1. 4. 2017 | Ladislav Vácha

Klíčová bitva buší na dveře! Brod zkusí doma překvapit silný Vsetín!

To, na co jsme se všichni těšili celou sezonu, už je konečně tady! Havlíčkův Brod v pondělí 3. dubna naskočí do kvalifikace o WSM ligu, v níž se popere o postup se dvěma velmi silnými soupeři. Hned v úvodním utkání se pokusí rozlousknout velmi tvrdý oříšek, když v Kotlině od 18:00 přivítá našlapaný Vsetín! Může se jednat o klíčovou bitvu, jejíž vítěz se výrazně přiblíží svému velkému snu! Neváhejte a přijďte havlíčkobrodské hokejisty podpořit, tento atraktivní souboj si nemůžete nechat ujít! Pokud ještě nemáte vstupenky, nezoufejte. I v pondělí si je můžete od 9:00 do 16:00 zakoupit v předprodeji v kanceláři BK Havlíčkův Brod ve VIP prostorech zimního stadionu v Kotlině. Věříme, že společně to zvládneme! #WSMsen #DotáhnemToDoKonce #JdeDoTuhýho (Foto: Martin Pavlík, Zdeněk Piňos, hc-vsetin.cz)

VHK ROBE Vsetín

Založen: 1904
Stadion: Zimní stadion Na Lapači (kapacita 5 400 míst, z toho 1 700 k sezení)
Klubové barvy: zelená a žlutá
Webové stránky klubu: hc-vsetin.cz
Umístění v minulé sezóně: 2. místo po ZČ, finále play-off (porážka s Frýdkem-Místkem 2:3 na zápasy)
Trenér: Jiří Dopita

Sestava z posledního utkání: Šurý (Hromada) – Mojžíš, Hryciow, Janáček, Ostrčil, Teper, Jeník – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Hořanský, Pokorný
__________________________________________________________________________________

Play-off: BK Havlíčkův Brod x VHK ROBE Vsetín

8–2–0–2 bilance 9–1–1–0
56:32 skóre 63:23
7:2 (Řisuty, doma) nejvyšší výhra 9:0 (Kopřivnice, doma)
3:8 (Žďár nad Sázavou, venku) nejvyšší prohra 2:3p (Hodonín, doma)
Lukáš Endál – 22 bodů (8+14) nejproduktivnější hráč Radim Kucharczyk – 19 bodů (8+11)
Patrik Přidal – 9 gólů nejlepší střelec Vladimír Luka – 10 gólů
Lukáš Endál – 14 asistencí nejlepší nahrávač Radim Kucharczyk – 11 asistencí
Jakub Lacina – 10 bodů (5+5) nejproduktivnější obránce Pavel Mojžíš – 12 bodů (2+10)
Čeněk Novák 2,61 (12 zápasů)
Michael Panec 8,57 (1 zápas)
průměr inkasovaných gólů na zápas Michal Šurý 1,81 (7 zápasů)
Petr Hromada 2,44 (4 zápasy)
Vsetín – Hodonín 5:2
Hodonín – Vsetín 2:5
Vsetín – Poruba 5:1
Poruba – Vsetín 2:4
Vsetín – Poruba 3:2sn

6. června 2007. Černý den pro vsetínský hokej, protože Asociace profesionálních klubů ledního hokeje neudělila Valachům licenci kvůli zadlužení. Klub se tak poroučel z extraligy a pro sezonu 2007/2008 se nepřihlásil do žádné soutěže. Obroda slavného oddílu začala v soutěžním ročníku 2008/2009, kdy po převedení licence z Blanska naskočil do 2. ligy. V soutěžních obdobích 2011/2012 a 2012/2013 skončil Vsetín ve čtvrtfinále play-off, hned následně se probil až do semifinále play-off a v předešlých dvou ročnících padl nejtěsnějších možným rozdílem 2:3 na zápasy až ve finále. Od konce v tuzemské nejvyšší soutěži tak prožívají Valaši nejúspěšnější období, když prošli přes finálovou bránu a s přehledem protančili do kvalifikace o WSM ligu.

Jedničkou je ve vsetínském brankovišti šestadvacetiletý gólman Michal Šurý, jenž odchytal předešlé tři sezony v Břeclavi. Jen o tři starty méně má na kontě zhruba o půl roku mladší kolega a odchovanec Vsetína Petr Hromada, jenž strávil ve svém mateřském klubu s výjimkou krátké výpomoci extraligovému Zlínu celou dosavadní kariéru. V defenzivě Valachů se to zkušenými matadory i nadějnými mladíky jen hemží. V play-off nasbírali nejvíce bodů mazáci Pavel Mojžíš (2+10), Filip Čech (2+7) a Martin Janáček (1+6). Důležitými články obrany jsou také bývalí hráči Havlíčkova Brodu Radim Ostrčil (2+2) a Štěpán Jeník (0+2). Zmínit musíme i talentované beky Jakuba Tepera (2+4) a Michala Hryciowa (0+5). Obrovská síla VHK tkví také v ofenzivě. Ve vyřazovacích bojích nejvíce zářili nejproduktivnější hráč Radim Kucharczyk (8+11) a nejlepší střelec Vladimír Luka (10+8), jenž však nemůže v kvalifikaci z administrativních důvodů nastoupit. Deset a více kanadských bodů nastřádali také Jan Kolařík (7+5), Jakub Čuřík (2+10), Tomáš Vávra (4+7), Lukáš Finsterle (6+4) a František Zúbek (4+6).

(Video: hc-vsetin.cz)

Valaši propluli podle očekávání základní částí s naprostým přehledem a s železnou pravidelností válcovali své moravské soupeře rozdílem třídy. Hned v sedmi utkáních nasázeli sedm a více gólů! Ze 40 zápasů prohráli svěřenci kouče Jiřího Dopity jen třikrát, a to dvakrát v ostravské Porubě (2:6 a 4:5p) a v Šumperku (2:4). Nastříleli přitom neuvěřitelných 201 gólů a inkasovali jich jen 90 (rozdíl skóre +111)! Suverénně tak ovládli tabulku skupiny Východ se ziskem 109 bodů, přičemž druhou Porubu předčili o propastných 32 bodů.

Ve čtvrtfinále play-off se postavila žlutozeleným do cesty Kopřivnice, kterou Valaši smetli jednoznačně 4:0 na zápasy, když doma vyhráli 9:0 a 8:2 a venku slavili triumfy 10:4 a 8:3. V semifinále už to byla proti silnému Hodonínu trochu jiná písnička. Drtiči se hned na úvod postarali o velké překvapení, když jako prvním tým v sezoně vyloupili Lapač po vítězství 3:2 po prodloužení. Domácím nepomohlo ani to, že smazali dvoubrankové manko. Velký papírový favorit ale nakonec nedopustil žádné drama, na jižní Moravě skolil soupeře 4:2 a 5:2 a poměrem 5:2 zvládl i domácí duel. Ve finále podle očekávání zkřížil VHK hole s ostravskou Porubou a možná ji pokořil až překvapivě snadno. Na Lapači svého soka smetl 5:1 a venkovní odvetu vyhrál 4:2. Největší drama tak nabídl poslední duel série, v němž šestinásobný mistr extraligy na svém ledě zvítězil 3:2 až po samostatných nájezdech.

(Foto Michala Šurého: hc-vsetin.cz)

Kdo může patřit mezi klíčové hráče soupeře?

Michal Šurý (B)

Šestadvacetiletý odchovanec Uherského Ostrohu odchytal předešlé 3 sezony za Břeclav. V dresu Vsetína zatím podává spolehlivé výkony, v průběhu základní části se blýskl 4 čistými konty a v play-off drží průměr méně než dvou obdržených branek na jeden zápas. Jedničkou by měl být i v důležité kvalifikaci.
Pavel Mojžíš (O)

Devětatřicetiletý matador a kapitán je nejzkušenějším hráčem týmu a patří mezi klíčové hráče Valachů. Vzorně si plní obranné úkoly a vydatně podporuje útok. V základní části i v play-off se stal nejproduktivnějším obráncem Vsetína!
Radim Kucharczyk (Ú)

Sedmatřicetiletý mazák vzorně táhne vsetínský útok. V základní části i v play-off ovládl kanadské bodování Valachů, přičemž se mu dařilo góly střílet i je připravovat pro své spoluhráče. Bruslaři si na něj musí dát obrovský pozor!

(Foto: hc-vsetin.cz)

Rozpis zápasů

1. kolo, pondělí 3. dubna:
BK Havlíčkův Brod – VHK ROBE Vsetín (18:00)

2. kolo, středa 5. dubna:
HC Vlci Jablonec nad Nisou – BK Havlíčkův Brod (18:00)

4. kolo, neděle 9. dubna:
VHK ROBE Vsetín – BK Havlíčkův Brod (17:30)

5. kolo, úterý 11. dubna:
BK Havlíčkův Brod – HC Vlci Jablonec nad Nisou (18:00)

Dlouhá cesta Brodu. Bude na jejím konci překvapení a sladká tečka?

Už teď je to z havlíčkobrodského pohledu úžasná sezona! Vítězství v základní části skupiny Střed a cesta přes trnité nástrahy play-off, v němž Bruslaři vyřadili tři nepříjemné a silné soupeře? To je bezesporu obrovský úspěch! Ale ještě není konec, vrchol sezony teprve buší na dveře! V kvalifikaci o WSM ligu čekají bojovníky z Kotliny nesmírně těžší soupeři. Největším favoritem na postup do vyšší soutěže je jednoznačně našlapaný Vsetín, který protančil dosavadním průběhem sezony ve famózním stylu.

Událost havlíčkobrodských fanoušků na FB stránce Rebel Hearts!

Čísla mluví jasně. Valaši odehráli v dosavadním průběhu soutěže 51 zápasů a prohráli jen 4x! Svým soupeřům navíc nasázeli neuvěřitelných 264 branek! I pohled na soupisku VHK budí velký respekt. Skvělí a zkušení hokejisté jako Pavel Mojžíš, Radim Ostrčil, Vladimír Luka, Jan Kolařík nebo Radim Kucharczyk, navíc ideálně doplněni dravými a talentovanými mladíky, to je prostě záruka velké kvality. A vsetínští fanoušci? To je kapitola sama pro sebe! Zapomínat nesmíme ale ani na silný Jablonec nad Nisou, který se probil do kvalifikace už podruhé za sebou, může se pochlubit stoprocentní bilancí ze zápasů po základní hrací době a je velmi silný v domácím prostředí, kde těží z výhody úzkého kluziště.

Sluší se podotknout, že cokoliv jiného než postup Vsetína by bylo obrovským překvapením. Co může naopak hovořit ve prospěch Bruslařů? Určitě přítomnost zkušených a velmi kvalitních hokejistů jako jsou kapitán Miroslav Třetina, Lukáš Endál nebo Miroslav Duben, velký bojovný duch či skvělá a soudržná parta. Na straně Broďáků může být i psychická výhoda, protože na favorizované Valachy bude obrovský tlak. Souboru z Kotliny může nahrát do karet i herní systém. Každý tým odehraje jen 4 zápasy, čímž se nabízí o poznání větší prostor na možné překvapení. Nesmírně důležitý bude už pondělní domácí zápas se Vsetínem. Pokud v něm svěřenci trenérů Romana Kaňkovského a Ladislava Fixy uspějí, budou mít kvalifikaci skvěle rozehranou. Trochu pomoci může i absence nejlepšího vsetínského střelce v play-off Vladimíra Luky. Bude to určitě nesmírně těžký boj, ale soubor z Kotliny v něm rozhodně má šanci uspět, k čemuž mu určitě chtějí pomoci i jeho výborní a natěšení fanoušci, kteří už stejně jako hokejisté mobilizují všechny své síly!

Vsetín zvládl lépe penaltovou loterii a ukončil finálovou sérii

Vsetínští hokejisté začali skvěle a už ve 3. minutě při přesilovce zvedli gólová stavidla, když ránu Martina Janáčka vyrazil gólman Kubáň před sebe a Jan Kolařík se z dorážky trefil přesně k tyčce. Ostravané však nesložili zbraně a ve 34. minutě slavili vyrovnání, když stál na konci povedené kombinace přesně zakončující Jan Puškár. Domácí si vzali zpět ztracené vedení ve 3. třetině, když si na okraj levého kruhu sjel ostrostřelec Vladimír Luka a zamířil přesně do šibenice. Když už to vypadalo, že se skóre nezmění, dokázala Poruba zmrazit Lapač. V 56. minutě dostal nabito na levé křídlo David Zachar a jeho parádní střela doplachtila až do vzdálenějšího horního růžku brány. O vítězství Valachů nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, v nichž se trefili všichni tři exekutoři domácích (Vladimír Luka, Jan Kolařík a Dominik Pokorný), zatímco z porubského tábora neuspěl nikdo.

znak týmu 3 - 2sn znak týmu

Branky a nahrávky: 3. Kolařík (Janáček, Zúbek), 48. Luka (Kucharczyk), rozh. náj. Luka – 34. Puškár (Slavík, Rudl), 56. Zachar (Piecha, Slavík). Rozhodčí: Skopal, Doležal – Měkýš, Otáhal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 5100. Střely na branku: 44:29. Třetiny: 1:0, 0:1, 1:1 – 0:0. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2sn. Výsledek série: 3:0.

VHK ROBE Vsetín: Šurý (Hromada) – Mojžíš, Hryciow, Janáček, Ostrčil, Teper, Jeník – Finsterle, Kucharczyk, Luka – Kolařík, Vávra, Zúbek – Kajaba, Šilhavý, Čuřík – Hořanský, Pokorný

HC RT TORAX Poruba 2011: Kubáň (3. nájezd Čech) – Slavík, Puškár, Kaluža, Puzič, Rudl, Dresler – Piecha, Slováček, Sztefek – Zachar, Rudl, Ballner – Seidler, Vaněk, Jáchym – od 41. Kuťák

Brod nedovolil drama a doma s přehledem rozstřílel Žihadla

Bruslaři začali naprosto ukázkově a úvodní dvacetiminutovku ovládli poměrem 3:0. V 11. minutě se trefil z mezikruží David Michálek, dvoubrankový náskok zajistil domácím bombou od modré čáry při přesilové hře Jakub Lacina a z dorážky udeřil znovu David Michálek. Hosté však měli do prostřední části raketový nástup. Jiří Peroutka hezkou ranou z kruhu nejdříve překvapil gólmana Nováka a zanedlouho skóroval z mezikruží i Lukáš Nováček. Vyrovnání měl na holi Petr Krutiš, ale z trestného střílení pálil jen do brankáře Nováka.

Bruslaři potom ale na ledě rozpoutali střelecké galapředstavení. Z kruhu vypálil nad lapačku gólmana Dudáčka David Kozlík a z nulového úhlu překvapivě vstřelil gól Patrik Přidal. A to nebylo zdaleka vše! Nařízené trestné střílení mazácky proměnil Miroslav Třetina a zvýšil už na 6:2. Žihadla v hodně nervózní třetí periodě předvedla několik ostrých zákroků, což domácí potrestali. Po objetí brány vsítil svůj druhý gól Miroslav Třetina a svou premiérovou trefu v této sezoně si za A-tým připsal povedenou tečí Vladimír Szilva, jenž uzavřel na konečných 8:2.

znak týmu 8 - 2 znak týmu

Branky a nahrávky: 11. Michálek (T. Semrád, Endál), 15. Lacina (Teplý, Kozlík), 17. Michálek (Endál, T. Semrád), 29. Kozlík (Třetina), 30. Přidal (Michálek), 35. Třetina (TS), 53. Třetina (Michálek), 57. Szilva (Vala, Kříž) – 21. Peroutka (Rytnauer), 26. Nováček (Mejzlík, Kliment). Rozhodčí: Petr Přikryl, Adam Kika – Josef Novotný, Michal Axman. Vyloučení: 8:10, navíc Kozlík (HBR) 5 + OK [HRUB], Hačecký 5 + OK [KOL], Nováček 5 + OK [SEK], Polívka 5 + OK [NAP] + TH [BŠH], Lupač TH [BIT] a Šťáva (všichni MBU) 5 + OK [SEK]. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 1419. Střely na branku: 46:25 (15:9, 13:13, 18:3). Třetiny: 3:0, 3:2, 2:0. Průběh utkání: 3:0, 3:2, 8:2. Výsledek série: 3:0.

BK Havlíčkův Brod: Novák (Panec) – T. Semrád, M. Semrád, Duben "A", Lacina, Vala, Kulhánek, Kříž, Bušek – Přidal, Třetina "C", Endál – Teplý, Kozlík, Michálek – Chlubna, Ludvík, Kuchta – Navrátil, Szilva, Křížek

HC Moravské Budějovice 2005: Dudáček (Dusík) – Šťáva, Kovář, Sobotka "A", Kliment, Peroutka, Polívka, Pelikán – Havel, Mikeš "C", Nováček, Rytnauer "A", Krutiš, Horký, Lupač, Matějka, Hačecký, Mejzlík, Kabelka, Salát

(Video: Ondřej Rázl)

Poslední vzájemný zápas se Vsetínem

Pokud chceme najít poslední vzájemný zápas obou soupeřů, tak musíme zapátrat více než 20 let do minulosti. Tehdejší HC Zbrojovka Vsetín a BK VTJ Havlíčkův Brod spolu soupeřily na poli 1. české hokejové ligy v sezoně 1993/1994, v níž Valaši slavili postup do extraligy. A shodou okolností spolu oba týmy svedly bitvu ve čtvrtfinále play-off! Úspěšnější byl papírový favorit ze Vsetína, který po hladkých vítězstvích 7:1, 8:0 a 9:2 postoupil do další fáze vyřazovacích bojů.