29. 11. 2021 | Ladislav Vácha

Jsme moc rádi, že jsme to zvládli, těší Kuchtu. Gól věnoval Sofince

Už je to zase veselejší! Bruslaři si po nepříjemné porážce v Písku spravili chuť a po skvělém výkonu vyhráli na ledě Chebu přesvědčivě 6:2. A co víc, ztrátu na Klatovy smazali přesně o polovinu! Na Západočechy tak v tuto chvíli ztrácejí tři body. Parádní výkon předvedl kapitán Petr Kuchta, který se na vítězství podílel jednou přesnou trefou a dvěma asistencemi. „Kamarádovi se v týdnu narodilo dítě a řekl mi, že mám pro jeho dceru dát gól. Jsem moc rád, že jsem splnil svůj úkol. Tenhle gól tak chci věnovat Sofince Semrádové,“ předvedl hezké gesto vousatý střelec.

Péťo, v Chebu jsme urvali důležité vítězství 6:2. Jak zápas hodnotíš?
Hodnotím ho určitě pozitivně, protože jsme vyhráli. Výhru i body potřebujeme, protože bojujeme o play off. Jsme moc rádi, že jsme to zvládli.

Hodně nám asi pomohla už ta první třetina, po které jsme vedli 2:0. Potom jsme ve druhé třetině přidali ještě dvě branky. To nás asi hodně uklidnilo, souhlasíš?
Dva góly v první třetině byly samozřejmě super, i když si myslím, že pro Cheb to bylo trošku kruté. Řekl bych, že Nepiho třetí gól byl rozhodující a zlomový. Hodně překlopil misky vah na naši stranu.

Tobě se dnes utkání hodně povedlo, vstřelil jsi naši čtvrtou branku. Jak bys popsal svůj gólový moment?
Byli jsme v obranném pásmu a sjel jsem si na svou stranu. Viděl jsem, že Koště měl puk na hokejce. Trošku jsem na něj musel houknout, protože měl hlavu dole. Pak mi to ale hodil a jel jsem z levé strany téměř sám na bránu, dobrusloval mě soupeřův bek. Trefil jsem to pod lapačku, to je moje oblíbené místo. (směje se) Jsem rád, že děláš rozhovor právě se mnou. Kamarádovi se v týdnu narodilo dítě a řekl mi, že mám pro jeho dceru dát gól. Jsem moc rád, že jsem splnil svůj úkol. Tenhle gól tak chci věnovat Sofince Semrádové.


Ke gólu jsi přidal i dvě asistence. Jak jsi viděl obě situace?
Nejdříve Ludvajs vyhrál buly a já jsem to Nepimu jenom přiťukl. Nepimu se v Chebu velmi daří, takže potvrdil svoji formu a dal ten zlomový gól. A druhá asistence se zrodila tak, že jsme si vepředu vynutili větší tlak, já jsem přenesl hru na druhou stranu a jel jsem střídat. Jany to pak hodil na Koštěho a Koště to tam bravurně uklidil.

Cheb se snažil docela hodně střílet a dobře se tlačil do brány. V těžkých chvílích nás určitě hodně podržel v bráně Chali, viď?
Jo, kluci v bráně nás drží, chytají opravdu dobře. Na druhou stranu, od toho jsou gólmani, aby chytili něco navíc. Stejně tak jako my musíme dát gól, tak oni zase musí chytit i něco těžšího než jen nějaká nahození. Chali určitě podal super výkon a pomohl nám.

Po dlouhém ošetřování hráče domácích to vypadalo, že jsme ve druhé půlce třetí třetiny trochu vypadli z tempa...
Byla to samozřejmě nepříjemná situace. Neviděl jsem, jak k tomu došlo, ale utkání se přerušilo a delší dobu se nehrálo. Je těžké se pak vrátit zpátky do zápasu, navíc při vysokém vedení 6:1, kdy už bylo prakticky rozhodnuto a zápas se už jen dohrával. Určitě není dobře, že jsme to takhle podcenili a v závěru jsme se na to vykašlali, ale tak trochu to k tomu svádělo. Jsme jenom lidi.


Nastoupil jsi ve třetím útoku s Koštětem a Ludvou. Vypadalo to, že vám spolupráce hodně svědčila...
Už spolu hrajeme delší dobu a svědčí nám to. Koště říkal, že prý by ani s nikým jiným hrát nechtěl. (směje se) Já s Ludvou už spolu navíc hrajeme pár let. Já navíc musím na Koštěho dávat pozor, protože jsem jediný, koho poslouchá. Kony mi ho tam dává naschvál a ještě mi říká „Prosím tě, toho Koštěho si srovnej!“. Hrát tak se mnou musí a vlastně i chce, takže se nám to spolu hezky sešlo. (směje se)

Ve třetí třetině jsme hráli oslabení tři na pět, když Mlyny a Klímič vyhodili puk mimo hřiště. To se asi také moc často nestává...
Je to sport a hokej, stát se může cokoliv. Za toho stavu to samozřejmě bylo takové úsměvné. Vyhrál jsem na Klímiče buly a on to prostě hodil na tribunu, tak jsem se mu vytlemil do ksichtu. (směje se)

Po vysoké porážce v Písku to byla určitě i z psychologického hlediska důležitá výhra, která by nás mohla do dalších utkání nakopnout, souhlasíš?
Určitě. Myslím si, že v Písku to nebylo z naší strany až tak hrozné, abychom prohráli 0:6. Každá výhra samozřejmě tým nakopne a zvedne mu sebevědomí. Musíme na to navázat a potvrdit to v dalším zápase.


Ve středu přivítáme doma Příbram, na kterou se nám zatím daří. Určitě by to chtělo zápas znovu takhle dobře zvládnout...
Určitě. Příbram má ale dobrý tým, hrají tam šikovní kluci. S tím, že se nám na ně daří, bych byl opatrný. To, že jsme s Příbramí dvakrát vyhráli, neznamená, že vyhrajeme i další čtyři utkání, která nás s ní ještě čekají. Musíme se na zápas dobře zkoncentrovat a znovu hrát naši hru. Pokud se všechno sejde a bude nám to fungovat, tak vyhrajeme!

Aktuality

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 14. února | Kapitán áčka i juniorky je Kuchta, směje se zadák Brodu. Jak zvládl tým proměnu?, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Charitativní aukce

Asociace druholigových klubů ledního hokeje spustila charitativní aukci artefaktů z Utkání Hvězd, které se konalo v Příbrami. Výtěžek z aukce věnuje Asociace do projektu "Nemysli jen na sebe", který spravuje Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou Trutnov.

Přeložení zápasu

Bruslaři se v sobotu 2. prosince měli utkat v rámci 20. kola proti Novému Jičínu, zápas byl ale kvůli sněhové kalamitě odložen. Utkání se tak odehraje v náhradním termínu v pátek 2. února od 18:00.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Hlavní partneři

Partneři klubu