21. 8. 2019 | Dominik Adam

Jan Milfait po utkání proti Bruslařům: Na Brod nikdy nezanevřu!

Bruslaři porazili Šumperk 6:3. Za Šumperk nastoupil také Jan Milfait, který v předchozích letech hrál právě za Havlíčkův Brod. Milfait měl v utkání proti havlíčkobrodskému týmu na hrudi kapitánské céčko. V utkání jel dokonce i nájezd na Čeňka Nováka, kterého nepřekonal. „Měl jsem v hlavě úplně něco jiného, protože Čenda za ty dva roky dobře ví, co dělám, co mám vyzkoušené. Hrál jsem dvakrát proti Brodu. Dvakrát jsem jel trestné střílení a ani jednou jsem ho nedal,“ říká forvard Šumperka.

Milfi, máš za sebou utkání proti Havlíčkovu Brodu. Jak ho hodnotíš?
Bylo to přátelské utkání. Dnes jsme tu byli dost omlazení. Mám ze zápasu smíšené pocity. Jet do Brodu si zahrát proti klukům. Ještěže to nebylo mistrovské utkání. Byl jsem z toho takový divný. Nešly nám nohy. Je pravda, že trénujeme fest. První třetina byla šílená, dělali jsme strašné chyby, ale pořád je to příprava. Musíme se z toho poučit. Třetí třetina už byla dobře odehraná, ale také tam byly chyby.

Jaké to bylo hrát proti klukům, se kterými ses v minulých letech pořád vídal?
Od rána to bylo divný, že jedu do Brodu. Kluci jsou super. Před zápasem jsme si ze sebe udělali srandičky, ale po prvním střídání to ze mě spadlo.

Budeš sledovat, jak si kluci vedou v sezoně?
Určitě, budu to sledovat celou sezonu. Nikdy na ně nezanevřu.

Jan Milfait jel v utkání nájezd na Čeňka Nováka, kterého nepřekonal

Ty jsi v minulé sezoně nasbíral v Brodě 68 bodů. Myslíš si, že se ti to povede i v Šumperku?
Já nevím. Každá sezona je jiná. Budu se samozřejmě snažit bodovat. Jsem tu od toho, abych plnil co trenér řekne, hrál pro tým. Uvidíme, jak se vše vyvine. Teď máme v týmu nějaké zraněné hráče, tak uvidíme, jak se tým poskládá.

V dnešním utkání jsi zaznamenal dvě asistence. Jak jsi obě situace viděl?
První nahrávka byla v přesilovce. Dával jsem puk na Jaroše, který zametl puk k tyči. Druhou jsem přihrával od pravé tyče na Drtila, ten to propálil.

Dnes jsi jel i trestné střílení. Věděl jsi, co uděláš, když Čendu tak dobře znáš?
Právě že ne. Měl jsem v hlavě úplně něco jiného, protože Čenda za ty dva roky dobře ví, co dělám, co mám vyzkoušené. Hrál jsem dvakrát proti Brodu. Dvakrát jsem jel trestné střílení a ani jednou jsem ho nedal.

Na havlíčkobrodském instagramu proběhla diskuze o tobě. Vnímal jsi ji nějak?
Koukal jsem na to. Chtěl jsem tam sám něco napsat, ale rozmyslel jsem si to. Každý tam něco napsal, pak mě dokonce i celý zimák vypískal, když jsem jel nájezd. To k tomu ale patří.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři