31. 1. 2020 | Štěpán Ondráček

Druhý domácí zápas v řadě: Do Kotliny přijede oblíbený Nový Jičín

Základní část pomalu zavírá své brány, aby se potom rozehrály bitvy play off. Situace v tabulce je víc, jak zajímavá, když o druhou příčku Havlíčkova Brodu usiluje trojice týmů včetně Nového Jičína. Bruslaři se opět představí v Kotlině, a to v sobotu 1. února. Důležité utkání pro oba týmy začíná v 17:00. Neváhejte a přijďte povzbudit domácí celek za důležitými body!

HK Nový Jičín

Založení klubu: 1945
Stadion: Zimní stadion Nový Jičín (kapacita 2 000 míst)
Klubové barvy: modrá a bílá
Webové stránky klubu: hknj.cz
Umístění v poslední sezóně: 6. místo po ZČ
Trenér: Petr Macháček

BK Havlíčkův Brod x HK Nový Jičín

znak týmu znak týmu
16–2–4–10 bilance 11–4–1–16
2., 56 bodů umístění 7., 42 bodů
126:107 skóre 100:129
8:1 (Nový Jičín, doma)
9:2 (Moravské Budějovice, doma)
nejvyšší výhra 5:1 (Kopřivnice, venku)
1:6 (Šumperk, venku) nejvyšší porážka 1:11 (Šumperk, venku)
Luboš Voříšek – 36 bodů (15+21) nejproduktivnější hráč Rok Macuh – 32 bodů (15+17)
Luboš Voříšek
Patrik Přidal – 15 gólů
nejlepší střelec Rok Macuh – 17 gólů
Miroslav Třetina – 22 asistencí nejlepší nahrávač Rok Macuh – 17 asistencí
Tomáš Semrád – 27 bodů (9+18) nejproduktivnější obránce Filip Rufer – 11 bodů (2+9)
Jakub Hruška – 11 bodů (0+11)
Martin Holík 3,01 (22 zápasů)
Martin Altrichter 3,6 (6 zápasů)
Ondřej Chaloupek 3,6 (6 zápasů)
Martin Nedvěd 2,14 (2 zápasy)
průměr inkasovaných gólů na zápas Matěj Loubal 3,96 (16 zápasů)
Daniel Šimonů 3,93 (13 zápasů)
Jiří Matoušek 3, 82 (5 zápasů)
Minulé zápasy soupeře
Nový Jičín – Val. Meziříčí 4:3
Kopřivnice – Nový Jičín 1:5
Hodonín – Nový Jičín 2:3sn
Nový Jičín – Mor. Budějovice 4:1
Nový Jičín – Žďár n. S. 3:4
Všechny zápasy

Ďáblové na hraně play off

Finiš základní části je tady. Do konce sezony zbývá posledních osm utkání a Nový Jičín je na hraně play off. Ďáblové určitě pomýšlí na vyřazovací boje, ale k nim jim chybí bod na Kopřivnici. Novojičínské v celé sezoně provázely střídavé výkony, jenomže v poslední době mají svěřenci okolo trenéra Petra Macháčka parádní formu. Ďáblové dokázali vyhrát čtyři z posledních pěti utkání!

Kompletní soupiska Nového Jičína

Posily k nezaplacení

Nový Jičín si může mnout ruce za angažování brankáře Matěje Loubala a útočníka Roka Macuha. Oba hráči předvádí výborné výkony, když první jmenovaný odchytal šestnáct utkání. Kromě toho vypomáhá mladý gólman prvoligovému Frýdku-Místku. Ještě lépe si vede v dresu Nového Jičína Slovinec Rok Macuh. Útočník Ďáblů jednoznačně vede týmové statistiky, když má na svém kontě 32 bodů (15+17). Druhým nejproduktivnějším hráčem je Dominik Kafka, který má v osobních tabulkách 24 bodů (10+14). Obrana je více, jak vyvážená, neboť hned dvě dvojice mají stejný počet bodů. Ačkoliv má Filip Rufer jedenáct bodů (2+9), tak jeho kolega Jakub Hruška je v roli nahrávače. Obránce Novojičínských má jedenáct gólových nahrávek.

Rok Macuh je nejproduktivnějším mužem svého celku
(Zdroj: Bohumil Vincura, hknj.cz)

Minulé kolo

Cachnínovy trefy byly Bruslařům málo

Havlíčkův Brod vyzval ve 36. kole na domácím ledě Kopřivnici. Hrál se bojovný hokej, když do vedení šli domácí hráči. V polovině první třetiny rozjásal publikum v Kotlině Richard Cachnín. Kopřivnice vyrovnala ve druhé části a určila nerozhodný stav po čtyřiceti minutách. Poslední část rozhodla o vítězi. Po druhé trefě Cachnína měli blíž k výhře Havlíčkobrodští. Hostům, ale na obrat v utkání stačily dvě proměněné přesilové hry.

znak týmu 2 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 10. Cachnín (Přidal, Kadlec), 48. Cachnín (Voříšek, Kadlec) – 25. Gola (Hrubý), 52. M. Mach (Marek, T. Fojtík), 59. Marek (T. Fojtík, Sluštík). Rozhodčí: Radim Slavka – Martin Klouda, David Urubčík. Vyloučení: 3:6, navíc Hromada (KOP) 10 min. OT [NESP]. Využití: 0:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 352. Střely na branku: 46:27 (16:4, 18:11, 12:12). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3.

BK Havlíčkův Brod: Altrichter (Nedvěd) – Semrád (A), Pospíchal, Dudycha, Kulhánek, Benák, Kliment – Přidal (A), Kuchta, Kadlec – Voříšek (C), Cachnín, Tecl – Holenda, Ludvík, Síla – Pejchal

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Kučera) – Štěpánek, Bail, Krzak, T. Fojtík – Gebauer, Sluštík (A), Hrubý, Bochnak, F. Fojtík, Suchý, M. Mach, Gola, J. Mach, Marek

Sestřih utkání BK Havlíčkův Brod – HC ISMM Kopřivnice

Zápas plný zvratů nakonec ovládly Plameny

Nový Jičín v jednom z přímých bitev o play off hostil Žďár nad Sázavou. Celek z Vysočiny vstoupil do duelu lépe, když se ujal vedení. Domácí ve 24. minutě vyrovnali, ale Plameny o dvě minuty později strhly vedení na svoji stranu. Ďáblové šli do poslední části se ztrátou jedné branky, kterou rychle smazali. Nový Jičín otočil dvěma trefami vývoj utkání na svoji stranu a stadion byl rázem na nohou. Poslední slovo měli hosté z Vysočiny. Žďár v rozmezí tří minut otočil stav utkání na svoji střídačku a v dramatické koncovce ubojoval tři body.

znak týmu 3 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 24. Kafka (Rufer, Finsterle), 41. Palička, 46. Palička (Macuh) – 9. Jícha (Kovářů, Bureš), 26. Čermán (Wasserbauer), 49. Čermák (Chlubna, Spálovský), 52. Kovářů (Jenáček). Rozhodčí: Held – Bartek, Bartoň. Vyloučení: 4:7. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 365. Střely na branku: 36:19. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 3:2, 3:4.

HK Nový Jičín: Loubal (Šimonů) – Rufer, Tomeček, Hruška, Váňa, Kobylík, Krutil – Macuh, Lehečka, Kuba, Pecha, Štefka, Kafka, Plička, Poruba, Plitko, Finsterle, Krupa, Irgl

SKLH Žďár nad Sázavou: Sláma (Čáp) – Čermák, Kališ, Spálovský, Pleva, Koželuh, Jenáček, – Adam, Kovářů, Medek, Bureš, Wasserbauer, Kadleček, Prokš, Jícha, Čermák, Gregar, Chlubna, Heinrich

Matěj Loubal prohře svého týmu nezabránil
(Foto: Petr Nedvěd, hokejzr.cz)

Minulý vzájemný zápas

Bruslařům se proti Novému Jičínu daří

Havlíčkův Brod se pár dní před Vánoci postavil Novému Jičínu. Celek z Kotliny měl dobrý úvod, když vstřelil dvě branky. Domácí hokejisté ve druhé části snížili, ale hosté opět odskočili na rozdíl dvou gólů. Havlíčkův Brod přidal ještě jednu branku, která definitivně zlomila naděje Nového Jičína.

znak týmu 1 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 37. Váňa (Macuh) – 14. Voříšek (Cachnín), 18. Tecl (Pospíchal, Třetina), 28. Přidal (Semrád, Benák), 41. Mikeš (Přidal, Semrád). Rozhodčí: Jan Vaněk - Přemysl Bartek, Marek Pospíšil. Vyloučení: 6:7, navíc Kobylík (NJI) 10 min. OT [ZHK], Třetina (HBR) 10 min. OT [NESP.]. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 386. Střely na branku: 35:38 (9:14, 17:13, 9:11). Průběh utkání: 0:3 1:3, 1:4.

HK Nový Jičín: Šimonů (Palička) – Kobylík, Váňa, Krutil, Rufer, Hruška, Tomeček, Tolokonnikov, Metelka – Palička, Macuh, Plitko, Lehečka, Štefka, Králík, Finsterle, Kafka, Irgl, Krupa

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Holík) – Vala, Pospíchal, Benák, Dudycha, Semrád, Vála, Kliment – Třetina, Kuchta, Ludvík, Cachnín, Mikeš, Holenda, Juráň, Voříšek, Přidal, Tecl

Patrik Přidal režíroval vítězství nad Ďábly jedním gólem a asistencí.

Věděli jste, že...

… Havlíčkův Brod v letošní sezoně neztratil s Novým Jičínem jediný bod? (Bruslaři vyhráli čtyři utká po sobě 8:1, 9:3, 7:3, 4:1)

… Co spojuje Luboše Voříška a Roka Macuha? Oba útočníci mají shodně patnáct gólů na své pažbě...

… Nový Jičín vyhrál poslední dvě utkání na kluzišti soupeřů? (Ďáblové porazili Kopřivnici 5:1 a Hodonín 3:2sn)

…V poslední době se nejvíce daří mladíčkovi Richardu Cachnínovi, který za posledních pět zápasů nasbíral šest bodů (5+1). Ještě lépe je na tom hostující Dominik Kafka, jenž má osm bodů (5+3) za stejný počet duelů

… Havlíčkův Brod prohrál čtyři z posledních pěti domácích zápasů? (naposledy vyhráli Bruslaři na domácím ledě 8.1.2020, kdy porazili Moravské Budějovice 9:2)

Bilance s Novým Jičínem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 6
Bilance: 5-0-0-1
Výsledky: 4:3, 1:4, 8:1, 9:3, 7:3, 4:1
Skóre: 33:15

Aktuality

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu