BK Havl. Brod - Jiří Čelanský: Jsem přesvědčený, že budeme o postup bojovat i letos
Jiří Čelanský: Jsem přesvědčený, že budeme o postup bojovat i letos

Jiří Čelanský: Jsem přesvědčený, že budeme o postup bojovat i letos

28.11.2018 | Redakce

Generální manažer a hlavní trenér A-týmu odpovídal na dotazy fanoušků

V pondělí 26. listopadu se ve VIP prostorech havlíčkobrodské Kotliny sešla zhruba třicítka fanoušků, která téměř hodinu debatovala s realizačním týmem A-mužstva Bruslařů. Na otázky fanoušků kromě Jiřího Čelanského odpovídali také asistent trenéra Miroslav Duben a trenér brankářů Marek Zapletal. Do shrnutí v tomto článku jsme se snažili vybrat nejdůležitější body, o kterých se na sociálních sítích nejčastěji diskutovalo. Pokud chcete vědět víc, pusťte si audio záznam debaty (54 minut), ve které se mimo jiné mluvilo také o stavu juniorského týmu, sponzorech, nebo zda by mohl Bruslaře posílit Jaromír Jágr.

 

Herní projev A-mužstva

Jak hodnotíte dosavadní průběh sezony?

Jiří Čelanský:

Bohužel jsem se na začátku netrefil v predikci, že bychom měli hrát lépe do obrany. Bohužel nehrajeme lépe, dostáváme spoustu laciných gólů. V poslední době nás trápí i pozice brankáře. Ale jinak mě nepřekvapuje, že hrajeme každý zápas "na krev" do poslední minuty, že jsme často nuceni brát si time, hrát power play a otáčet zápasy v posledních minutách. To jsem očekával, protože tým je mladší. Hlavně v obraně nejsme tak zkušení, tímhle se kluci musí prožít.

Co děláte proti častým vyloučením?

Jiří Čelanský:

Disciplína a hlavně útočné fauly, které nic neřeší, nás stojí body. I k tomuhle jsme přistoupili, udělali jsme disciplinární řád. Bohužel, ač kluci mají mrzký peníz, tak tohle je prostě věc, která nás trápí, která shazuje naši práci.

Co můžete říct k obranné hře a výkonům brankářů?

Jiří Čelanský:

Vím, že nechcete slyšet tuhle větu – že každý hráč má právo na to, aby byl jeho výkon čas od času horší, ale tak to prostě je. Všichni jsme lidi, všichni lidi chybují. Čenda Novák – momentálně to není on. Pracujeme na tom, dáváme mu prostor v tréninku. Ale není to jenom o gólmanovi. My máme problém s obrannou hrou, kolikrát jsme lehkovážní. Pro mě je Čenda furt gólman číslo jedna. Po přípravných utkáních, kde byl náš rozhodující hráč, mu pořád věřím.

Marek Zapletal:

Čeňa si zaslouží podporu, protože jak on pracuje na tréninku, na ledě, na suchu, je absolutně profík. Je z toho sám nešťastný, že se mu teď nedaří. Na tréninku nevypadá vůbec špatně, zapojili jsme nové individuální tréninky trochu do klidu, protože je z toho špatný. Podporu si zaslouží, protože jak Čeňa dře, tak jsem dlouho žádného gólmana neviděl makat.

David Marek teď podává velice dobré výkony. Sem tam ho rozhodí nějaká jeho nepozornost, která je zapříčiněná i věkem. Udělá nějakou blbinu, ale jemu to dochází. Zápas od zápasu, co ho tam pustíme, se zlepšuje, ale jsme s trenérem za jedno, že Čeňa je pořád jednička. Nebereme teď tři, čtyři poslední zápasy, které fakt očividně nevyšly, protože jsme sice góly dali, ale dostali jsme jich daleko víc, což by se nám stávat nemělo. Na to my hrajeme, že góly nebudeme dostávat, a beru to i za své, že se teď nedaří.

Nechybí Čeňku Novákovi konkurence?

Marek Zapletal:

On si to teď už hodně uvědomuje, když v posledních pár utkáních střídal. O to víc mu to v hlavě šrotuje. Bavíme se spolu každý den, ale on nic nevynechá, jede ve všem naplno, což se úplně o všech říct nedá. Tlačíme na to, aby to bylo opravdu u všech, aby i tímto byla konkurence vysoká, a věřím, že Čeňa se za chviličku zvedne a bude zpátky tam, kde byl.

