23. 2. 2013 | Luboš Vácha

Jan Pavlík: Nebylo to tak hrozné

Rebelové měli na programu druhý čtvrtfinálový boj na ledě Mladé Boleslavi. V něm se havlíčkobrodské družině dařilo držet vyrovnaný stav 2:2. Posléze se však domácím podařilo využít dvě následné přesilovky a tím stanovit konečný stav utkání. Jednu branku za Rebely si kromě Ladislava Rytnauera připsal ještě obránce Jan Pavlík, který nám po zápase stručně zhodnotil situaci po prvních dvou kolech play-off.

Svěřencům trenérů Jiřího Recha a Milana Chalupy se podařilo zásluhou Rytnauerovy trefy otevřít skóre a chvíli se těšit z vedení. Krátce na to se ale domácím dostaly dvě početní výhody, které byly využity. Početní výhodu pak získali i hosté, kteří ji také přetavili v branku. Od modré čáry se po přesilovkové souhře trefil Jan Pavlík. „Z mého pohledu to zase nebylo tak hrozné. Proti Mladé Boleslavi se dá hrát. Bohužel jsme byli často vylučováni, dostali z toho dva góly a pak jsme museli vyrovnávat, což se naštěstí povedlo,“ hodnotí první třetinu šestadvacetiletý bek.

Pavlík se v utkání ukázal jako přesný střelec. Během přesilovky přihrával na modrou čáru Milan Kostourek. Zde se velikou silou napřáhl právě Jan Pavlík, který golfem neomylně propálil vše, co mu stálo v cestě. Nebylo však z pohledu diváka jasné, zda puk někdo netečoval. „Popravdě sám nevím, jestli ten puk letící skrz chumel někdo tečoval. Na tom ani nesejde, branka nám pomohla vyrovnat i tak. Zkrátka jsem dostal nahrávku na modrou, bez dlouhého čekání se do toho opřel a pak už jen viděl puk v síti,“ popisuje svou vyrovnávací trefu.

Další dva zápasy této série se stěhují do Kotliny. Většinu fanoušků čeká pohodlný víkend, hokejisty však ne, jelikož je třeba ještě trénovat a vychytat mouchy. „Nejprve nás čeká regenerace, protože jsou tyto zápasy silově náročnější. Poté budeme cvičit, určitě se zaměříme na lepší koncovku. Zvláště pak musíme ještě zkusit přesilovky. Pokud tyto disciplíny zvládneme, musíme už vyhrát,“ věří v úspěch Jan Pavlík. Rebelové se na svém domácím ledě představí v dvojzápase, který začíná hned v pondělí, a to od 17:30. Stejný čas začátku utkání je naplánován i na úterý.

Aktuality

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

Autobusem do Znojma

V Den české státnosti odehrajeme druhé kolo na ledě favorizovaného Znojma. Buďte u toho s námi. Využijte svátku a pojeďte nás ve středu 28. září podpořit. Fanoušci pořádají autobusový výjezd. Přihlaste se na něj ve facebookové události.

11 let od tragédie

Ve středu 7. září je tomu 11 let od tragické smrti havlíčkobrodského odchovance Josefa Vašíčka po pádu letadla v ruské Jaroslavli. Na jeho palubě zahynuli 7. září 2011 i další čeští hráči Josef Marek a Karel Rachůnek. Nikdy na Vás nezapomeneme!

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner