29. 11. 2013 | Ladislav Vácha

Karol Korím: Chceme hrát co nejlépe ze zajištěné obrany

Havlíčkobrodští Rebelové se v poslední době vezou na vítězné vlně a od začátku soutěžního ročníku patří k nejpříjemnějším překvapením první ligy. Nyní je čeká cesta do Českých Budějovic, kde v těžkém utkání vyzvou místní Motor. Po pátečním tréninku jsme v rámci krátkého rozhovoru vyzpovídali Karola Koríma, který je zatím nejproduktivnějším obráncem týmu. „Do zápasu půjdeme s tím, abychom získali nějaké body. Zkusíme vstřelit nějaký gól, abychom potom domů jeli spokojení,“ říká před výpravou do jihočeské metropole dvacetiletý odchovanec slovenské Žiliny. Řeč přišla také na prestižní derby Vysočiny proti Jihlavě nebo nedělní domácí bitvu s Havířovem.

Na kontě máte 52 bodů, jste čtvrtí a držíte se v kontaktu s čelem tabulky, přičemž na páté místo máte docela slušný náskok. Zatím jste asi spokojení.
Jsme spokojení. Ztrácíme bod na druhého a zkusíme se ještě dotáhnout na prvního, i když Mladá Boleslav je kvalitou někde jinde. První čtyřka je ale vyrovnaná. Další týmy hrají dole o své body, ale hlavní je, abychom v té první čtyřce byli my a hráli jsme v klidu.

Ve středu jste hráli v Olomouci, která má silný útok. Jak moc to pro vás, jako obránce, bylo těžké?
Určitě to byl od první minuty náročný zápas. Musím pochválit naše útočníky, kteří se vraceli zodpovědně dozadu. Jeden gól jsme inkasovali v oslabení, ale při hře pět na pět jsme byli padesát minut lepší.

Jak se vám v Havlíčkově Brodě zatím líbí?
Jsem rád, že dostávám na ledě hodně prostoru. Takže spokojenost, ale vždy to může být lepší.

Sbíráte hodně kanadských bodů, zatím jste náš nejproduktivnější obránce. Snaží se vás trenéři nabádat k ofenzivní hře?
(směje se) Jsem i defenzivní obránce. Snažím se ale i podporovat útok. Je to hodně také o mých spoluhráčích, kteří mi nahrávají. To, že mám tolik bodů, je díky kompaktnosti celé pětky a týmu.

Co říkáte na derby Vysočiny proti Jihlavě? Zažil jste už někdy takovou atmosféru?
Zažil jsem to na mistrovství světa dvacetiletých, když jsme zahajovali turnaj proti Rusku. Také tam byla parádní atmosféra, když přišlo sedm tisíc lidí. Tady to bylo také parádní. Derby, diváci fandili, hokej byl perfektní a vyhráli jsme za tři body. Co víc si přát?

Byla se už na vás podívat vaše rodina?
Ano, občas chodí. Na pěti nebo šesti domácích zápasech už byla. Potom i na některá utkání, která se hrají poblíž, na Moravě, se přijde podívat.

Teď vás čeká utkání v Českých Budějovicích. S čím do něj půjdete?
Do zápasu půjdeme s tím, abychom získali nějaké body. Abychom hráli co nejlépe ze zajištěné obrany, na nulu. Zkusíme vstřelit nějaký gól, abychom potom domů jeli spokojení.

Už v neděli doma hostíte Havířov. Na co si musíte dávat největší pozor?
Co jsem slyšel, tak Havířov má nově Hamerlíka, gólmana z Třince. Hrají nepříjemný hokej nahoru - dolů, takže se budeme také snažit hrát zodpovědně.

Aktuality

Mistři na náměstí

Ondřej Beránek přiveze pohár mistrů světa do Brodu. Přivítejte ho ve čtvrtek 20. června na Havlíčkově náměstí. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Čtvrtek 9. května | Komentátor Novák: Byl to zážitek! Hüblovi jsem záviděl. Brod? Chci úspěch, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Napsali o nás

Sobota 27. dubna | Hokejový Mourinho zpátky na scéně! Opět povede Havlíčkův Brod, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

Stará garda na ledě Kotliny

V sobotu 23. března se v Kotlině od 17:00 odehraje exhibiční utkání bývalých hráčů a trenérů havlíčkobrodského hokeje. Těšit se můžete na spoustu osobností, které odvedly spoustu skvělé práce pro náš klub. Přijďte se podívat, vstupné je dobrovolné. Zobrazit více informací.

Vstupenky v prodeji

Zvýhodněný online předprodej vstupenek na osmifinále s Opavou, které se v Kotlině odehraje ve čtvrtek 14. března od 18:00, byl právě zahájen.

Napsali o nás

Úterý 27. února | Odchovanci a extraligoví šampioni. Tohle jsou tahouni Havlíčkova Brodu, píše se na serveru hokej.cz. Přečtěte si celý článek.

YouTube

Legendy věrné Kotlině

ÚTOČNÍK

Václav
Chytráček

OBRÁNCE

Jan
Suchý

ÚTOČNÍK

Jaroslav
Holík

ÚTOČNÍK

Jiří
Holík

ÚTOČNÍK

Josef
Augusta

OBRÁNCE

Milan
Chalupa

OBRÁNCE

Jaroslav
Benák

OBRÁNCE

Radek
Martínek

ÚTOČNÍK

Josef
Vašíček

OBRÁNCE

Martin
Čech

Generální partneři

Partneři klubu