19. 9. 2018 | Dominik Adam

Junioři cestují do neporažené Boleslavi, dorost vyzve v derby Žďár

Je to tady! Mládežnické kategorie sehrají další duely. Svěřenci Václava Adama a Richarda Cachnína se ve čtvrtek 20. září představí od 18:00 na ledě Mladé Boleslavi. Mladoboleslavský celek je doposud neporažen a je na prvním místě tabulky. V sobotu 22. září odehrají junioři další utkání s Mountfield HK, který v prvním kole porazili 1:0. Úvodní buly na královehradeckém ledě bude vhozeno v 16:00. Dorostenci po dvou vítězství budou cestovat do Žďáru nad Sázavou, kde se v sobotu od 17:00 odehraje další krajské derby. Plameny za tři zápasy získaly jen jeden bod.

Junioři

Svěřenci Václava Adama a Richarda Cachnína začali sezonu skvěle, když v úvodním kole porazili na domácím ledě Mountfield 1:0 po trefě Tomáše Kulhánka. V tomto zápase Bruslaři neztratili ani bod, když vyhráli i samostatné nájezdy 2:0. V druhém zápase přivítali na svém ledě pardubické Dynamo, které po dvou třetinách vedlo 2:0. Celek z Kotliny nezahodil flintu do žita a ve třetí třetině otočil vývoj zápasu na 4:2. Pardubice ale z Kotliny odjely s jedním bodem, když v prodloužení využily početní výhodu. Bruslaři poté cestovali do Liberce, kde prohráli v základní hrací době 0:5, ale neodjeli s prázdnou, protože Štěpán Dudycha rozhodl napínavé samostatné nájezdy. Do Kotliny přijela pražská Sparta, která po vysokém skalpu Pardubic chtěla porazit i havlíčkobrodský tým. Hosté po první periodě vedli o tři branky. Bruslaři poté na soupeře tlačili, ale nakonec prohráli 3:6. Broďáci tak poprvé nezískali v utkání ani bod, jelikož prohráli i prodloužení.

BK Mladá Boleslav

Založení klubu: 1908
Stadion: ŠKO-ENERGO Aréna (kapacita 4 200 míst)
Klubové barvy: zelená a bílá
Webové stránky klubu: bkboleslav.cz
Trenér: Jan Křivohlávek
Sestava z posledního utkání: Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Zajíček, Hovorka, Imlauf, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma.

Mountfield HK

Založení klubu: 2013
Stadion: ČPP Aréna (kapacita 6 890 míst)
Klubové barvy: bílá, černá a červená
Webové stránky klubu: mountfieldhk.cz
Trenér: Aleš Krátoška

Minulé kolo Mladé Boleslavi

Mladoboleslavští junioři vstoupili do sezony dobře a po čtyřech kolech vedli tabulku. Svoje bodové konto dokázali rozšířit i v Liberci. Na ledě Bílých Tygrů vyhráli v základní hrací době 4:1, přičemž hned tři branky vstřelili v početních výhodách. V nadstavbovém prodloužení ani jeden tým neskóroval a na řadu přišly samostatné nájezdy, v nichž o zisku bonusového čtvrtého bodu rozhodl boleslavský kapitán Jan Grim.

znak týmu 1 – 4 znak týmu

Branky a nahrávky: 24. Cikhart (Šafařovský) – 17. Dotter (Závora, Foerster), 33. Klikorka (Hovorka, Moravčík), 51. Moravčík (Houška), 55. Dotter (Houška), rozh. náj. Grim. Rozhodčí: Folk – Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 7:3. Využití: 0:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 43. Střely na branku: 30:32. Třetiny: 0:1, 1:1, 0:2 - N 0:0 - 0:1. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4.

Bílí Tygři Liberec: Čajan – Kovář, Aubrecht, Šuráň, Hampl, Charvát, Žůrek, Had – Dospěl, Šafařovský, Hájek (C), Strnad, Jiruš, Klapka, Drábek, Cikhart, Vomáčka, Šeliga, Žemba

BK Mladá Boleslav Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, Zajíček, Hovorka, Imlauf, Procházka – Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, Houška, Grim (C), Vasilev, Moravčík, Šíma

Průběh sezony z pohledu Mountfieldu

Královehradecký celek začal sezonu na ledě havlíčkobrodského týmu, odkud si odvezl porážku 0:1. Ve Druhém utkání se Mountfield představil na vlastní půdě, kde hostil Liberec. Utkání došlo až do prodloužení, které zvládli lépe domácí a vyhráli tak 5:4. Ke třetímu duelu cestovali Krátoškovi svěřenci do Mladé Boleslavi, kde prohráli 1:2. Královehradecký tým si z tohoto zápasu odvezl alespoň bod, jelikož vyhrál samostatné nájezdy 1:0. Na led Mountfieldu přijelo Dynamo Pardubice. Z tohoto duelu vyšli lépe Hradečtí, kteří po skalpu soupeře 6:0 a výhrou v samostatných nájezdech 1:0 si připsali čtyři body do své sbírky.

Havlíčkobrodští v minulé sezoně s Mladou Boleslaví jednou vyhráli a jednou prohráli.

Dorostenci

Beránkovi svěřenci začali sezonu na brněnském ledě. Havlíčkobrodský celek po vyrovnané třetině, nakonec prohrál 1:8. Bruslaři se poté představili na ledě Tábora, kde slavili první vítězství sezony. Kohouty porazili 3:2 a brali i bonusový bod, jelikož zvítězili v samostatných nájezdech 1:0. Dorostenci se poté představili na domácí půdě, kde přivítali krajského rivala Duklu Jihlava. Toto utkání vyhráli domácí 3:2, ale Jihlavští brali bonusový bod za výhru v nadstavbovém prodloužení.

SKLH Žďár nad Sázavou

Založení klubu: 1939
Stadion: Zimní stadion Bouchalky
Klubové barvy: bílá, červená a černá
Webové stránky klubu: hokejzr.cz
Trenér: Jiří Šejba
Sestava z posledního utkání: Dlouhý (41. Havlík) – Macek, Gürtler, Beran, Pecka, Joudal, Sochor, Pelikán, Číhal – Procházka, Pražák, Kotrba, Elis, Matas, Brúha, Bačo, P. Doležal , J. Doležal.

Žďárským hokejistům nezačal soutěžní ročník vůbec dobře, jelikož v prvním utkání podlehli Mladé Boleslavi 1:10. Ve druhém zápase se Plameny představily na domácím ledě, kde přivítaly Motor České Budějovice. Toto utkání prohrály 4:7, ale nezůstaly na suchu, když braly díky Procházkově trefě bonusový bod z prodloužení. Třetí zápas se svěřencům Jiřího Šejby vůbec nepovedl, jelikož jeho celek si z Brna odvezl vysokou porážku 0:11.