22. 10. 2021 | Ladislav Vácha

Extraligu dorostu chceme v Brodě udržet, hlásí odhodlaně Josef Teplý

Tak to byl zápas, který rozhodně nebyl po slabé nervové soustavy. Dorostenci v domácím prostředí přivítali poslední Tábor a potřebovali v důležitém utkání zvítězit. Nedařilo se jim však dlouho podle představ a museli zápas otáčet, když jim hodně pomohlo i štěstí. Nakonec však slavili triumf 5:3. „To hlavní, co nám chybělo, byla disciplína. Určitě se nikomu nehraje dobře, když hraje pořád ve čtyřech,“ odhaluje největší kámen úrazu útočník Josef Teplý, který zařídil vyrovnání na 3:3. (Malé foto: hokej.cz)

Havlíčkův Brod musel proti Táboru plnit ošemetnou roli papírového favorita a důležitý zápas se pro něj nevyvíjel vůbec dobře. Nepříznivý vývoj otáčel až v poslední dvacetiminutovce. „První třetinu jsme docela zvládli, ve druhé jsme se na to vykašlali a třetí jsme nějak uhráli. To hlavní, co nám chybělo, byla disciplína. Určitě se nikomu nehraje dobře, když hraje pořád ve čtyřech,“ zlobí se útočník Josef Teplý.

Kritické okamžiky přišly pro domácí tým v úvodu třetí třetiny, kdy se Jihočeši dostali do vedení po dvou slepených gólech. „Hodně nás to srazilo,“ přiznává šikovný útočník. Naštěstí se mladým Bruslařům povedlo už za 21 sekund odpovědět z hole Tadeáše Koubka a snížit na nejtěsnější rozdíl. „Určitě to byl jeden ze zlomových momentů utkání. Hodně nám to do zbytku zápasu pomohlo,“ má jasno mladší bratr Michala Teplého.

A byl to právě on, kdo se při hře v oslabení prosadil a postaral se o důležité vyrovnání. „Natlačoval jsem se před bránu a chtěl jsem si to přendat do pravé ruky, abych udělal blafák. Ujelo mi to a brankářovi to nešťastně spadlo mezi betony,“ ohlíží se za svým velkým momentem. Čelanského svěřenci pak udeřili ještě dvakrát a po velkolepém obratu mohli slavit velmi cenné vítězství 5:3.

Už v sobotu vyrazí dorostenci k další důležité bitvě, když se představí na ledě silné Sparty. Proti Pražanům už ale dokázali uspět, když je doma přetlačili 5:4 v samostatných nájezdech. „Podle mě to bude hodně těžký zápas. Určitě budeme moc rádi, když se nám povede stejně jako ten první vzájemný v Brodě. Rozhodně budeme muset být aktivnější ve střelbě a musíme být mnohem disciplinovanější,“ odhaduje cestu k úspěchu asistent kapitána Jana Vaněčka.

Parta z Kotliny si v novém extraligovém ročníku zatím vede velmi dobře. Na konto už si připsala sedmnáct bodů a drží se na 5. místě tabulky skupiny Střed. Může tak zabojovat o elitní čtyřku, jež bude mít po základní části jistou účast v play off. Broďáci ztrácejí na čtvrté Pardubice jen dva body. Stále se však určitě budou dívat hlavně pod sebe. „Budeme rádi, když už jsme soutěž takhle dobře odstartovali, abychom extraligu v Brodě udrželi i pro příští sezonu,“ přeje si havlíčkobrodská 77čka.

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři