BK Havl. Brod - Hokejová škola 2019: Individuální přístup a detail na dovednosti
Hokejová škola 2019: Individuální přístup a detail na dovednosti

Hokejová škola 2019: Individuální přístup a detail na dovednosti

18.08.2019 | Klub

Od pondělí 5. srpna do pátku 9. srpna se v rámci Hokejové školy BKHB Kotlinou proháněly děti narozené mezi roky 2009 až 2013. Věnovalo se jim hned 11 trenérů, díky čemuž mohly děti rozvíjet své schopnosti individuálně. „Hlavním záměrem hokejové školy bylo soustředit se na individuální přístup a detail na dovednosti. Tímto směrem chceme jít také na klubové úrovni,“ odhaluje šéftrenér sportovního centra mládeže Jiří Čelanský.

 

Děti se zdokonalovaly v hokejových dovednostech i v angličtině

Dopoledne byly děti rozdělené na skupinu starších (2009–2011) a mladších (2011–2013). Obě skupiny se postupně vystřídaly v tělocvičně, kde se zaměřovaly především na obratnost, na hřišti, kde pilovaly koordinaci pohybu a hrály hry, a na ledě. Dopolední trénink na ledě trval 45 minut a děti zdokonalovaly své dovednosti. S každou skupinou byli na ledě čtyři trenéři, takže se mohli dětem věnovat individuálně. Na každého trenéra připadaly maximálně čtyři děti, brankáři měli navíc svůj speciální trénink. Odpolední trénink na ledě byl pak věnován hrám na malém prostoru a soutěžím.

Novinkou havlíčkobrodské hokejové školy byla výuka anglického jazyka, která je v dnešní době velmi důležitá. V úterý a ve čtvrtek si tak hráči mezi dopolední a odpolední fází zpestřili program lekcí angličtiny, kterou vedla zkušená lektorka zábavnou formou. Ve středu si zase děti užily dopoledne v bazénu na havlíčkobrodském koupališti.

Hokejové školy se jako trenér zúčastnil i Michal Teplý

Michal Teplý je havlíčkobrodský odchovanec, který letos dosáhl obrovského úspěchu. V červnu jej draftoval do NHL tým Chicago Blackhawks. Míňa, jak se talentovanému útočníku přezdívá, se do hokejové školy zapojil na úterním odpoledním tréninku jako trenér. Po jeho skončení dětem rozdával podpisy a kromě toho také věnoval svoji kšiltovku z draftu.

„Já jsem také prošel hokejovou školou zde v Havlíčkově Brodě. Jsem rád, že se tato akce pořádá. Je dobře, že tu není sto dětí a dva trenéři. Každý kouč má na starosti skupinku hráčů, které se na sto procent věnuje. Individuální cesta vede k úspěchu,“ je si dobře vědom Michal Teplý.

Trenérské obsazení hokejové školy:

Jiří Čelanský, Tomáš Plachý, David Vala, Josef Rauer, Michal Kerber, Dan Fiala, Pavel Kerber, Karolína Juřicová, Jakub Kadlec, Marek Zapletal, Radoval Biegl

Děkujeme všem hráčům i rodičům za důvěru a výběr havlíčkobrodské hokejové školy. Věříme, že se uvidíme i v příštích letech!

 
Aktuálně na webu
Bruslaři dvakrát dotáhli náskok Plamenů a vybojovali bod!

Bruslaři dvakrát dotáhli náskok Plamenů a vybojovali bod!

(středa 19.2.) Havlíčkův Brod ve 41. kole přivítal na domácím ledě regionálního rivala ze Žďáru nad Sázavou. Hned...

 
Sedmáci v Boleslavi statečně bojovali, ale na body nedosáhli

Sedmáci v Boleslavi statečně bojovali, ale na body nedosáhli

(středa 19.2.) Mladí Bruslaři drželi na ledě silné Mladé Boleslavi krok. Po čtyřiceti minutách hry prohrávali o...

 
Deváťákům se v Mladé Boleslavi nedařilo, odvezli si sedmičku

Deváťákům se v Mladé Boleslavi nedařilo, odvezli si sedmičku

(středa 19.2.) Hráči 9. třídy se v sobotu vydali na led Mladé Boleslavi, proti které se jim v této sezoně vůbec...

 
Je tady derby Vysočiny! Brod chce v Kotlině znovu uhasit Plameny!

Je tady derby Vysočiny! Brod chce v Kotlině znovu uhasit Plameny!

(úterý 18.2.) Bruslaře čeká další nesmírně důležitý a prestižní zápas! Ve středu 19. února přivítají v Kotlině...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv