23. 2. 2013 | Luboš Vácha

Jan Pavlík: Nebylo to tak hrozné

Rebelové měli na programu druhý čtvrtfinálový boj na ledě Mladé Boleslavi. V něm se havlíčkobrodské družině dařilo držet vyrovnaný stav 2:2. Posléze se však domácím podařilo využít dvě následné přesilovky a tím stanovit konečný stav utkání. Jednu branku za Rebely si kromě Ladislava Rytnauera připsal ještě obránce Jan Pavlík, který nám po zápase stručně zhodnotil situaci po prvních dvou kolech play-off.

Svěřencům trenérů Jiřího Recha a Milana Chalupy se podařilo zásluhou Rytnauerovy trefy otevřít skóre a chvíli se těšit z vedení. Krátce na to se ale domácím dostaly dvě početní výhody, které byly využity. Početní výhodu pak získali i hosté, kteří ji také přetavili v branku. Od modré čáry se po přesilovkové souhře trefil Jan Pavlík. „Z mého pohledu to zase nebylo tak hrozné. Proti Mladé Boleslavi se dá hrát. Bohužel jsme byli často vylučováni, dostali z toho dva góly a pak jsme museli vyrovnávat, což se naštěstí povedlo,“ hodnotí první třetinu šestadvacetiletý bek.

Pavlík se v utkání ukázal jako přesný střelec. Během přesilovky přihrával na modrou čáru Milan Kostourek. Zde se velikou silou napřáhl právě Jan Pavlík, který golfem neomylně propálil vše, co mu stálo v cestě. Nebylo však z pohledu diváka jasné, zda puk někdo netečoval. „Popravdě sám nevím, jestli ten puk letící skrz chumel někdo tečoval. Na tom ani nesejde, branka nám pomohla vyrovnat i tak. Zkrátka jsem dostal nahrávku na modrou, bez dlouhého čekání se do toho opřel a pak už jen viděl puk v síti,“ popisuje svou vyrovnávací trefu.

Další dva zápasy této série se stěhují do Kotliny. Většinu fanoušků čeká pohodlný víkend, hokejisty však ne, jelikož je třeba ještě trénovat a vychytat mouchy. „Nejprve nás čeká regenerace, protože jsou tyto zápasy silově náročnější. Poté budeme cvičit, určitě se zaměříme na lepší koncovku. Zvláště pak musíme ještě zkusit přesilovky. Pokud tyto disciplíny zvládneme, musíme už vyhrát,“ věří v úspěch Jan Pavlík. Rebelové se na svém domácím ledě představí v dvojzápase, který začíná hned v pondělí, a to od 17:30. Stejný čas začátku utkání je naplánován i na úterý.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

Napsali o nás

Úterý 5. prosince | Hokej mě pořád baví, říká Novák. Mluví o Brodu, Slavii i mladých, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Přeložení zápasu

Bruslaři měli krátce po Novém roce ve středu 3. ledna 2024 hrát v rámci 26. kola ve Žďáře nad Sázavou, kluby se ale domluvily na přeložení utkání. Derby ve Žďáře nad Sázavou se odehraje v novém termínu až ve středu 31. ledna 2024.

Odložení zápasu

Bruslaři se dnes 2. prosince měli utkat proti Novému Jičínu, zápas je ale kvůli sněhové kalamitě odložen. O náhradním termínu tohoto utkání vás budeme informovat.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu