23. 2. 2013 | Luboš Vácha

Jan Pavlík: Nebylo to tak hrozné

Rebelové měli na programu druhý čtvrtfinálový boj na ledě Mladé Boleslavi. V něm se havlíčkobrodské družině dařilo držet vyrovnaný stav 2:2. Posléze se však domácím podařilo využít dvě následné přesilovky a tím stanovit konečný stav utkání. Jednu branku za Rebely si kromě Ladislava Rytnauera připsal ještě obránce Jan Pavlík, který nám po zápase stručně zhodnotil situaci po prvních dvou kolech play-off.

Svěřencům trenérů Jiřího Recha a Milana Chalupy se podařilo zásluhou Rytnauerovy trefy otevřít skóre a chvíli se těšit z vedení. Krátce na to se ale domácím dostaly dvě početní výhody, které byly využity. Početní výhodu pak získali i hosté, kteří ji také přetavili v branku. Od modré čáry se po přesilovkové souhře trefil Jan Pavlík. „Z mého pohledu to zase nebylo tak hrozné. Proti Mladé Boleslavi se dá hrát. Bohužel jsme byli často vylučováni, dostali z toho dva góly a pak jsme museli vyrovnávat, což se naštěstí povedlo,“ hodnotí první třetinu šestadvacetiletý bek.

Pavlík se v utkání ukázal jako přesný střelec. Během přesilovky přihrával na modrou čáru Milan Kostourek. Zde se velikou silou napřáhl právě Jan Pavlík, který golfem neomylně propálil vše, co mu stálo v cestě. Nebylo však z pohledu diváka jasné, zda puk někdo netečoval. „Popravdě sám nevím, jestli ten puk letící skrz chumel někdo tečoval. Na tom ani nesejde, branka nám pomohla vyrovnat i tak. Zkrátka jsem dostal nahrávku na modrou, bez dlouhého čekání se do toho opřel a pak už jen viděl puk v síti,“ popisuje svou vyrovnávací trefu.

Další dva zápasy této série se stěhují do Kotliny. Většinu fanoušků čeká pohodlný víkend, hokejisty však ne, jelikož je třeba ještě trénovat a vychytat mouchy. „Nejprve nás čeká regenerace, protože jsou tyto zápasy silově náročnější. Poté budeme cvičit, určitě se zaměříme na lepší koncovku. Zvláště pak musíme ještě zkusit přesilovky. Pokud tyto disciplíny zvládneme, musíme už vyhrát,“ věří v úspěch Jan Pavlík. Rebelové se na svém domácím ledě představí v dvojzápase, který začíná hned v pondělí, a to od 17:30. Stejný čas začátku utkání je naplánován i na úterý.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři