1. 10. 2019 | Štěpán Ondráček

Kapitán dorostu Zych: Musíme být bojovníci a hrát soudržně!

Patří k nejzkušenějším hráčům svého výběru, navíc nosí na hrudi kapitánské céčko. Řeč je o mladém obránci Martinu Zychovi, který má za úkol společně se svými spoluhráči udržet extraligovou příslušnost i na další rok. „Makáme jeden za druhého, a to je důležité," ví o úspěchu Havlíčkova Brodu. Celek z Vysočiny nevkročil po vydařené přípravě do sezony ideálně. Vše zlomilo utkání s Technikou Brno a od té doby sbírají dorostenci body. „V Jihlavě nás to nejvíce nakoplo a teď jsme na koni," komentuje bodové hody opora zadních řad.

Martine, máte za sebou letní přípravu a herní prověrky. Jaké to bylo?
Měli jsme toho hodně za sebou, pořádně jsme makali. Pan trenér Adam nám udělal tři tréninky denně. Máme posilovnu, led a výklus. Natrénovali jsme si toho dost.

V přípravě se vám dařilo, když jste z osmi utkání vyhráli šest. Bylo to pro sebevědomí před stratem sezony důležité?
Určitě, jelikož jsme hráli s dobrými soupeři. Makali jsme naplno, kluci tomu věřili a držíme se jako tým. Nemáme takové podmínky jako Pardubice a další. Makáme jeden za druhého, a to je důležité.

Letní přípravu jste si zpestřili turnajem v Jihlavě. Jaké to bylo?
Bylo to takové ošemetné. Zkoušeli se noví hráči a také to, jak to bude fungovat v nové sezoně. Máme nové posily z Jihlavy Bačkyho, Kraviho a Čihiho, kteří jsou důležitou součástí týmu.

Dorostenci si herní prověrky zpestřili turnajem v Jihlavě

Jak se ti kluci z Jihlavy zamlouvají?
Jsou to dobří kluci. V týmu máme parádní kolektiv a kluci se chovají úplně normálně, tak, jak by se měli chovat. Jsou to dobří chlapi.

Do týmu přišli noví hráči, ale pro změnu odešli gólman Král a útočník Kozlík. Jsou to citelné ztráty?
Samozřejmě, Králík nás mrzí nejvíc. Byl velikou oporou, ale na druhou stranu ho chápu. Chtěl jít do lepšího týmu a je v reprezentaci, takže se nedá nic dělat. Zato Kozlík tady mohl zůstat. Myslím si, že svůj odchod uspěchal, protože Třinec na tom není teď dobře.

Brankář Daniel Král byl hlavní postavou loňské sezony

Na začátku sezony jste hráli se Slavií, ale po dobrém výkonu z toho body nebyly...
Dostali jsme v první kole pražskou Slávii. Bojovali jsme, ale samozřejmě Slavie byla kvalitní soupeř. Myslím si, že jsme z ní byli trochu posraní. Neuhráli jsme to tak, jak jsme chtěli.

Zápas v Liberci se vám nevydařil, ale potom přišel zlomový zápas a body naskakují...
Teď jsme na koni. V Liberci jsme hráli v první třetině snad jen pět minut. Zbytek utkání neměl cenu, jelikož kluci nebojovali. Nedařilo se nám. Teď jsme odehráli dobré zápasy. V Jihlavě nás to nejvíc nakoplo. Derby jsme samozřejmě museli vyhrát.

V souboji s Jihlavou a Pardubicemi jste vstřelili góly v oslabení. Nabádají vás k tomu trenéři, abyste to zkoušeli, když je možnost?
Ani ne. Kravi se postaral o obě branky ve vlastním oslabení. Ujel tam a spadlo to tam. Je to šikovný kluk (směje se).

Nová posila z Jihlavy Matěj Kravec vstřelil už dva góly v oslabení

Trenér Pardubic říkal, že jste hráli týmově a byli jste nepříjemným soupeřem. Je tohle klíč k úspěchu?
Nebudeme hrát krásný hokej na oko, ale musíme být bojovníci. Hrát soudržně s týmem a bojovat jeden za druhého. Tím se to dá jedině urvat. Nemáme na kluby jako je Hradec, který má na výběr ze spousty hráčů. Musíme bojovat jako tým.

V letošním ročníku padá hned šest týmů přímo. Je hodně důležité sbírat body...
Je to moc důležité. Musíme se o to pořádně porvat a věřit, že to zvládneme. Po odehraných zápasech si myslím, že to musíme uhrát. Jinak to není možné.

Týmová hra bude klíčem k úspěchu

V obranném páru hraješ s Ondřejem Besmákem. Jak se ti s ním hraje?
S Ondrou se známe dlouho a samozřejmě spolu hrajeme dobrý hokej. Je to i z toho důvodu, že si rozumíme, hrajeme spolu delší dobu.

Tobě byla svěřena role kapitána týmu. Je to pro tebe velká zodpovědnost?
Ani ne, hrajeme jako tým, takže to neberu vážně. Samozřejmě, že na mladší kluky je potřeba zařvat, ale to k tomu patří.

Společně s Filipem Dymákem a Adamem Raušem jste nejzkušenější hráči v týmu. Leží na vás odpovědnost za výsledky...
Určitě ano, protože musíme mladé kluky podržet. Ať už se jedná o situace na ledě nebo na střídačce. Jsou momenty, kdy na sebe s klukama řveme, ať se do toho opřou a makají, jinak to nejde.

SOUVISEJÍCÍ

Aktuality

Dětský den

A-tým ve spolupráci s naším partnerem Blachotrapez spol. sr.o pořádá 21. května od 9:00 dětský den. Přijďte se se svými dětmi pobavit do Kotliny, vstup je zdarma. Podívejte se na více informací.

Krásné Vánoce!

Vážení fanoušci, za celé mužstvo i realizační tým A-týmu Bruslařů Vám děkujeme za podporu a přejeme Vám klidné prožití vánočních svátků! Do nového roku pak přejeme hodně štěstí a zdraví!

Zápas 29. kola byl přeložen

Domácí utkání 29. kola s Řisuty se měl původně hrát v neděli 2. ledna. Oba týmy se dohodly na přeložení zápasu na nový termín. Duel se tak odehraje v Kotlině až ve středu 2. února od 18:00.

Vaněček v Zlaté hokejce

Havlíčkobrodský odchovanec Vítek Vaněček uspěl v anketě Zlatá hokejka. V hlasování díky letošním výkonům v brankovišti Washingtonu Capitals získal 136 hlasů a skončil na 10. místě. Gratulujeme ke krásnému úspěchu a přejeme hodně štěstí v dalších sezonách! Čtěte více na serveru hokej.cz.

Změna v příp. zápasech

Přípravné utkání ve Dvoře Králové bylo přesunuto z původního termínu 14. září na 31. srpna, přípravný duel na hřišti Žďáru nad Sázavou byl přesunut z 16. září na nový termín 17. srpna. Důvodem pro změny je dřívější start základní části nové sezony, první kolo je na programu už v sobotu 18. září. Podívejte se na kompletní rozpis přípravných utkání.

Zápas s Řisuty odložen

V sobotu 10. října měl být na programu poslední domácí zápas před minimálně čtrnáctidenní nucenou pauzou z důvodu vládních nařízení. Nakonec se ale nebude hrát ani s Řisuty. Utkání se odkládá z preventivních důvodů, někteří hráči A-mužstva totiž mají příznaky nachlazení. Děkujeme za pochopení.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partner

Hlavní partner

Ostatní partneři