27. 4. 2013 | Richard Wagner

Inline hokejová extraliga opět i s brodskou účastí

Hokejistům skončila sezona na ledových plochách, leč někteří z nich honí kotouč i nadále. Působí totiž v extralize inline hokeje. Hned duo současných a jeden bývalý Rebel působí v dresu loňského mistra - pražské Slavie. Další ex-broďáci pak sídlí ve Zlíně, Brně či Úhřeticích. Právě dnešním dnem začala nová sezona. Na úvod se dařilo Janu Soldánovi s Janem Knotkem v barvách Slavie. Rozhodující trefu si pak připsal zlínský Petr Šenkeřík a zazářil i Petr Zítka.

IHC Slavia Praha

Jediní dva hráči, kteří strávili uplynulou sezonu v havlíčkobrodských řadách, nastupují právě v červenobílých dresech. Jde o duo Jan Knotek - Jan Soldán. Oba dva hned na úvod předvedli dobré výkony a stáli u prvních dvou tref Pražanů v této sezoně. Uběhlo přesně 81 vteřin a Jan Soldán adresoval gólovou nahrávku Petru Kafkovi, jenž oblékal v první lize dres Mladé Boleslavi. Druhý zásah pak přinesl radost Jana Knotka, který se trefil přesně k bližší tyčce. Ten zvedal radostně ruce nad hlavu ještě jednou. Hradec dokázal srovnat, ale právě havlíčkobrodský forvard vrátil na sešívané hole vedení.
Třetím Rebelem na soupisce Slavie je Nizozemec Ronald Wurm. Nedávný účastník hokejového mistrovství světa divize I se sice bodově nezapsal do statistik, ale v závěru trefil tyčku soupeřovy brány.

Mission Roller Brno

Dva hokejisti, jež dříve na svou výstroj natahovali dres s logem Havlíčkova Brodu, nyní odívají trikot Mission Rolleru Brno. Prvním z nich je Tomáš Vak, který svou letošní hokejovou sezonu strávil v kazašském Pavlodaru. Spolu s ním je na soupisce také Petr Zítka, obránce, který mezi Rebely působil ještě vloni. Ten začal podobně šťastně jako Soldán ve Slavii a hned pod první gól Brna se podepsal asistencí. Zítka vypálil a pro střelce už bylo jednoduché zamést vyražený puk za brankáře Kašíka, jehož si havlíčkobrodské publikum pamatuje z dresu Olomouce. Hokejista, jenž právě skončený hokejový ročník strávil ve službách Třebíče a Chotěboře, se pak v závěrečné čtvrtině gólově prosadil, když zametl hrací předmět do odkryté branky a o chvilku později stál coby asistent i u vyrovnávací trefy, která zajistila Brňanům bod.

IHC Devils Zlín

Sezonu a půl strávil v Kotlině, kde se jako mladíček oťukával mezi muži. Hned ve svém prvním zápase v červenobílém dresu dal gól, když střelou z pravého kruhu pod horní tyčku pokořil zkušeného mazáka Adama Svobodu. Řeč je o druhém nejproduktivnějším obránci Rebelů v sezoně 2010-11 Petru Šenkeříkovi. Ten začal úspěšně i inline hokejový ročník ve Zlíně. Z dvou dnešních zápasů mají Ďáblové dvě výhry. V tom prvním s Uherským Brodem se sice bodově neprosadil, navštívil jen trestnou lavici, ale proti Brnu již zářil. Nejprve nahrával na první gól Zlína a nakonec rozsekl dramatickou bitvu gólem v prodloužení.

Mad Parrots Úhřetice

Havlíčkobrodský odchovanec, jenž několik sezon strávil v rakouském Salzburgu, se letos vrátil na Vysočinu. Nezamířil však do svého rodného města, ale do konkurenční Jihlavy. Jakub Kadlec byl nakonec odvelen do Berouna, kde si prodloužil ročník a pomohl Medvědům k záchraně v baráži. Na bruslích, jenže s kolečky, však zůstává a dnes bojoval v dresu Úhřetic v Hradci Králové. Tam ale jeho tým neuspěl a prohrál s domácím ILHK 0:3. Kadlec mohl zmařit brankářovi domácích čisté konto, ale v dobré šanci trefil místo odkryté klece jen jeho beton.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu