BK Havl. Brod - FOTO a VIDEO: Bruslaři zahájili letní přípravu, trénovali v Jihlavě
FOTO a VIDEO: Bruslaři zahájili letní přípravu, trénovali v Jihlavě

FOTO a VIDEO: Bruslaři zahájili letní přípravu, trénovali v Jihlavě

18.05.2016 | Ladislav Vácha

Havlíčkův Brod odstartoval letní přípravu dvěma tréninky v Jihlavě

Havlíčkobrodští hokejisté nechtějí nic ponechat náhodě a 16. května zahájili na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě letní přípravu. Nezvykle brzy naskočili na led, kde už absolvovali dva tréninky. Chtějí se co nejrychleji sžít s hrací plochou, proto se zatím zaměřují hlavně na bruslení. „Je super, že můžeme využívat led v Jihlavě. Měli jsme teď dva úvodní tréninky na zapracování,“ pochvaluje si hlavní trenér Aleš Totter. V přípravě se objeví hned několik nových tváří. Zkušený brankář Michael Panec, obránci Ondřej Šíma a Tomáš Mečiar, a útočníci Jakub Suchan, Filip Navrátil, Martin Záhora a Miroslav Bednář.

 

První dva tréninky vedl kouč Ondřej Smrž, který je specialistou na bruslení a hokejové dovednosti. Hráči si tak vyzkoušeli netradiční cvičení, při nichž se pořádně zapotili. Není však pochyb o tom, že pro tým to byl velký přínos. „Tréninky na ledě budu mít normálně na starosti já, na suchu budou tým připravovat Láďa Fixa a Kuba Kořínek,“ vysvětlil rozdělení kompetencí trenér Aleš Totter.

Z obvyklých článků havlíčkobrodské sestavy se na ledě zatím neobjevili útočníci Miroslav Třetina, Petr Kuchta a Patrik Přidal. „Míra Třetina a Petr Kuchta se potřebují doléčit, nechceme riskovat. Kuchta měl problémy s kotníkem, přibližně za dva týdny by se měl zapojit do přípravy, stejně jako Třetina. Patrik Přidal se k nám přidá už v pondělí,“ objasnil šéf brodské střídačky.

V Jihlavě naskočili do akce hned čtyři gólmani. Stálici Čeňka Nováka doplnili Michael Panec, posila z Písku, a brankáři z mládeže Miroslav Hanák a Martin Holata. „Jirka Zvolánek se vrátil do Světlé nad Sázavou. Do sezony počítáme s vyrovnanou brankářskou dvojicí Čeněk Novák - Michael Panec,“ hlásí Totter.

A ptáte se, co říkají na rychlý nástup na led samotní hokejisté? „Myslím si, že je dobré chodit v létě na led. Je to zpestření. Člověk si akorát musí zvyknout hned od začátku letní přípravy na jiný pohyb,“ říká miláček brodských fanoušků Lukáš Endál, který byl na obou trénincích nejzkušenějším hráčem, protože Miroslav Třetina ještě léčí zranění a Miroslav Duben se připravuje individuálně.

Kromě brankáře Pance se počítá i s dalšími novými tvářemi. Obranné řady vyztuží Ondřej Šíma, jenž přichází ze Světlé nad Sázavou, a Tomáš Mečiar, působící během minulé sezony ve Francii. Do útoku naskočí mladíci Jakub Suchan, který patřil k oporám Písku, Martin Záhora, jenž nastupoval za Jindřichův Hradec, Filip Navrátil z Kolína a Miroslav Bednář ze Třebíče.

Už zítra se můžete těšit na rozhovor s Lukášem Endálem a na pátek připravujeme interview s hlavním koučem Alešem Totterem!

KOMPLETNÍ FOTOGALERIE

 
Aktuálně na webu
Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

Smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař

(pátek 19.2.) Havlíčkobrodský hokej zasáhla smutná zpráva. Zemřel pan František Slanař, který se dlouhou dobu a...

 
Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

Výkonný výbor Českého hokeje rozhodl, že se letos II. liga nedohraje

(pondělí 1.2.) Vzhledem k přetrvávajícímu nouzovému stavu a souvisejícím vládním opatřením včetně zákazu...

 
Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

Prohlášení klubu BKHB k současné situaci

(úterý 26.1.) Pokud vláda ČR schválí od 1. 2. 2021 novou verzi protiepidemického systému PES, v případě že bude...

 
NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

NOVINKA: Poslechněte si podcast s Alešem Padělkem

(středa 20.1.) Máte rádi podcasty? Připravili jsme pro vás první díl, ve kterém jsme si déle než hodinu povídali s...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv
 
×
Dnes v 18:00 | Muži
BK Havlíčkův Brod
HC Tábor