26. 11. 2021 | Štěpán Ondráček

Bruslaře čeká litá bitva! Zamíří na led Chebu

Po nepovedeném představení na ledě píseckých Králů se pokusí havlíčkobrodští Bruslaři o reparát. Svěřenci trenéra Michala Konečného vyjedou na další zápas mimo mantinely Kotliny. Soubor z Vysočiny odehraje 19. kolo v sobotu 27. listopadu. Soupeřem bude nevyzpytatelný HC Stadion Cheb. Úvodní vhazování je naplánováno na 17:00. Přijeďte Havlíčkobrodské podpořit v bitvě o další body!

HC Stadion Cheb

Založení klubu: 1978
Stadion: Zimní stadion Cheb (kapacita 1 670 míst)

53:78 skóre 61:65
8:3 (Řisuty, venku) nejvyšší výhra 7:1 (Cheb, doma)
2:9 (Tábor a Klatovy, venku) nejvyšší porážka 0:6 (Písek, venku)
David Troška – 16 bodů (4+12) nejproduktivnější hráč Tomáš Mlynář – 20 bodů (8+12)
Martin Trapl, David Holub – 5 gólů nejlepší střelec Jakub Čejka, Jan Bulín – 9 gólů
David Troška – 12 asistencí nejlepší nahrávač Luboš Voříšek –15 asistencí
David Troška – 16 bodů (4+12) nejproduktivnější obránce Michal Kliment – 10 bodů (4+6)
Jakub Kašpar 3,65 (16 zápasů)
Daniel Vecka 7,5 (3 zápasy)
Adam Horák 4 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Martin Nedvěd 3,42 (11 zápasů)

Stadion trápí soupeře

Chebu patří v prozatímním ročníku šestá pozice, ovšem v posledních zápasech podává velmi výborné výkony. Stadion dokázal v několika duelech potrápit týmy z první trojky. Body byly blízko proti Táboru i Kobře Praha, jenže oba celky ukázaly své zkušenosti, kterými dokázaly ukořistit všechny body. Cheb v posledních dvou kolech padl se zmíněnými celky, ale dokázal si poradit s Pískem nebo Řisuty.

Kompletní soupiska Chebu

Troška s Kašparem táhnou Cheb

Každý tým má svého lídra, to samé platí o Chebu. Stadion táhne svými výkony obránce David Troška. Osmadvacetiletý zadák má úžasná čísla a leckterý tým by ho chtěl do mužstva. Troška za dvanáct utkání zaznamenal úctyhodných 16 bodů (4+12). O tři body méně má na svém kontě útočník Martin Trapl. Forvard Stadionu má skoro totožný zápis, když má třináct bodů za sedm branek a šest nahrávek. Jedničkou mezi třemi tyčemi je Jakub Kašpar, který má šestnáct startů. Gólman Chebu pomáhá svým spoluhráčům i směrem do ofenzivy, když nasbíral čtyři gólové nahrávky.

David Troška vévodí týmové produktivitě svého celku
(Foto: Alena Zapletalová, hckobra.cz)

Bruslaři padli s Pískem

V dalším kole vyjeli havlíčkobrodští hokejisté do Písku, kde se střetli s posledními Krály. Zápas od začátku vycházel Jihočechům, kteří v první třetině nasázeli dvě branky. Havlíčkův Brod se pokoušel smazat nulu na svém kontě, ale bezchybného Kříže nedokázal nikdo prostřelit. Výhru Písku režíroval Sýbek, který nasbíral čtyři body (1+3).

znak týmu 6 – 0 znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Brož (J. Volf), 9. L. Volf (Šuhaj, Sýbek), 23. Bednařík, 25. Šuhaj (Sýbek), 27. Šuhaj (Sýbek, Novák), 54. Sýbek (Novák, L. Volf). Rozhodčí: Šmika – Jurak, Maňák. Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 155. Střely na branku: 32:24 (11:11, 11:7, 10:6). Průběh utkání: 6:0.

IHC Králové Písek: Kříž (Buchta) – Dvořák, Kouba, Dudáček, Najman, Novák, Turek, Popela – L. Volf, Bednařík, Brož, Čížek, Matějček, Hollar, J. Volf, Januška, Šuhaj, Sýbek (C).

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) - Kliment (A), Benák, Dudycha, Kutlvašr, Janoušek - Košťál, Voříšek, Čejka - Tecl, Kuchta (C), Holenda - Fiala, J. Ludvík, Pártl.

Havlíčkobrodští marně dobývali branku Kříže
(Foto: Petr Eliáš, ihcpisek.cz)

Chebu nevyšla stíhací jízda na Kobře

Zlepšené výkony chtěli potvrdit hokejisté Chebu, kteří se představili na ledě Kobry. Pražané šli do vedení a v polovině první třetiny vyrovnal David Troška, jenže domácí si vzali své vedení zpět. Dvěma slepenými brankami ve třinácté minutě odskočili svému sokovi. Stadion dokázal snížit na rozdíl jedné trefy, ale na body nedosáhl, když se do prázdné klece trefil Tomáš Šťastný.

znak týmu 5 – 3 znak týmu

Branky a nahrávky: 4. Zídek (Havrda), 13. Heldák (Knesl), 13. T. Šťastný (Šteiner, Bříška), 29. Bříška (Tondr, Ryzák), 60. T. Šťastný (Bříška, Šteiner) – 10. Troška (Holub, Vašíček), 39. Křemen (Kašpar), 58. Troška (Prošek, Novotný). Rozhodčí: Veinfurter – Goltsch, Všetečka. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:2. Diváci: 57. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:3, 5:3.

HC Kobra Praha: Sochůrek – Šteiner, Knesl, Pelant, Holý, Ryzák, Ženíšek, Duda, Janda – Tondr, T. Šťastný, Zídek, Heldák, Hrubý, Bříška, Novák, Havrda, Petrov, Petrák, Mucha, Janča.

HC Stadion Cheb: Kašpar – Kořán, Zavřel, Vápeník, Strýček, Stejskal – Hafijanič, Troška, Krutina, Fečo, Romanov, Prošek, Hradecký, Křemen, Novotný, Holub, P. Šťastný, Vašíček.

Jakub Kašpar vzdoroval domácím útočníkům, ale body svému celku nepřinesl

Bruslaři rozstříleli Cheb sedmi góly

Ve dvanáctém kole na sebe narazili hokejisté Havlíčkova Brodu a Chebu. Domácí Bruslaři využili naplno domácího prostředí, když po dvou třetinách vedli 3:0. V poslední části Stadion snížil, ale rozjetý Havlíčkův Brod si došel pro nejvyšší výhru sezony. Na vítězství 7:1 se čtyřmi body podíleli Luboš Voříšek (1+3) a Jan Bulín (2+2).

znak týmu 7 – 1 znak týmu
Branky a nahrávky: 14. Mlynář (Kliment, Holenda), 29. Zvěřina (Voříšek, Bulín), 40. Košťál (Kuchta, T. Ludvík), 51. Bulín, 54. Voříšek (Bulín, Mlynář), 57. Bulín (Voříšek, Čejka), 59. Mlynář (Voříšek, Kliment) – 47. Prošek (Křemen, Novotný). Rozhodčí: Tomáš Goňa – Pavel Mikšík, Dominik Viskot. Vyloučení: 7:9. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 321. Střely na branku: 48:19 (17:10, 15:4, 16:5). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 7:1.

BK Havlíčkův Brod: Chaloupek (Nedvěd) – Čermák, Benák, Kliment (A), Zvěřina, Krejčí, Klodner – Tecl, Mlynář, Holenda – Čejka, Voříšek, Bulín – Košťál, T. Ludvík (A), Kuchta (C) – J. Ludvík, Vacík, Kalač.

HC Stadion Cheb: Kašpar (Vecka) – Leština (A), Zavřel, Strýček (C), Vápeník, Kořán, Šik, Stejskal (A) – Trapl, Fečo, Prošek, Křemen, Kuluris, Krejsa, Holub, Novotný, Krutina, Šťastný, Vašíček.

Víte, že...

...Havlíčkův Brod povolil Chebu v dosavadních dvou zápasech po jedné brance v každém měření sil (první zápas 3:1 a druhý 7:1)?

...obránce David Troška je jediným obráncem napříč druhou ligou, který vévodí týmovým statistikám? Zadák Chebu má šestnáct bodů...

...Stadion vstřelil Havlíčkovu Brodu gól pokaždé ve třetí třetině? V prvním zápase se prosadil ve 48. minutě Holub a v dalším klání ve 47. minutě Prošek...

...Bruslaři naposledy padli na ledě soupeře bez vstřeleného gólu v sezoně 2019/20, když nestačili na Valašské Meziříčí (0:4)?

...Havlíčkův Brod ani Cheb v letošním ročníku nepadly v prodloužení nebo v nájezdech?