16. 5. 2013 | Ladislav Vácha

Kádr Rebelů opustil Tomáš Protivný, vyztuží obranné řady Mladé Boleslavi

Havlíčkův Brod doznal v hráčském složení svého A-mužstva další změnu. Do nového prvoligového ročníku s ním už nevyjede Tomáš Protivný, sedmadvacetiletý obránce, který se tentokrát postaví na opačnou stranu barikády. Jeho služeb se rozhodla využít Mladá Boleslav, která bude chtít podruhé zaútočit na návrat do nejvyšší tuzemské soutěže.

Zkušený zadák, který hokejově vyrůstal v mládežnických týmech Sparty, nahlédl mezi dospělé v rodném Nymburce. Po dvou sezonách se však posunul o patro výše, když začal pravidelně hájit barvy prvoligové Olomouce. Po návratu do dresu Pražanů si vedle extraligy vyzkoušel také angažmá v Berouně, Hradci Králové či Benátkách nad Jizerou. Od sezony 2007/2008 naskakoval za brněnskou Kometu, odkud si pro změnu „odskočil“ do Hodonína a Znojma.

Tomáš Protivný v dresu Rebelů
Z G A B +/- TM
celková bilance 109 13 15 28 -30 149

V soutěžním ročníku 2011/12 se přesunul na Vysočinu, kde bojoval za havlíčkobrodské Rebely. V Kotlině se vypracoval v jeden z klíčových pilířů obranných řad a odehrál zde ve dvou soutěžních obdobích 109 zápasů, přičemž si v obou případech vyzkoušel i prestižní play-off. Vedle plnění defenzivních povinností stíhal také podporovat ofenzivu, připsal si celkem 28 kanadských bodů za 13 vstřelených branek a 15 asistencí. Od rozhodčích vyfasoval celkem 149 trestných minut a v účasti na ledě se dostal na -30 bodů.

Hokejista, který má i zkušenosti s českou reprezentací, za níž hrál v „šestnáctce“ a „osmnáctce“, však do nové sezony s havlíčkobrodským dresem už nevyjede. Přesunul se totiž do ambiciózní Mladé Boleslavi, jež vyřadila Havlíčkův Brod v letošním play-off. Ve městě proslaveném automobily se pokusí pomoci k vysněnému návratu mezi extraligovou smetánku, který Středočechům v minulém ročníku jen těsně utekl.

Aktuality

Napsali o nás

Středa 3. května 9:54 | Nové vedení hokejového Brodu: Cítíme to tak, že si nás lidé vyžádali, píše se na serveru idnes.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Středa 3. května 9:49 | Havlíčkův Brod na prahu nové éry. Klub povedou dvě tamější ikony, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Nové vedení klubu

V pátek 28. dubna se v prostorách Klubu Oko konala valná hromada spolku BK Havlíčkův Brod, z.s. Členové zvolili nový výkonný výbor i novou dozorčí radu. Předsedou klubu se stal Miroslav Třetina, místopředsedou pak Lukáš Endál. Do čela dozorčí rady byl zvolen Jan Lobo. Zjistěte více v článku na našem webu.

Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ

Vyhrajte až 20 000 Kč na novou střechu! Velká soutěž s BLACHOTRAPEZ platí pro permanentkáře i všechny ostatní. Stačí doložit permanentku, nebo 6 vstupenek. Zjistěte více na: https://www.bkhb.cz/zobraz.asp?t=velka-soutez-blachotrapez

Vyhrajte vstupenky zdarma

SOUTĚŽ O TŘI VSTUPENKY NA UTKÁNÍ S HAVÍŘOVEM: Potvrďte účast v této facebookové události. Z potvrzených účastí vylosujeme tři výherce, kteří získají vstupenku na utkání s Havířovem, které se odehraje v sobotu 15. října, zdarma.

Král debutoval v Extralize

Havlíčkobrodský odchovanec Daniel Král v neděli 25. září prožil extraligovou premiéru. V zápase s Kometou Brno na devatenáctiletého brankáře mířilo 18 střel, z nichž za svá záda pustil dvě. Jeho Liberec nakonec prohrál po samostatných nájezdech. Přečtěte si rozhovor s Danielem Králem na webu Liberce.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner