28. 11. 2017 | Dominik Adam

Kanonýr Daniel Homola: Mých pět gólů? Budeme mít chudší Vánoce

Béčko podruhé za sebou vyhrálo, když si doma v derby Vysočiny poradilo s Ledčí nad Sázavou hladce 12:2. Bruslařům se ale od začátku rozhodně nedařilo tak, jak se zdá podle konečného výsledku. Po úvodní dvacetiminutovce svítil na tabuli stav 3:1. „S proměňováním šancí jsme si sice počkali až do druhé třetiny, ale kdo na zápase byl, tak musí uznat, že to bylo otázkou času,“ má jasno útočník Daniel Homola, který vstřelil v utkání hned pět branek. (Foto: kohouti-ceskatrebova.cz)

Homi, porazili jste doma Ledeč vysoko 12:2. Jak povedený zápas hodnotíš?
Trenér nám před zápasem řekl, že musíme bezpodmínečně vyhrát. Od začátku jsme si díky dobrému pohybu v útočném pásmu vytvářeli šance. S proměňováním jsme si sice počkali až do druhé třetiny, ale kdo na zápasu byl, tak musí uznat, že to bylo otázkou času. Hosté hráli zápas na 2 pětky, a to je velký zápřah, zvlášť, když mají na soupisce třeba pána s ročníkem narození 1966. Všechna čest soupeři za to, že na zápasy i přes vysoké prohry stále jezdí a nesnaží se nikoho z frustrace zranit.

Ty jsi vstřelil 5 branek. Vybavíš si je ještě teď?
Vybavím si všechny, paměť mi slouží dobře. Spíš se bojím, že mě ze snu budou budit šance, které jsem nevyužil. (směje se)

Vzpomeneš si, kdy jsi naposledy vstřelil 5 branek v jednom utkání?
Myslím, že pět gólů v jednom zápasu v mužské soutěži jsem nikdy nedal. Ale ve 2. třídě jsem dal gólů šest, tehdy mě vzal taťka na zmrzlinový pohár. Pokladník mě ovšem hned po skončení utkání upozornil, že mě žádná odměna nečeká a mám si připravit peněženku.

Do Havlíčkova Brodu jsi přišel na začátku sezony. Jak se ti tady líbí?
Líbí se mi tu moc. Na ledě dostávám hodně prostoru, což mě těší. V kabině jsem od začátku žádné problémy neměl. S městem jsem se už sžil taky, ačkoliv mi přijde, že neustále chodím buď do kopce anebo z kopce. Ale přítelkyně mě předem upozorňovala, že Vysočina není pro slabé kusy.

Nejvíce asistencí na tvých gólech měl Tomáš Cejpek. Jak se ti s ním spolupracuje?
S Cejpou je radost hrát, na ledě si vyhovíme. Umí u mantinelu účelně přitvrdit, abychom při napadání získali kotouč a pak si najít pozici pro střelu. Pro pravé křídlo ideální schopnosti.

Jak hodnotíš Jirku Přibyla, Vaška Piskače a Kubu Rubnera, kteří minulou sezonu působili ve starším dorostu?
Myslím, že jsou to šikovní kluci a podávají stabilní výkony. Jen se trochu obávám příchodu plesové sezóny. Chodí ještě na střední školu a nějaké bály zákonitě absolvovat musí. Snad v průběhu sezóny nebude termínová kolize nebo snad dokonce ples před mistrákem.

Už víš, kolik za svůj střelecký výkon zaplatíš do týmové kasy?
Chvíli po zápasu si vzal pokladník do ruky kalkulačku a dlouhou dobu do ní něco ťukal. Když mi pak ukázal displej, tak jsem ani neměl sílu ptát se, co jsem všechno provedl. Přítelkyni už jsem oznámil, že letos budou kvůli zápasu s Ledčí chudší Vánoce. Smála se. Asi si myslela, že žertuji.

V neděli vás doma čeká bitva s Poličkou. Jak byste se na ní měli připravit?
Připravit se musíme hlavně psychicky. Mít klid na rukách a chytře zakončovat. V předchozím vzájemném střetnutí jsme měli spoustu šancí, ale nakonec jsme vyhráli jen o gól. Věřím, že nám to tam v neděli napadá a potvrdíme formu z posledních zápasů.

Aktuality

Přípravná utkání

Na rozpis přípravných zápasů přibyl nový duel. Bruslaři odehrají ve středu 14. září od 18:00 generálku před novou sezonou na ledě pražské Kobry.

Vaněček Ďáblem

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček v NHL mění dres. Výměnou za volby v draftu ho získala organizace New Jersey Devils. Šestadvacetiletý gólman loni nastoupil ve Washingtonu Capitals, který jej v roce 2014 draftoval z 39. pozice, k 42 zápasům základní části NHL. Zaznamenal v nich 90,8% úspěšnost zákroků a v průměru obdržel jen 2,67 gólu na zápas. Další dva starty si připsal v play off.

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři