1. 2. 2018 | Ladislav Vácha

Fantazie!!! Vysočina v kádru s mladými Bruslaři ovládla ZODM!

Havlíčkobrodský hokej se raduje z velkého úspěchu! Zimní olympiádu dětí a mládeže, jíž v tomto roce hostil Pardubický kraj, nakonec ovládl Kraj Vysočina, v jehož barvách měl náš klub z mladšího dorostu hned 6 zástupců! Jedná se o brankáře Daniela Krále, obránce Martina Zycha a útočníky Josefa Dáňu, Adama Rauše, Filipa Dymáka a Vladislava Juřicu. Společně s jihlavským koučem Jiřím Jungwirthem vedl vítězný tým i trenér brodské mládeže Jakub Venc! (Foto: Martin Voltr)

Kraj Vysočina odehrál v základní skupině B dohromady šest zápasů, přičemž každý den poměřil síly se dvěma soupeři. V úvodním utkání remizoval s Karlovarským krajem 1:1 a vzápětí přetlačil 2:1 Zlínský kraj. Velmi těsné byly i ostatní výsledky. Mladíci z Vysočiny slavili další dvě vítězství nejtěsnějším rozdílem, když přemohli Ústecký kraj (3:2) a Středočeský kraj (2:1), a v klíčové bitvě o 1. místo ve skupině skolili 4:2 Plzeňský kraj, který při bodové shodě přeskočili jen o lepší vzájemný zápas. Jediným přemožitelem svěřenců trenérů Jiřího Jungwirtha a Jakuba Vence se stalo Hlavní město Praha, jež se radovalo z těsného triumfu 3:2.

Vysočina narazila v semifinále na Královéhradecký kraj, s nímž svedla nesmírně napínavou bitvu. Soupeř vedl od 8. minuty zásluhou Šimona Marhy, nejlepšího střelce a nejlepšího útočníka turnaje, ale ve 29. minutě vyrovnal Matouš Menšík. Nervy drásající souboj nakonec dospěl až do samostatných nájezdů, v nichž uspěl jen havlíčkobrodský útočník Adam Rauš. Byla to jeho jediná branka na turnaji, ale zato nesmírně důležitá, protože poslala Vysočinu do velkého finále! V něm se naši mladíci utkali o zlato s Moravskoslezským krajem, s nímž se dlouho přetahovali o vedení. Nádherná hokejová řež dospěla za nerozhodného stavu 4:4 až do prodloužení, v němž odstartoval monstrózní euforii v řadách Vysočiny Matouš Menšík!

Základním stavebním kamenem velkého triumfu byl úžasně chytající brankář Daniel Král, který s novou maskou v havlíčkobrodských barvách přiváděl soupeřovy střelce k zoufalství a zaslouženě převzal cenu pro nejlepšího gólmana turnaje. Nejproduktivnějším Bruslařem byl útočník Josef Dáňa (3+4), jenž byl společně s Davidem Putzem druhý v kanadském bodování týmu a ve finále se blýskl třemi kanadskými body (1+2). Třikrát pálil přesně do černého Adam Rauš (3+0) a jednou jako již zmiňovaný Dymák skóroval i Vladislav Juřica. Pochvalu si zaslouží i obránce Martin Zych a trenér Jakub Venc, který společně s koučem Jungwirthem naordinoval velmi soudržně hrajícím svěřencům tu správnou taktiku.

Všem Bruslařům moc děkujeme za vzornou reprezentaci našeho klubu a přejeme jim hodně dalších úspěchů!Bruslaři pod drobnohledem

Hráči v poli:     Z  G  A  B  TM  
Martin Zych (O)    8  0  0  0  1  
Filip Dymák (Ú)    8  1  0  1  1 
Vladislav Juřica (Ú) 8  1  0  1  2
Adam Rauš (Ú)     8  3  0  3  0
Josef Dáňa (Ú)    8  3  4  7  2 
Brankář:       Z  OM  SO  Pr. Úsp.  
Daniel Král      7 323  0 2,23 90,24  

Základní skupina B

Karlovarský kraj – Kraj Vysočina 1:1

Branky a nahrávky 17. März (Sapoušek) – 25. Putz (Dáňa)

Zlínský kraj – Kraj Vysočina 1:2

Branky a nahrávky: 17. Bednařík (Kočí) – 5. Menšík (Chvátal), 17. Menšík (Chvátal)

Hlavní město Praha – Kraj Vysočina 3:2

Branky a nahrávky 5. Rulc (Václavík), 15. Vitouch (Krupička, Hamara), 44. Krupička (Vitouch) – 27. Dáňa (Zdarsa), 32. Rauš (T. Adam, Polodna).

Kraj Vysočina – Ústecký kraj 3:2

Branky a nahrávky: 3. Juřica (Kravec), 24. Dáňa (Macek), 45. Rauš (Menšík) – 21. Dej (Slavík, Adámek), 38. Pöschl (Slavík).

Středočeský kraj – Kraj Vysočina 1:2

Branky a nahrávky 1. Ullrych – 8. Macek (Menšík), 23. Menšík (Pigl).

Kraj Vysočina – Plzeňský kraj 4:2

Branky a nahrávky: 15. Putz (Menšík, Dáňa), 16. Menšík (Putz), 18. Kravec (Vranka), 26. Dymák (Sapík) – 22. Poch (Holý, Bulka), 38. Kaiser (Steinbrücker).

Tabulka základní skupiny B

P Tým Bilance Skóre Body
1. Kraj Vysočina 4-0-1-0-1 14:19 9
2. Plzeňský kraj 4-0-1-0-1 17:12 9
3. Hlavní město Praha 2-0-3-0-1 10:9 7
4. Ústecký kraj 2-0-3-0-1 9:8 7
5. Karlovarský kraj 1-0-2-0-3 16:18 4
6. Středočeský kraj 1-0-1-0-4 11:13 3
7. Zlínský kraj 1-0-1-0-4 11:18 26Semifinále

Kraj Vysočina – Královéhradecký kraj 2:1sn

Branky a nahrávky: 29. Menšík (Adam), rozh. náj. Rauš – 13. Marha (Kloz).

Kraj Vysočina: Král (Maláč) – Putz, Menšík (C), Rauš (A), Zych, Dáňa, Kravec, Pavelec, Vranka, Jungwirth, Broža, Zdarsa, Chvátal (A), Sapík, Macek, T. Adam, Polodna, Moravec, Juřica, Dymák, Pigl.

Královéhradecký kraj: Tichý (Žalčík) – Pajer, Kloz, Novotný, Beneš, Giesl, Pinkas, Marha, Moravec, Beneš, Jirků, Pavlata, Králik, Pelda, Souček, Boukal, Glos, Havlíček, Budina, Táborský.

Finále

Moravskoslezský kraj – Kraj Vysočina 4:5p

Branky a nahrávky: 13. Kubík (Krejsa), 34. Schauer, 35. Przybyla, 52. Przybyla – 25. Chvátal (Putz), 30. Menšík (Putz), 36. Putz (Dáňa), 48. Dáňa (Putz), 63. Menšík (Dáňa).

Moravskoslezský kraj: Slíž (Bartošák) – Przybyla, Moškoř, Szturc, Krejsa, Vojkůvka, Ramik, Schauer, Raszka, Smolka, Kotásek, Brada, Bystroň, Cubo, Bujak, Krčmarský, Puchala, Zmarzlák, Machů, Kubík, Bechný.

Kraj Vysočina: Král (Maláč) – Putz, Menšík (C), Rauš (A), Zych, Dáňa, Kravec, Pavelec, Vranka, Jungwirth, Broža, Zdarsa, Chvátal (A), Sapík, Macek, T. Adam, Polodna, Moravec, Juřica, Dymák, Pigl.Konečné pořadí

1. Kraj Vysočina
2. Moravskoslezský kraj
3. Královéhradecký kraj
4. Plzeňský kraj
5. Olomoucký kraj
6. Hlavní město Praha
7. Ústecký kraj
8. Jihomoravský kraj
9. Jihočeský kraj
10. Karlovarský kraj
11. Středočeský kraj
12. Liberecký kraj
13. Zlínský kraj
14. Pardubický krajIndividuální ocenění

Nejlepší brankář

Daniel Král (BK Havlíčkův Brod)

Nejlepší obránce

Stanislav Svozil (Olomoucký kraj)

Nejlepší útočník

Šimon Marha (Královéhradecký kraj)Nominace Kraje Vysočina

Brankáři

Daniel Král (BK Havlíčkův Brod), Filip Maláč (HC Dukla Jihlava)

Obránci

Václav Macek (SKLH Žďár nad Sázavou), Matyáš Sapík, Marek Chvátal, David Moravec, Ondřej Broža, Václav Vranka (všichni HC Dukla Jihlava), Martin Zych (BK Havlíčkův Brod)

Útočníci

Tobias Adam, David Polodna, Martin Pigl, Matěj Kravec, Matouš Menšík, Daniel Pavelec, Šimon Zdarsa, Jonáš Jungwirth (všichni HC Dukla Jihlava), Josef Dáňa, Vladislav Juřica, Adam Rauš, Filip Dymák (všichni BK Havlíčkův Brod), David Putz (SKLH Žďár nad Sázavou)

Trenéři

Jiří Jungwirth (HC Dukla Jihlava), Jakub Venc (BK Havlíčkův Brod)

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu