18. 5. 2016 | Ladislav Vácha

FOTO a VIDEO: Bruslaři zahájili letní přípravu, trénovali v Jihlavě

Havlíčkobrodští hokejisté nechtějí nic ponechat náhodě a 16. května zahájili na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě letní přípravu. Nezvykle brzy naskočili na led, kde už absolvovali dva tréninky. Chtějí se co nejrychleji sžít s hrací plochou, proto se zatím zaměřují hlavně na bruslení. „Je super, že můžeme využívat led v Jihlavě. Měli jsme teď dva úvodní tréninky na zapracování,“ pochvaluje si hlavní trenér Aleš Totter. V přípravě se objeví hned několik nových tváří. Zkušený brankář Michael Panec, obránci Ondřej Šíma a Tomáš Mečiar, a útočníci Jakub Suchan, Filip Navrátil, Martin Záhora a Miroslav Bednář.

První dva tréninky vedl kouč Ondřej Smrž, který je specialistou na bruslení a hokejové dovednosti. Hráči si tak vyzkoušeli netradiční cvičení, při nichž se pořádně zapotili. Není však pochyb o tom, že pro tým to byl velký přínos. „Tréninky na ledě budu mít normálně na starosti já, na suchu budou tým připravovat Láďa Fixa a Kuba Kořínek,“ vysvětlil rozdělení kompetencí trenér Aleš Totter.

Z obvyklých článků havlíčkobrodské sestavy se na ledě zatím neobjevili útočníci Miroslav Třetina, Petr Kuchta a Patrik Přidal. „Míra Třetina a Petr Kuchta se potřebují doléčit, nechceme riskovat. Kuchta měl problémy s kotníkem, přibližně za dva týdny by se měl zapojit do přípravy, stejně jako Třetina. Patrik Přidal se k nám přidá už v pondělí,“ objasnil šéf brodské střídačky.

V Jihlavě naskočili do akce hned čtyři gólmani. Stálici Čeňka Nováka doplnili Michael Panec, posila z Písku, a brankáři z mládeže Miroslav Hanák a Martin Holata. „Jirka Zvolánek se vrátil do Světlé nad Sázavou. Do sezony počítáme s vyrovnanou brankářskou dvojicí Čeněk Novák - Michael Panec,“ hlásí Totter.

A ptáte se, co říkají na rychlý nástup na led samotní hokejisté? „Myslím si, že je dobré chodit v létě na led. Je to zpestření. Člověk si akorát musí zvyknout hned od začátku letní přípravy na jiný pohyb,“ říká miláček brodských fanoušků Lukáš Endál, který byl na obou trénincích nejzkušenějším hráčem, protože Miroslav Třetina ještě léčí zranění a Miroslav Duben se připravuje individuálně.

Kromě brankáře Pance se počítá i s dalšími novými tvářemi. Obranné řady vyztuží Ondřej Šíma, jenž přichází ze Světlé nad Sázavou, a Tomáš Mečiar, působící během minulé sezony ve Francii. Do útoku naskočí mladíci Jakub Suchan, který patřil k oporám Písku, Martin Záhora, jenž nastupoval za Jindřichův Hradec, Filip Navrátil z Kolína a Miroslav Bednář ze Třebíče.

Už zítra se můžete těšit na rozhovor s Lukášem Endálem a na pátek připravujeme interview s hlavním koučem Alešem Totterem!

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner