28. 9. 2021 | Tomáš Sochor

Druhý výjezd pro Bruslaře! Tentokrát vyzvou Písek

Havlíčkobrodští hokejisté mají po třech kolech jedinou výhru a krčí se na předposledním místě. Nyní je čekají dvě venkovní utkání. K prvnímu z nich vyrazí Bruslaři do Písku. Králové si nevedou o mnoho lépe. V tabulce jsou hned před Havlíčkovým Brodem o skóre. Obě mužstva nutně potřebují body, aby se odlepila ode dna, kam nepatří. Zápas je naplánován na středu 29. září a začíná v 18:00. Přijeďte Bruslaře podpořit, budou vás potřebovat!

IHC Králové Písek

Založení klubu: 1990
Stadion: Zimní stadion Písek (kapacita 4 500 míst)

12:11 skóre 8:10
7:2 (Příbram, doma) nejvyšší výhra 4:2 (Řisuty, doma)
3:6 (Kobra Praha, venku) nejvyšší porážka 2:5 (Klatovy, doma)
Jan Sýbek – 9 bodů (3+6) nejproduktivnější hráč Petr Kuchta – 2 body (2+0)
Jan Bulín – 2 body (2+0)
Jakub Čejka – 2 body (0+2)
Richard Cachnín – 2 body (0+2)
Jan Sýbek, Vojtěch Šuhaj – 3 góly nejlepší střelec Petr Kuchta, Jan Bulín – 2 góly
Jan Sýbek – 6 asistencí nejlepší nahrávač Jakub Čejka, Richard Cachnín – 2 asistence
Stanislav Dosek – 4 body (1+3) nejproduktivnější obránce Michal Kliment – 1 bod (1+0)
Tomáš Janoušek – 1 bod (1+0)
Martin Nepokoj – 1 bod (0+1)
Roman Čermák – 1 body (0+1)
Jaroslav Ludvík – 1 bod (0+1)
David Novák 2,58 (3 zápasy)
Richard Kříž 13,33 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Nedvěd 2,5 (2 zápasy)

Písek v přípravě

Písek měl úspěšnou přípravu. Z šesti odehraných zápasů vyhrál čtyři. Na úvod Králové přivítali na domácím ledě Příbram, kterou přetlačili těsně 4:3. Následně vyzvali prvního ze dvou zahraničních soupeřů – Linec. Ten Jihočeši porazili 3:0 a poradili si také s Klatovy poměrem 5:3. Pak přišla první porážka. Písečtí nestačili na akademii Red Bull Salcburku, které podlehli 4:6. Nepovedla se jim ani odveta v Příbrami, kde padli 3:6. V generálce ale podruhé vyhráli nad Klatovy, tentokrát výsledkem 6:3.

Začátek sezony

Písek začal sezonu v Chebu, kde šel jako první do vedení. Domácí sice otočili, hostům se však podařilo znovu srovnat. V napínavém konci dostal Stadion možnost rozhodnout díky trestnému střílení, které využil, a vyhrál tak 3:2. Ve druhém kole přivítali Králové na svém hřišti Příbram. Ta se dostala dvakrát do vedení, v obou případech se ale Jihočechům podařilo srovnat. Zbytek zápasu opanoval Písek, který přidal pět gólů a připsal si první výhru. Stejně jako s Příbramí museli Králové dotahovat i s Kobrou. Zatím poslední zápas ale nezvládli. Nyní je čeká pět domácích utkání za sebou.

Písek vyhrál zatím jen jednou
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Kádr Písku

Písek ohlásil před novou sezonou několik posil. Novou jedničkou v bráně se stal extáborský David Novák. Obranu vyztužil dvaadvacetiletý Stanislav Dosek, který mládežnické roky prožil v Českých Budějovicích. Loňskou sezonu hrál za Šumperk, kde si za 28 zápasů připsal 2 body (0+2). Nyní zkusí zanechat větší stopu v píseckých barvách.

V popředí nová brankářská akvizice David Novák

Další dvě mladé tváře se objevily v útoku. Devatenáctiletý Vojtěch Šuhaj přišel z plzeňské juniorky. Za Písek hrál už v sezoně 2018/2019, kdy stihl odehrát 34 zápasů, ve kterých získal 6 bodů (3+3). Letos má talentovaný útočník bodů 5 (3+2), ovšem stihl je nasbírat za pouhé 3 zápasy. Druhou výraznou posilou je dvacetiletý Jakub Čížek. Ani on není pro fanoušky Králů neznámou. Sezoně 2019/2020 zde odehrál 7 zápasů, ve kterých získal 7 bodů (3+4). Zkušenosti má kromě Extraligy a Chance ligy i s mládežnickou reprezentací. Za různé věkové kategorie odehrál 13 zápasů.

Soupeři Králů si musí dávat pozor na čtyřiadvacetiletého Lukáše Bednaříka. Písecký odchovanec si v premiérové sezoně 2019/2020 mezi muži připsal 48 bodů (15+33). Šestadvacetiletý Lukáš Wolf přišel na jih Čech vloni. Předtím působil v Mladé Boleslavi, Benátkách nad Jizerou, Ústí nad Labem, Prostějově a Vsetínu. Nejproduktivnějším hráčem Písku je Jan Sýbek, který už stihl získal 9 bodů (3+6).

Kompletní soupiska Písku

Jan Sýbek získal již devět bodů

Bruslaři poprvé utrpěli domácí porážku

Utkání začalo lépe pro domácí, kteří se dostali v sedmé minutě do vedení. Hosté ovšem vzápětí srovnali. Stejná situace se opakovala i na začátku druhé třetiny. Bruslaři se dostali podruhé do vedení, které jim vydrželo pouhou minutu a jedenáct sekund. Přibližně od poloviny zápasu začínaly za delší konec provazu tahat Klatovy, které postupně skórovaly ještě třikrát, a z Kotliny si odvezly tři body za vítězství 5:2.

znak týmu 2 – 5 znak týmu

Branky a nahrávky: 7. Vacík (Čermák, J. Ludvík), 22. Kliment (Tecl) – 8. D. Roubal (J. Roubal, Uhlík), 24. J. Roubal (Uhlík, D. Roubal), 39. Sysel (Houdek, Eret), 55. Eret (Beránek, Sysel), 59. J. Roubal (Uhlík, Sklenička). Rozhodčí: Daniel Kraval – Tomáš Jiruška, Goran Jurak. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 275. Střely na branku: 37:47 (20:10, 9:18 8:19). Třetiny: 1:1, 1:2, 0:2. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:5.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Krejčí, Čermák, Nepokoj, Janoušek, Kliment, Najman – Čejka, D. Košťál, Bulín – Holenda, T. Ludvík (A), Voříšek (C) – Tecl, Kuchta (A), Kalač – Vacík, J. Ludvík

HC Klatovy: Polívka (Pitel) – Sysel, Houdek, Sklenička, Kovářík Jánský – Kaiser, Kolda, Reitspies, J. Roubal, Fořt, Uhlík (A), Eret, D. Roubal (C), Kolář, Procházka, Beránek, Tulačka (A)

Klatovy předvedly bojovnou hru

Písek marně doháněl ztrátu na Kobře

Domácí hokejisté se dostali do vedení již ve čtvrté minutě. Jihočechům se sice podařilo vyrovnat, Kobra ovšem odpověděla dalšími třemi brankami. Písek ještě na konci první třetiny snížil na 2:4. Ve druhé třetině byla o trochu lepší Praha, gól však vsítili Králové, kteří se do třetí periody nadechli k působivému obratu. Ten se ale nekonal. Poslední část totiž domácí zvládli výborně. Neinkasovali a sami přidali další dvě trefy. Kobra Praha tak doma vyhrála 6:3.

znak týmu 6 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Bříška (Šťastný), 13. Šťastný (Bříška, Tondr), 17. Pelant (Šťastný, Zídek), 18. Bříška (Šťastný, Ryzák), 48. Tondr (Ryzák, Šteiner Do.), 55. Tondr (Pelant, Bříška) – 12. Dosek (Bednařík, Sýbek), 19. Šuhaj (Dosek, Sýbek), 37. Sýbek (Matějček). Rozhodčí: Marek Šmika – Sebastien Hradil, František Štěpánek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 83. Střely na branku: 38:40 (17:20, 10:11, 11:9). Třetiny: 4:2, 0:1, 2:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 6:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek (Ondrík) – Holý, Pelant, Do. Šteiner, Ryzák, Svach – Tondr, Zídek, Hlinka, Šťastný, Janča, Hrubý, Heldák, Novák, Bříška, Petrák, Havrda, Da. Šteiner, Mucha

IHC Králové Písek: Kříž (18. Da. Novák) – Dvořák, Dudáček, Tampier, Bílek, Dosek, F. Novák, Turek – Čížek, Novotný, Karbulka, Brož, Matějka, Volf, Januška, Matějček, Sýbek, Bednařík, Rod, Šuhaj

Kobra si nenechala sebrat tříbrankový náskok
(Foto: Michal Chadim, Martin Dědek, hckobra.cz)

Poslední vzájemný zápas

Bruslaři zvládli generálku na play off

V sezoně 2018/2019 Bruslaři dominovali skupině Jih, což potvrdili také v posledním utkání základní části, kdy se utkali s Pískem. Domácí v první třetině přestříleli svého soupeře 14:4. Své převahy využili dvakrát. Ve druhé části sice byli sice Králové aktivnější, obdrželi však další tři branky. Třetí perioda se hrála již za rozhodnutého stavu, Havlíčkův Brod ale přidal i góly číslo šest a sedm. Čeňku Novákovi však nebylo čisté konto přáno. V padesáté šesté minutě hosté korigovali na konečných 7:1 pro Bruslaře.

znak týmu 7 – 1 znak týmu

Branky a nahrávky: 8. Semrád (Voříšek, Kulhánek), 16. Voříšek (Milfait, Matušík), 22. Matušík (Milfait, Voříšek), 33. Třetina (Přidal, Semrád), 39. Michálek (Semrád, Třetina), 51. Matušík (Voříšek), 55. Milfait (Kozlík, Přidal) – 56. Volf. Rozhodčí: Michal Antonín – Jan Vašíček, Henrich Král´. Vyloučení: 6:4. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 487. Střely na branku: 38:37 (14:4, 15:18, 9:15). Třetiny: 2:0, 3:0, 2:1. Průběh utkání: 7:0, 7:1.

BK Havlíčkův Brod: Č. Novák (Marek) – Nepokoj, Semrád, Kulhánek, Vala, Kopic, Šmíd – Přidal, Třetina (C), Michálek – Matušík, Milfait (A), Voříšek (A) – Kozlík, Cachnín, Ludvík – Petržilka

HC Klatovy: Kříž (41. Hauser) – Tura, Hora, Parýzek (C), Tintěra, Červinský, Bílek, Houdek, Hanus, Pelant – Hučko, Šuhaj, Sýbek, Rod, Polata, Koupal, Volf, Marcilis, Strnad, A. Novák

Bruslaři si s chutí zastříleli, Jan Milfait nasbíral 3 body (1+2)

…písecký Jan Sýbek je s devíti body nejproduktivnějším hráčem 2. ligy napříč všemi skupinami?

…po třech kolech má ve 2. lize devět bodů už jen Velké Meziříčí?

…v jižní skupině se v jako jediné zatím neprodlužovalo?

Bilance s Pískem od sezony 2000/2001 ve 2. lize

Počet odehraných zápasů: 24
Bilance: 16-3-1-4
Výsledky: x3:1, x5:1, 3:4, 4:3p, 3:0, 3:1, x3:1, x5:1, 5:0, 1:11, x6:3, x5:4p, 3:4sn, 9:3, 8:5, 1:3, 4:2, 6:0, 9:2, 5:3, 3:2, 3:6, 4:3p, 7:1
Skóre: 108:64