26. 10. 2021 | Tomáš Sochor

Juniorka vyzve Porubu, dorost čekají pražské výběry

Havlíčkobrodští junioři v posledním kole vysoko porazili poslední tým západní skupiny. Tento týden je čeká poslední celek skupiny východní. Poruba, která nyní Bruslaře čeká, však skýtá mnohem větší výzvu než Kralupy nad Vltavou. Dorostenci mají před sebou poslední třetinu základní části. Tento týden je čeká nejbližší pronásledovatel – Kobra Praha a také Slavia Praha, která je pouze dva body před havlíčkobrodským výběrem.

Juniorka

HC RT TORAX Poruba 2011

Založení klubu: 1946
Stadion: RT TORAX Arena (kapacita 5 000 míst)
Klubové barvy: červená, modrá a bílá
Webové stránky klubu: hcporuba.cz
Trenéři: Tomáš Sršeň

Poruba je ve východní skupině zatím poslední. Na páté Warriors Brno však ztrácí pouhé dva body. Defenzivní činnost má TORAX zmáknutou dobře, horší je to se střílením gólů. V tomto ohledu je horší právě pátý celek tabulky. Poruba se však v posledních zápasech chytla. Měla na kontě sérii tří vítězství v řadě. Předtím pořádně potrápila Písek, se kterým padla až po samostatných nájezdech. V posledním kole však padla s Šumperkem.

Nejproduktivnějšími hráči týmu jsou s osmi body obránce Kacper Marcin Macias (4+4), jenž je zároveň i nejlepším střelcem a Matěj Halata (1+7), který má na kontě nejvíc asistencí. Nejlepším hráčem je však momentálně brankář Marek Slíž, který si drží výbornou bilanci 2,25 obdržených branek na zápas.

HC RT TORAX Poruba 2011 – BK Havlíčkův Brod (31.10.2021, 13:30) online přenos


Šumperk zastavil porubskou sérii vítězství
(Foto: Patrik Rošič, hcporuba.cz)

Dorost

HC Kobra Praha

Založení klubu: 1929
Stadion: Zimní stadion Kobra Praha (kapacita 600 míst)
Klubové barvy: modrá a žlutá
Webové stránky klubu: hckobra.cz
Trenéři: Jiří Doležal

Kobra je momentálně o bod osmá před Táborem a Technikou Brno. Na kýženou sedmou příčku však ztrácí bodů deset. Tým s hadem ve znaku má s devadesáti obdrženými brankami zdaleka nejhorší defenzivu v Extralize dorostu ve skupině Střed. Napříč skupinami je pak horší pouze PZ Kladno. Jediné zápasy, které Kobra vyhrála, byly právě proti Táboru a Technice Brno. Bonusový sedmý bod pak získala v utkání proti Pardubicím.

Nejproduktivnějšími hráči jsou se sedmi body Vojtěch Příhoda (4+3) a Adam Kovář (2+5). Třetí Richard Štípek (3+3) potřeboval na zisk šesti bodů pouze osm zápasů. Špatná obranná hra se černě podepisuje na statistikách brankářů. Jonáš Bašta má 6,07 inkasovaných gólů na zápas, jeho parťák Josef Simon dokonce 11,04.

BK Havlíčkův Brod – HC Kobra Praha (28.10.2021, 14:00) online přenos


HC Slavia Praha

Založení klubu: 1900
Stadion: Zimní stadion EDEN (kapacita 5 700 míst)
Klubové barvy: červená a bílá
Webové stránky klubu: hc-slavia.cz
Trenér: Ladislav Slížek

Slavia je s devatenácti získanými body na čtvrtém místě. Sedmý Havlíčkův Brod je však za ní jen o pouhé dva body. Naopak třetí Sparta má pod sebou měkoučký polštářek v podobě osmi bodů. Sešívaní bez problémů vyhrávají zápasy, kde jsou v roli favorita. Naopak v těch těžších duelech se jí moc nedaří. To se ale začíná měnit. V odvetě vzala Slavia bod druhému Hradci Králové, když prohrála až po prodloužení. V zatím posledním kole deklasovala Pardubice 5:0.

Nejproduktivnější Slávista Radek Tomas (7+5) je zároveň nejlepší střelec . V závěsu za ním je Maxmilian Curran, který stihl deset bodů (5+5) nasbírat za devět zápasů, když musel vynechat první tři kola. Osmi body (1+7) se může pochlubit obránce Martin Švec. Výbornými výkony se prezentuje brankář Benjamin Vavřena, který momentálně průměrně pouští 1,9 gólů na zápas.

HC Slavia Praha – BK Havlíčkův Brod (30.10.2021, 17:30) online přenos


Slavia vydobyla bod ve favorizovaném Hradci Králové
(Foto: Martin Voltr, mountfieldhk.cz)

Zápasový program tříd

9. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Střelci Jindřichův Hrade (30.10.2021, 14:15)

8. třídy: HC Ledeč nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod (30.10.2021, 13:15)

7. třídy: BK Havlíčkův Brod – HC Střelci Jindřichův Hradec (30.10.2021, 12:15)

6. třídy: HC Ledeč nad Sázavou – BK Havlíčkův Brod (30.10.2021, 11:15)

Aktuality

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

Informace pro rodiče

Prosíme rodiče, abyste si vyzvedli z kabin své osobní věci. Klubové věci tam prosím nechte, jsou to zejména tréninkové dresy, zápasové dresy a štulpny. Nejprve ale kontaktujte své trenéry a vedoucí a domluvte se s nimi. Do kabin se ode dneška dostanete přes vrátnici od 7:00 do 14:00.

Začátek přípravy mládež

V tomto týdnu budeme hráče a rodiče informovat ohledně začátku přípravného období na sezonu 2020/21 (oraganizovaných tréninků BKHB) v návaznosti na "uvolnění" opatření nouzového stavu vládou ČR.

Ptejte se vedení

Fanoušci, máte otázky k uplynulé sezoně? Využijte možnost a zeptejte se na to, co vás zajímá. Standardní tiskovou konferenci uspořádat nemůžeme, na vaše otázky odpovíme formou článku. Otázky nám posílejte do zpráv na Facebooku nebo na e-mail bkhavlickuvbrod@seznam.cz do pátku 3. dubna. Přejeme vám pevné zdraví!

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Hlavní partner

Ostatní partneři