22. 11. 2021 | Ladislav Vácha

Josef Teplý na kempech šestnáctky zářil! Dvakrát se trefil!

Dva listopadové kempy má za sebou česká reprezentace do šestnácti let. Náš klub může těšit, že své zastoupení na něm měl i náš klub! Dres národního týmu totiž oblékl patnáctiletý útočník Josef Teplý, který válí za extraligový dorost Bruslařů. Mladšímu bratrovi Michala Teplého se dařilo už v Salcburku, když v prvním utkání zaznamenal gólovou asistenci a v odvetě rozhodl o českém vítězství v samostatných nájezdech. Na kempu v Sokolově se měla česká šestnáctka utkat se Švýcarskem, ale utkání byla nakonec kvůli covidové situaci zrušena a byla nahrazena modelovými duely s dorostem karlovarské Energie. Teplý se trefil v prvním zápasu, který ovládli mladí Češi 5:1. Talentovaný forvard z Kotliny navíc nechybí ani na reprezentačním skills kempu, který v těchto dnech probíhá v Litoměřicích! Jen tak dál, Pepo! (Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Do prvního utkání s výběrem Salcburku do sedmnácti let vstoupili mladí Češi velmi dobře a dostali se do dvoubrankového vedení, ale soupeř ještě před první sirénou snížil a v prostřední části dokonal obrat. Razýmova družina však dokázala vyrovnat a nechyběl u toho právě havlíčkobrodský útočník Josef Teplý, který se v 50. minutě blýskl asistencí na přesnou trefu Vojtěcha Steklého. Salcburk však udeřil pouhých 9 sekund před závěrečnou sirénou a došel si pro těsné vítězství 4:3.

EC Red Bull Salcburk "17" – Česko 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Branky a nahrávky: 15. Ruckdächler (Hupach, Schreiner), 23. Mazur, 37. Samanski (Mazur), 60. Sandholzer (Samanski, Veilands) – 7. Jiříček (Steklý), 10. Jung (Král), 50. Steklý (Teplý, Svozil). Rozhodčí: Heinrricher – Vaczi, Vierthaler. Vyloučení: 3:2. Bez využití. V oslabení: 1:0. Střely na branku: 31:36 (12:13, 8:12, 11:11).

Salcburk: Ankirchner – Rebernig, Lemke, Kirchebner, Lexer, Reinthaler, Bosecker – Sandholzer, Juric, Samanski, Gruber, Ruckdäschler, Duller, Schreiner, Hupach, Veilands, Mazur. Trenér: Lavrov.

Česko: Kowalczyk – Fibigr, Jiříček, Svozil, Šmerda, Průšek, Král, Kubánek, Marton – Steklý, Shpilka, Lisler, Pohludka, Raichl, Beran, Vojáček, Jung, Teplý, Humeník, Drančák, Pospíšil. Trenér: Razým.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

V odvetě, která následovala hned druhý den, Češi hned dvakrát o gól vedli, ale jejich soupeř dokázal pokaždé srovnat krok. O vítězi tak musely rozhodnout až samostatné nájezdy, v nichž vystřelil svému týmu vítězství právě Josef Teplý! Kanonýr z Kotliny nic složitého nevymýšlel a chladnokrevně přišpendlil puk pod horní tyčku.

EC Red Bull Salcburk "17" – Česko 2:3sn (1:1, 0:0, 1:1 – 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Reinthaler (Hupach), 60. Bosecker (Schreiner) – 4. Lisler (Drančák), 54. Shpilka, rozh. nájezd Teplý. Rozhodčí: Moidl – Vaszi, Vierthaler. Vyloučení: 2:2. Využití: 1:0. Střely na branku: 33:35 (6:12, 13:9, 12:12 – 2:2). Bez diváků.

Salcburk: Lamp – Ankirchner, Rebernig, Lemke, Kirchebner, Lexer, Reinthaler, Bosecker – Sandholzer, Juric, Samanski, Gruber, Ruckdäschl, Duller, Schreiner, Hupach, Veilands, Mazur. Trenér: Lavrov.

Česko: Mařík – Svozil, Kubánek, Jiříček, Král, Fibigr, Průšek, Šmerda, Marton – Humeník, Pospíšil, Drančák, Pohludka, Beran, Vojáček, Jung, Teplý, Raichl, Steklý, Lisler, Shpilka. Trenér: Razým.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Nominace české šestnáctky do Salcburku

Brankáři:

Samuel Kowalczyk (Zlín), Denis Heczko (Třinec), Matyáš Mařík (Třemošná).

Obránci:

David Svozil (Přerov), Alex Kubánek (Slavia Praha), Adam Jiříček (Plzeň), Adam Král, Pavel Průšek (oba Liberec), Jakub Fibigr (Vítkovice), Filip Samek (Hradec Králové), Samuel Šmerda (Pardubice).

Útočníci:

Vasyl Shpilka (Liberec), Oskar Lisler (Mladá Boleslav), Maxmilian Curran (Slavia Praha), Daniel Florýk (Lidingö, Švédsko), Václav Raichl (Litvínov), Josef Teplý (Havlíčkův Brod), Samuel Karol Jung (Havířov), Petr Sikora, Šimon Pohludka (oba Třinec), Matěj Vojáček (Jihlava), Sebastian Glas (Vítkovice), Samuel Drančák (České Budějovice).

Náhradníci:

Brankáři: Jakub Milota (Třinec), Šimon Vedral (Slavia Praha). Obránci: Dominik Löffler (Jihlava), Pavol Cipko (Karlovy Vary), Jan Janský, Adam Marton (oba Sparta Praha), Tadeáš Burda (Hradec Králové), Jacob Ficenec (Liberec), Matyáš Man (Vítkovice). Útočníci: Jaroslav Pospíšil (Chomutov), Lukáš Tůma (Litvínov), Šimon Potoma (Sparta Praha), Kryštof Seidenglanz (Šumperk), Tomáš Pittr (Plzeň), Michal Červenka (Kometa Brno), Vojtěch Steklý (Mladá Boleslav).

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

V modelovém zápasu proti dorostu Karlových Varů si mladí Češi zastříleli a došli si pro hladkou výhru 5:1. Josef Teplý nastoupil ve druhém útoku české reprezentační šestnáctky a nejvíce zazářil v 8. minutě, když zvýšil svou brankou na 2:0.

Česko – HC Energie Karlovy Vary dorost 5:1 (4:1, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 5. Titlbach, 8. Teplý (Benák, Král), 12. Benák (Král, Hlinský), 18. Benák (Král), 25. Sikora (Jiříček, Chaloupka) – 9. Pavelec. Rozhodčí: Glanc – Kokrment, Baxa. Vyloučení: 2:6. Využití: 1:0. Diváci: 111.

Česko: Ondráček – Galvas, Zielinski, Chaloupka, Jiříček, Švec, Hlinský, Šmerda, Marton – L. Král, Benák, Klíma – Sikora, Drančák, Teplý – Titlbach, Kos, Vojáček – Zeman, Steklý.

Karlovy Vary: Pavlovic (30. Psohlavec) – Kubíček, Mähler, Anton, Cipko, Postl, Malý – Handl, M. Váňa, V. Váňa, T. Král, Pastor, Šilhan, Holejšovský, Záhejský, Pavelec, Šmíd.

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Odveta se Razýmově partě nepovedla. S dorostem Energie se jí střelecky vůbec nedařilo a se Západočechy padla po výsledku 1:4. Josef Teplý tentokrát žádný kanadský bod nezískal.

Česko – HC Energie Karlovy Vary dorost 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Branky a nahrávky: 58. Klíma (Pastor) – 4. Záhejský (Anton), 23. V. Váňa (M. Váňa), 49. Kubíček (Handl, Mähler), 60. M. Váňa. Vyloučení: 4:6. Využití: 0:2. Diváci: 135.

Česko: Milota (32. Ondráček) – Galvas, Zielinski, Chaloupka, Jiříček, Švec, Hlinský, Šmerda, Marton – L. Král, Benák, Klíma, Sikora, Drančák, Teplý, Titlbach, Kos, Vojáček, Zeman, Steklý, Pastor. Trenér: Razým.

Karlovy Vary: Ebenstreit – Kubíček, Mähler, Anton, Cipko, Postl, Malý – Handl, M. Váňa, V. Váňa, T. Král, Šilhan, Holejšovský, Záhejský, Pavelec, Šmíd.

Nominace české šestnáctky na modelové zápasy s K. Vary

Brankáři:

Jan Ondráček (Šumperk), Jakub Milota (Třinec), Samuel Kowalczyk (Zlín).

Obránci:

Tomáš Galvas (Olomouc), Aleš Zielinski (Havířov), Adam Martin Hlinský (Mladá Boleslav), Marek Chaloupka, Jakub Fibigr (oba Vítkovice), Martin Švec (Slavia Praha), Adam Jiříček (Plzeň), Samuel Šmerda (Pardubice).

Útočníci:

Matěj Kubiesa (Třinec), Adam Benák (Plzeň), Lukáš Král, Jiří Klíma (oba Hradec Králové), Adam Titlbach (Chomutov), Adam Veselský (Jihlava), Ondřej Kos (Kometa Brno), Samuel Drančák (České Budějovice), Samuel Karol Jung (Havířov), Oskar Lisler, Vojtěch Steklý (oba Mladá Boleslav), Josef Teplý (Havlíčkův Brod).

(Foto: Ronald Hansel, Juniorský hokej)

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři