23. 9. 2013 | Ladislav Vácha

Jan Soldán opustil obranné řady Rebelů, hokej bude hrát ve Francii

Sestava Rebelů se zeštíhlila o dalšího zkušeného obránce. Po Alešovi Jelínkovi a Janu Pavlíkovi, kteří zakotvili ve druholigovém Pelhřimově, odešel i Jan Soldán. Čtyřiadvacetiletý hokejista absolvoval v Kotlině letní přípravu, ale do nového soutěžního ročníku v havlíčkobrodském dresu už nezasáhl a vydal se na svou první zahraniční misi. „K poslednímu srpnu ukončil smlouvu a odjel zkusit štěstí do Francie,“ uvedl pro náš web po sobotním triumfu na ledě Šumperku sportovní manažer HC Rebel Miroslav Barus. Novým působištěm mladého zadáka se stal klub HC Val Vanoise, který hraje třetí nejvyšší soutěž.

Odchovanec pražské Slavie se v dresu Havlíčkova Brodu poprvé objevil během soutěžního ročníku 2007/08, kdy sem zamířil v rámci tehdejší úzké spolupráce mezi oběma kluby. Za Rebely odehrál 22 zápasů, během nichž si připsal 2 kanadské body za jednu přesnou trefu a jednu asistenci, přičemž zasáhl i do prestižního play-off. S Kotlinou nakonec spojil značnou své dosavadní hráčské kariéry, když zde strávil 5 sezon. Naskočil během nich do úctyhodných 223 soutěžních utkání, v nichž získal 21 kanadských bodů za 5 vstřelených branek a 16 asistencí. Nejvíce se mu dařilo v minulém soutěžním období, kdy zaznamenal 10 bodů (4+6). Oblékl i dres českého národního týmu na univerziádě v tureckém Erzurumu, s pražskou Slavií získal v létě roku 2012 mistrovský titul v inline hokeji.

První ligou ostřílený bek má výhodu v tom, že v týmu potká i své krajany. Po obráncích Janu Zmeškalovi s Petrem Zichem a útočníkovi Petru Stoklasovi je čtvrtým Čechem, který bude dres „Kozorožců“ oblékat. Rozumět si určitě bude i s novými spoluhráči ze Slovenska, jimiž jsou devětadvacetiletý obránce Matúš Luciak, který působil v Kolíně či Benátkách nad Jizerou, a čtyřiadvacetiletý útočník Peter Kopecký.

Jan Soldán

Velmi příjemnou zprávou je také konfrontace s bývalým spoluhráčem z Havlíčkova Brodu, jímž je Michal Borovanský, jenž figuruje v útočných řadách oddílu SO Chambéry. Mnozí fanoušci Rebelů jistě mají tohoto šikovného útočníka, který zářil v havlíčkobrodských barvách čtyři sezony, ještě v živé paměti. Sympatický forvard už v minulosti ukázal, že na Havlíčkův Brod v žádném případě nezapomněl.

„Klukům přeji finále. Proti Ústí určitě mají šanci, budu jim držet palce. Doufám, že se jim podaří postoupit. Chtěl bych pozdravit všechny do Brodu, všechny bývalé spoluhráče, vedení klubu a fanoušky a popřát jim ještě jednou hodně úspěchů v tažení play-off první ligy,“ vzkázal v rozhovoru pro hcrebel.cz do Kotliny v průběhu sezony 2010/11 z francouzského klubu Neuilly-sur-Marne, když naši hráči bojovali v semifinále play-off proti Ústí nad Labem.

Michal Borovanský (Foto 1)

Janu Soldánovi, stejně jako i Janu Pavlíkovi a Alešovi Jelínkovi, patří za jeho výkony velké poděkování, v novém týmu mu přejeme hodně štěstí!

Foto 1: http://www.hockey-chambery.com

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu