25. 9. 2020 | Ladislav Vácha

Dva body jsme si v Táboře zasloužili, má jasno střelec Cachnín

V poslední době hraje v parádní formě a góly sází jako na běžícím pásu. Richard Cachnín si přenesl svou fazonu z přípravného období i do prvního mistrovského zápasu a silný Tábor srazil na kolena dvěma přesnými trefami. Nejdříve otevřel gólový účet zápasu a v prodloužení Bruslařům vystřelil velmi cenný bonusový bod. „Ukázala se naše síla, když jsme ani po rychle obdržených gólech nevypnuli. Dokážeme se ještě vyhecovat a zápas vyrovnat. Určitě nám to pomohlo a dva body jsme si zasloužili,“ těší devatenáctiletého centra. (Foto: Markéta Křížová)

Ríšo, začněme první třetinou, která se nám hodně povedla. Tábor jsme k ničemu moc nepustili a dostali jsme se tvojí zásluhou do vedení. Jak jsi úvodní dvacetiminutovku ze svého pohledu viděl?
V kabině jsme si říkali, že do zápasu musíme vstoupit zodpovědně a z dobré obrany, což se nám v první třetině dařilo. Vyhazovali jsme z pásma puky, dobře jsme napadali a hráli jsme přesně tak, jak jsme chtěli. Spadl nám tam gól a první třetinu jsme zaslouženě vyhráli.

Tvůj gól byl po hezké akci. Jak bys ho popsal?
Bylo to takové nedáš – dostaneš. Soupeř měl šanci, Vojta Holenda z protiútoku ujel, hodil to Macasovi, já jsem si na něj zařval a dobře mi nahrál mezi kruhy. Já jsem to pak z jedničky trefil do teploměru.

Na začátku druhé třetiny jsme hráli dlouhé oslabení tří proti pěti, což soupeř potrestal. Vyloučení nás trochu poznamenala a vyhodila nás z rytmu, souhlasíš?
Je to tak. Do druhé třetiny jsme chtěli vstoupit stejně jako do té první, ale měli jsme tam pár vyloučení a soupeř využil přesilovku pět na tři. Smutňas navíc ještě dostal desítku. Tábor se dostal přesilovkami do zápasu a druhou třetinu vyhrál 2:0.

Radost Bruslařů po prvním gólu z hole Richarda Cachnína
(Foto: Tomáš Danko a Hanka Grundová, hctabor.com)

Začátek třetí třetiny nám vůbec nevyšel. Bylo to hodně podobné jako při posledním přátelském utkání ve Velkém Meziříčí, kde jsme také dostali na začátku třetí třetiny rychlé góly a prohrávali jsme už 1:4. Asi nebylo pro nás vůbec lehké se z toho vzpamatovat...
Jo, bylo to stejné jako ve Velmezu. Dostali jsme dva rychlé góly a bylo to 1:4. Pořád jsme si ale říkali, že musíme začít hrát lépe a víc se nutit do koncovky. Padly nám tam dva rychlé góly a dostali jsme se k nim na dostřel. Pak už jsme měli více ze hry a byli jsme celkově lepší. Nakonec jsme vyrovnali a zápas šel až do prodloužení.

Prodloužení jsi rozhodl právě ty. Jak se urodila tvá vítězná trefa?
S Klímičem a Hraličem jsme byli domluvení tak, že rovnou půjdeme do útoku, budeme se snažit napadat a zkusíme to dostat do branky. Hralič parádně vybojoval puk a našel mě mezi kruhy. Já jsem tam byl sám a nějak mi to tam spadlo.

Už jsem se o tom bavil při rozhovoru s trenérem Konečným, že ve Velkém Meziříčí jsme také dokázali stáhnout tříbrankové manko. Náš tým v tomhle zatím ukazuje velkou sílu, že se nenechá zlomit ani za hodně nepříznivého stavu a dokáže se zvednout, co myslíš?
Ukázala se naše síla, když jsme ani po rychle obdržených gólech nevypnuli. Dokážeme se ještě vyhecovat a zápas vyrovnat. Určitě nám to pomohlo a dva body jsme si zasloužili.

„Cemba“ slaví vítězný gól s Kryštofem Hralou a Michalem Klimentem
(Foto: Tomáš Danko a Hanka Grundová, hctabor.com)

Určitě je to o to větší psychická vzpruha do dalších utkání, že se nám povedl takhle skvělý obrat na ledě hodně silného soupeře...
Tábor je velký favorit naší skupiny, takže jsme tam jeli se zdravým respektem. Říkali jsme si, že nesmíme nic vypustit. Podařilo se nám tam urvat body, takže je to pro nás určitě dobré.

V sobotu nás čeká domácí zápas proti Klatovům. Určitě to bude chtít, abychom hráli podobně jako v Táboře. Hodně bruslili, byli agresivní a nic jsme nevypustili...
Určitě. Klatovy mají stejně mladý tým jako my, proto to bude asi úplně jiný zápas než v Táboře. Určitě budou hodně bruslit, takže se na ně musíme dobře připravit. Doufám, že urveme další vítězství.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu