11. 2. 2024 | Ladislav Vácha

Jsem rád, že mi to tam už konečně spadlo, těší premiérová trefa Michala Kerbera. Schoval si na památku puk?

V 16. minutě práskl na modré čáře do puku a krásnou střelou propálil gólmana Irgla. Michal Kerber se dočkal na ledě Šumperku své premiérové trefy v A-mužstvu a nasměroval Bruslaře k nesmírně důležitému vítězství 3:1. „Určitě jsem rád za to, že už jsem to prolomil a ten první gól mi tam konečně spadl. Zápas hodnotím určitě pozitivně. Plnili jsme to, co jsme měli, a vyhráli jsme za tři body,“ pochvaluje si jednadvacetiletý obránce. (Foto: Markéta Křížová)

Kebčo, vyhráli jsme v Šumperku velmi důležitý zápas 3:1. Jak utkání ze svého pohledu hodnotíš?
Zápas hodnotím určitě pozitivně. Plnili jsme to, co jsme měli, a vyhráli jsme za tři body, což je hodně důležité.

V 16. minutě jsme se dostali do vedení. Bylo pro zbytek zápasu hodně důležité, že jsme dali první gól my?
Určitě to bylo důležité. Dodalo nám to ještě trochu víc energie. Důležité bylo to, že jsme dobře plnili taktické pokyny trenérů.

Skóre zápasu jsi otevřel právě ty a byla to tvoje premiérová trefa v A-týmu. Jsi rád, že ses konečně dočkal první vstřelené branky? Schoval sis na památku puk?
Určitě jsem rád za to, že už jsem to prolomil a ten první gól mi tam konečně spadl. Puk jsem si bohužel nenechal.

(Foto: Markéta Křížová)

Ve druhé třetině jsme přidali další dva góly a vedli jsme 3:0. Bylo hlavním cílem hrát ve třetí třetině dobře zezadu a nepustit soupeře do kontaktu?
Hodně důležitý byl hlavně třetí gól, který jsme dali po ubráněném oslabení. Třetí třetinu už jsme pak odehráli tak, jak jsme měli. Hráli jsme dobře zezadu, jednoduše a dobře jsme vyhazovali puky od nás z pásma.

Zmínil jsi oslabení. Přišlo mi, že jsme při nich bránili hodně dobře, souhlasíš?
Soupeř si nějaké šance při přesilovkách vytvořil, ale Čenda to v bráně skvěle zavřel. To nám určitě hodně pomohlo.

Šumperku jsme odskočili na šestibodový rozdíl, což je vzhledem k velkému boji o první osmičku a účast v play off hodně důležité. Vidíš to stejně?
Byl to hodně důležitý zápas. Teď nás čeká další důležité utkání v pondělí proti Kopřivnici, které také potřebujeme zvládnout a získat doma všechny tři body.

(Foto: Karolína Vencovská)

Jak už jsi nakousl, máme před sebou během příštího týdne tři zápasy v domácím prostředí, když postupně vyzveme Kopřivnici, Žďár nad Sázavou a Valašské Meziříčí. Potřebujeme získat co nejvíc bodů, abychom si pomohli k účasti v play off...
Jsou to samí těžcí soupeři, takže nás nečeká nic jednoduchého. Utkání jdou teď rychle za sebou, takže se na to musíme dobře připravit po fyzické i po psychické stránce. Snad nás přijde podpořit hodně fanoušků!