Čekali jsme, že proti Moravským Budějovicím si to sedne – a bum! Byli jsme vyloučení a zrovna čtyři na tři, což je podle mě nejlepší přesilovka, protože je na ledě nejvíc místa. Ještě jsme si to trošku špatně pohlídali, někdo to trefí z první, a jestli jste někdo někdy v brance stál, tak víte, že někdy z té první je fakt těžké odhadnout, jak to ten hráč trefí. Navíc když je to fakt morda. Zrovna první dvě střely a byly z toho dva skoro totožné góly. Pak už je to jedno s druhým, že to nevyrazil, jak měl, a byla z toho trošičku náhodná branka, protože se to tomu hráči odrazilo přímo na hůl. Impuls tam byl. Věříme, že se vrátí do těch kolejí, které očekáváme.

Sestava A-mužstva

Nemáme příliš úzký kádr?

Jiří Čelanský:

Máme úzký kádr, ale to jsme řekli hned na začátku. Já jsem si představoval, že sáhneme do juniorky, vezmeme dva kluky a těmhle našim řekneme: Hele kluci, teď to není ono, podívejte se na nás z trošku jiného úhlu pohledu než ze střídačky. Ale někdy prostě věci okolo nejdou tím správným směrem, jak si myslíš, že by měly jít. Ale jsme tu od toho, abychom to řešili.

Je v plánu hráčské doplnění kádru?

Jiří Čelanský:

Řešíme intenzivně všechny posty. Samozřejmě trh je takový, jaký je. A druhá stránka, chci, abyste všichni věděli, že kasa je bohužel prázdná. Mám v tom velkou zodpovědnost vůči vám. Chci sem přivést hráče, kteří nás posílí. Nejenom že si řekneme, že nás někde tlačí bota a z uleknutí nebo z nějaké hurá akce sem někoho přivedeme, ale opravdu se v tom chceme nemýlit, i když vždycky je to trošku loterie.

Jak byste si představoval posílení kádru?

Jiří Čelanský:

Naše představa jsou vzhledem k rozpočtu dva hráči. Bavíme se o variantách, jestli dva útočníci, nebo útočník a bek, v neposlední řadě zvažujeme i variantu, jestli neoslovíme jednoho zkušeného gólmana. Případně na nějakou výpomoc – třeba měsíční. Na hostování podle svazových regulí starý hráč nemůže.

Platí pro finále pravidlo o počtu odehraných uktáních?

Jiří Čelanský:

Ano, už trochu tikají hodiny. Pokud někoho podepíšeme, musí to být do půlky prosince.

Sportovní cíl A-mužstva

Je v této situaci reálný boj o postup?

Jiří Čelanský:

Když si všechno sedne, jsem přesvědčený, že budeme o postup bojovat i letos. Tým je pracovitý, rveme se o nejvyšší posty. Buďte nám věrní, věřte nám, podporujte nás. Věřím, že i do teď jsme vám radost dělali, a budeme vám ji dělat i dál. Tým je odhodlaný, současná pozice mu také nevoní.

Byly by peníze na případný postup?

Jiří Čelanský:

Žádáme město o dotaci, máme ji přislíbenou. Věříme, že to dopadne, protože nové vedení města je nám velice nakloněno. Městská dotace by měla být natolik velká, že by to teoreticky šlo. Pokud by se to povedlo, tak věřím, že i sponzoři, které máme nasmlouvané na letošek, jsou ochotní dát na vyšší soutěž jiné peníze.

Pusťte si kompletní audio záznam celé debaty (54 minut)

 
Aktuálně na webu
Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

Bruslaři neproměnili střeleckou převahu v góly a prohráli s Řisuty

(sobota 16.10.) S L A N Ý – Po týdenní pauze vyjeli Bruslaři k dalšímu venkovnímu utkání. Tentokrát se vydali do...

 
Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

Černá série je pryč: Dorost porazil v napínavé koncovce Techniku!

(sobota 16.10.) BRNO – Souboj dvou trápících celků začali lépe hráči Havlíčkova Brodu, kteří si vypracovali...

 
Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

Škoda! Junioři v divoké přestřelce padli s prvním Pískem

(pátek 15.10.) Havlíčkobrodští junioři čelili na domácím ledě vedoucímu Písku. Zápas začal velice divoce, kdy...

 
Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

Změny u Bruslařů: Najman odchází do Písku, přichází Klodner

(pátek 15.10.) V kádru havlíčkobrodského A-týmu došlo ke dvěma změnám. V týmu na vlastní žádost skončil z...

 
 
Klub       A-tým       Zápasy       Mládež       Multimédia       Historie       Partneři       Archiv