžký týden, na led Kotliny zavítají Žďár a Hodonín!

Bruslaře čeká těžký týden, na led Kotliny zavítají Žďár a Hodonín!

(pondělí 20.8.) Svěřenci trenéra Jiřího Čelanského mají za sebou Slezský pohár v Opavě, kde se jim dařilo nadmíru...

 
Bruslaři porazili v dramatickém zápase Osvětim a slaví první místo!

Bruslaři porazili v dramatickém zápase Osvětim a slaví první místo!

(neděle 19.8.) OPAVA - Havlíčkobrodští Bruslaři vyzvali v posledním zápase Slezského poháru polský tým Aksam Unia...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv